reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

z tego co ja wiem to nie beda naszych chlopakow wzywac do wojska w polsce , bo miejscem jehgo pobytu od urodzenia sa niemcy i tam tez pojdzie do wojska
podobnie jest ze szkola i przedszkolem
 
reklama
Hej, jestem świeżynką na tym forum więc na początek witam wszyskie szcześliwe mamusie!
Od początku roku jesteśmy z mężem w Bremen, a że jestem w 7-ym miesiącu ciąży (i zamiarem urodzenia tu dzidziusia) chciałabym się dowiedzieć czy któraś z Was jest może z Bremen. Czy są tutaj polscy lekrze ginekolodzy i/lub położne mówiące po polsku?
Pozdrowionka!
 
Ada dziękuje, to już prawie końcówka, mam termin na 18 luty. Mam pytanie, orientuje się może ktoś z was jak to jest z przewiezieniem niemowlaka przez granice. Będę rodzic w Niemczech a na święta wielkanocne chciała bym pojechac do polski, czy muszę małemu wyrabiac paszport, czy wystarczy miec ze sobą akt urodzenia??
 
Niestety musisz wyrobic malemu paszport,co wyrabiajä na miejscu - potrzebujesz zdjecie biometryczne malego. Lub bez zdjecia dowöd osobisty na ktöry trzeba trzy tygodnie czekac. Do urzedu musisz isc najlepiej z mezem i aktem urodzenia malego. W listopadzie tego roku zmienily sie przepisy i nie mozna juz maluchöw wpisywac do paszportu jednego z rodzicöw. Z samym aktem urodzenia nie masz szans przewiesc malucha przez granice.
 
Zastanawiam sie :dry:czy kupic malemu juz nowe siedzonko do samochodu te od9-36kg bo mimo 6msc maly wazy juz9kg i ni miesci sie w kombinezonie w jego maxi cosi. Poradzcie prosze, czy nie pospieszylam sie z tym siedzonkiem.:confused:
 

Załączniki

  • PC280002.jpg
    PC280002.jpg
    306,5 KB · Wyświetleń: 34
Nati mamy juz zniesione granice wiec paszport by jechac do Polski juz raczej nie potrzebny...ale wyrobic nie zaszkodzi bo jesli bedziecie chcieli jechac gdzies na urlop w inne miejsce wtedy bedzie konieczny...Ale tu w De paszporty robia ekspresowo...Wiec spokojnie :-)

Madziahh-najlepsze co zrobisz to jak pojdziesz do sklepu i zrobisz przymiarke...Wtedy sama najlepiej ocenisz czy juz czas na nowy fotelik i czy niunkowi wygodnie w nowym...
no i pomoc fachowca w sklepie napewno tez Ci sie przyda...
 
Madzia Laura wazy 8kg i woze ja w foteliku od 9-36kg z firmy Coneco

Magdo paszport bedzie Ci potrzebny mimo iz nie ma granic.Ladny brzunio

Pscola ja Laury tez nie meldowalam w Polsce.Chlopcy pewnie tu beda sluzyc w wojsku:tak:

Witam nowe mamusie
 
wykoncze sie dwa ciasta juz zrobione- kubusie puchatki jeszcze jedno i tort i jedno ciasto
hilfeeeeeeeeeeeeeeeeee
pojde znowu spac o 3
 
Hej,
Blond - a co tak ciasta robisz? jakie urodzinki, albo cos mi umknelo?

Madziahh - moje dzieci tez byly bardzo duze i ciezkie na swoj wiek,no i jeszcze w tych kombinezonach calkiem grubasne, ale najwazniejsze w w tym pierwszym siedzonku '(Babyschale) jest to, by glowa dziecka nie wystawala ponad gorny rand Babyschale, jesli tak jest, to potrzebujesz nowe siedzienie, wieksze
My naszch chlopacow przesadzilismy do nastepnego siedzenia kolo 8 mc-a, lepiej umieli juz siedziec i glowe trzymali prosto, jesli zrobisz to juz teraz to mysle, ze dziecko troche bedzie tak "zwisac" w tym szerszym siedzeniu, ale decyzja nalezy oczywiscie do Ciebie

Magdalena - moje dzieci dostaly od razu swoje paszporty, wyrobiono je od reki, zadzwon do konsulatu, to wszystko Ci dokladnie powiedza, co i jak masz przyniesc

milego dnia Wam zycze:-)
 
reklama
Blond - teraz zobaczylam na suwaczku, ze Twoj synek ma urodzinki!
a zatem wszystkiego najpiekniejszego, cukiereczki, baloniki, zabaweczki, no i zdrowka i radosci :-):-D:-) :-D:-):-D:-):-D:-)

szykujesz impreze dla dzieci, czy tylko dla rodziny?
 
Do góry