reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Nathaliep a nie wystawiaja w PL paszportu od razu? w ciagu godziny?? My wlasnie jedziemy jutro tak mlodej naszej wyrobic...bo przez pierwsze 5 lat wystawiaja paszport tymczasowy tylko na rok...My tutaj w ambsadzie polskiej... a jak to w PL wyglada? trzeba czekac? tyle co i na normalny paszport??-paranoja jakas :szok:
Ja to w ogole bym sie bala wiezc dziecko bez zadnego dokumentu...jak Cie zatrzymaja to co wtedy? mozesz miec problemy....
 
reklama
Jolka w PL właśnie na rok kur**i czeka się na niego co najmniej 2 tygodnie ... ten nasz wyjazd do DE wyszedł w ciągu 2 tyg. więc K. nie było w kraju ... wezmę akt urodzenia i jak coś będę kręciła że przyjechaliśmy w odwiedziny do ojca dziecka ....

znowu załamka
 
A no tak...akt urodzenia jest przeciez...ja nie kontaktuje...glowa boli,cos mnie bierze ;-)
Potem poczakasz na paszport co mama podesle i gitara ;-) nie miej zalamki.... tak zawsze sie mowi-jezeli zatrzymaja,bo zdarzaja se kontrole na autostradzie...a bedzie jechac na polskich blachach czy niemieckich?? bo polskie to wiesz?;-) zawsze bardziej podejrzane.:-D
W ogole to przeciag tu jakis :confused2:
U mnie codziennosc...czyli nudy,ja musze wyjsc do ludzi bo w tym lesie to ,to nic nie na da!!! :eek::szok::-D jestem wiecznie sama,do glowy mozna dostac a jeszcze Michal zapowiedzial,ze w sobote wieczorem wybiera sie na ryby!! super...po prostu bomba,mam go dosc-chce rozwodu :dry:
 
niestety na paszport i na dowód dla dziecka się czeka

ja teraz wyrabiałam Norbertowi dowód osobisty - odbieram w poniedziałek (czekałam 3 tygodnie) - jak masz kontrolę to musisz mieć dokument ze zdjęciem dziecka bo inaczej mogłabyś sobie wywieźć każde dziecko ;-)

dziewczyny nie wiem czy mnie pamiętacie jeszcze
do kliniki jesteśmy umówieni 15 sierpnia
zostajemy na 3 dni :-)

powiedzcie mi co można ciekawego zobaczyć w Berlinie ??? :-) przecież nie będziemy siedzieć w hotelu ;-)
 
jak masz kontrolę to musisz mieć dokument ze zdjęciem dziecka bo inaczej mogłabyś sobie wywieźć każde dziecko ;-)
Nathaliep
Wlasnie....i akt urodzenia moze Cie minimalnie ratowac ale nie wiem czy uratuje :-)
Ale....tak jak wspomnialam...kontrola zdaza sie rzadko-musialabys miec naprawde pecha;-)
 
Jola pojedziemy na niemieckich bo kamil ma służbowe auto a augsburga ---- a paszport będziemy załatwiać --- damy radę nie może być inaczej


ja mieszka w Pipidówku absolutnym ( wcześniej mieszkałam we Wrocławiu ) .... i tu jest dopiero lipa codziennie ja i butelka ( no i pytanie czy to już choroba? ).... psiapsióły sztuk 3 ... żadna nie wychodzi wieczorem z wiadomych względów ( w domu małe bestie :)))) ) życie jak w madrycie :) mam nadzieję że w Đe odżyję :)))
 
Czesc dziewczyny!
karolina trzymam kciuki zebys wrocila do nas w dwupaku :-)
jolka to jakis luksus w tym Waszym konsulacie macie bo w Berlinie to paszport zalatwia sie dluzej niz w PL. Bo oni wszystko wysylaja poczta kurierska do PL i tak samo tez dostaja. Przynajmniej tak mnie kilka miesiecy temu poinformowala pani przez telefon.Nie mowiac o tym ze koszty sa duuuzo wieksze.
nathaliep a nie mozesz wyslac Kamilowi wniosku na paszport (najlepiej dwoch w razie czego) zeby podpisal in blanco i odeslal do Ciebie? W koncu nie musi sie przeciez osobiscie podpisac chyba przy skladaniu wniosku dla syna, czy jak to jest? Chyba wystarczy ze Ty jako matka bedziesz skladala ten wniosek osobiscie.
A jak Ty i maly bedziecie ubezpieczeni zdrowotnie? Mam nadzieje ze z mieszkaniem wszystko sie uda.
karlita w Berlinie mozna baaardzo duzo zobaczyc :-) Wszystko zalezy od tego na co sie nastawiacie - rozrywke, zwiedzanie czy po prostu spacer po Berlinie. Zamierzacie mieszkac w centrum czy gdzies blizej tej kliniki?
Ja mam dzisiaj wizyte u ginka. Ciekawe czy sie moja mala gwiazda przekrecila prawidlowo. Jak na moj gust to ma jeszcze glowe w chmurach lub lezy poprzecznie wiec pewnie bedziemy dyskutowac jak ja przekonac do tego zeby jednak grzecznie do dolu glowka sie ulozyla. Ide kawke robic i troche chalupe ogarnac.
Milego dnia zycze!
 
Bluetooth no teraz mnie nie strasz :-D My naszej malej poltora roku temu wyrobiilismy paszport w godzine a jak bedzie tym razem to nie wiem...aaaale ja w czwartek lece do polski:szok: tzn. mam leciec :sorry:mam nadzieje,ze ten luksus w moim konsulacie trwa nadal :-D A jeszcze dzisiaj maz stwierdzil,ze nie da rady jechac i pojedziemy w poniedzialek-do wyrobienia paszportu dziecku musza byc obecni oboje rodzice albo zgoda jednego podpisana u notariusza.
Ja wtala o 9:30 :szok: nie wiem czy to moje dziewcze tak dlugo spalo czy sobie lezalo...ale w koncu zaczela mnie wolac to ja uslyszalam. Pogode mam okropna,siorbi deszcz i jest brzydko.Moze dlatego tak my pospaly.

Tak mysle....ze moze inna sprawa z wyrabianiem paszportu gdy dziecko urodzilo sie w PL a inna gdy tu w DE ??
 
Ostatnia edycja:
reklama
czesc dziewczyny,

karolina - szczesliwej podrozy,udanych wakacji no i wroc w dwupaku!!!!

blue - udanej wizyty!!!

nat - z polskim paszportami nie mam pojecia.poszukaliscie juz jakies mieszkanko???

jolka - ja wyrabialam wczoraj dla olitto paszport,oprocz 2 h czekania na numerek trwalo 10 min.

pati - jak lodowka???
 
Do góry