reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Ciesze sie, ze powoli juz wszystkie wracacie i jest nas coraz wiecej:-) Ja mam polskie obywatelstwo i moj synek urodzil sie w Niemczech, ale jeszcze nawet go w Polsce nie zarejestrowalam:baffled:, a o peselu to nawet nie pomyslalalm, ze moglby sie na cos przydac:confused:
 
reklama
u nas byly problemy w urzedzie , bo durna baba chciala oryginalny akt urodzenia , a ja jej dalam odpisy ( co zdaniem konsula z koloni ) starczylo by jej , ale ta stara rura nie zna sie na przepisach i nie zarejestruje mi dzieci i koniec
tak sie wkurzylam , ze sie rozplakalam i powiedzialam babie , ze sie nie zna , a ja i tak jej udowodnie , ze dzieci beda mialy polskie obywatelstwo bez jej laski i bede zalatwiala wszystko przez konsulat
wyniesie mnie drozej jakbym robila to wszystko w polsce , ale ja mam stara rure w dupie i nie chce nic od niej , a jak to bede juz miala to bede sie smiala glupiej babie w twarz

porabani niektorzy w polskich urzedach
 
Tez zastanawialam sie nad zarejestrowaniem malego w polskim urzedzie ale möj mäz twierdzi ze na nic to mu sie nie przyda:no:, a do tego niewiadomo czy go np. do polskiego wojska nie wezwä?:szok: W polskich urzedach zawsze robiä problemy, u mnie byla podobna sytuacja z zarejestrowaniem malzenstwa:baffled:-doczepili sie miedzynarodowego aktu malzenstwa mimo ze byl takze miedzy innymi po polsku. Akt urodzenia malego tez mam miedzynarodowy dlatego nawet nie pröbuje z nim pöjsc do polskiego urzedu.
Pozdrowienia :-)
 
_Czesc,
moje dzieci tez nie sa zarejestrowane w Polsce, szczerze mowiac wcale nie pomyslalam, ze mozna cos takiego zrobici dopiero na forum to wyczytalam, mialam zadzwonic do konsulatu i sie dowiedziec jak i co, ale jakos nie bylo kiedy
a teraz zastanowilo mnie to co Madziahh napisala - ten "problem" z wojskiem, obywatel to obywatel, nie wazne gdzie...a ja mam 2 chlopakow

nie wiem co mam robic....
 
A mi sie wydaje, ze jesli dzieci maja tez niemieckie obywatelstwo i mieszkaja na terenie Niemiec, to nikt w Polsce do wojska ich nie bedzie zaganial (tylko Bundeswehr sie o nich upomni).
 
reklama
Witam po swietach i nowym roku.... :-) Nie bylo mnie tu chyba wieki :szok:

Wszystkim zycze Szczesliwego Nowego Roku!!!!!!!!!

Ja mialam tez pomysl taki zeby zarejstrowac mala w polsce....Ale odradzili mi wszyscy bo beda mi wzywac dziecko do przedszkola albo szkoly,na szczepienia itd...wiec odpuscilam....z rezsta po co mi to...jak bym miala wracac kiedys do polski to mloda idzie ze mna i wtedy moge ja rejstrowac...

No a teraz cofne sie wstecz i poczytam co tam u Was.... :-)
 
Do góry