reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

A ja Wam dorzuce jeszcze cos takiego-dziecko robi zielone kupki rowniez wtedy gdy pije herbatki z HIPPa. Wiem to od pediatry bo pani doktor powiedziala mi zebym sie nie wystraszyla jezeli zobacze ze Oliwka robi kupki w kolorze zielonym skoro pije ta herbatke. I powiem Wam ze to sie sprawdza, gdy dostaje HIPPa kupka jest zielona, a gdy podajemy cos innego to kupka jest normalna. Moze to komus pomoze ;-)
 
reklama
Mamo Tygryska koncepcja ze zmianą mleczka jest najbardziej prawdopodobna. Łukaszek w szpitalu był dokarmiany mleczkiem, po którym miał straszne kolki. Później pediatra przepisała Enfamil - po którym nie było lepiej, a doszła jeszcze wysypka, jak się okazało maluszek ma skazę białkową. Od tamtej pory jest na Bebilonie Pepti i jest OK.
Gadaniem teściowej też się nie przejmuj. Ja na początku strasznie się przejmowałam, docierały do mnie komentarze "babci" - niekoniecznie przyjemne. Przede wszystkim stwierdzenie, że nie ma się czym chwalić, bo maluszek jest nieślubny. Teraz nabrałam trochę dystansu.
W końcu to Twoje dzieciątko, i to Ty jesteś jego mamą, a jak piszesz wiele już razem przeszliście.
 
Ja resztki mleczka nie zostawiam, ani nie podgrzewam. Bebilon Pepti po wystygnięciu nie pachnie zachęcająco. Wolę przygotować nowe.
 
Hej mausie,wczoraj próba podania butelki z mleczkiem powiodła sie, zobaczymy jak dzisiaj, mam nadzieje ze sprawdzi sie avent i nie bede musiała juz kupować innych butelek. Z moim Szkrabem na razie ok, ale za to ja wczoraj wieczorem dostałam temp.38,5 w bardzo szybkimczasie.Myślałam ze złapałam jakąś infekcje, ale to chyba jakiś zastój pokarmu, bo piersi miałam pełne i bolące, nie sądziłam ze to sie zdarza w 4 miesiącu.
 
Proszę o radę butelkowe mamy :)
Jemy teraz Bebilon ph 5,7 i jest OK ale chcieliśmy przejść na NAN HA i zauważyłam że mały ma wysypkę na policzku, pod brodą, i na powiece a na reszcie ciała nic się nie dzieje. Odstawiłam Nan Ha i od razu znikło a podobno to mleko nie powoduje uczuleń.
Mały ze względu na pobyt w szpitalu ma anemie (hemoglobina 9,2) i przyjmuje Hemofer.
Myślicie, że mogę mu zmienić mleko na Humane 1 plus. Ma więcej żelaza i jest bardziej kaloryczne.
Z tego co widze to lekarze dają mi dowolność wyboru.
Mała któraś z Was jakieś doświadczenia w karmieniu tym mlekiem i NANem ?

Pozdrawiam
 
Mamo Tygryska ja karmie moja Oliwke Humana 1 Plus i u nas nie bylo z tego powodu zadnych problemow. Mała bardzo dobrze toleruje to mleko, nie miala zadnych wysypek, bardzo Jej smakuje no i przede wszystkim najada sie bo jest bardziej sycace :tak: a za kilka dni przechodzimy juz na Humane 2 :-)
 
Cześć Mamo Tygryska. Moja Natalka jest od 2 miesiąca na NAN HA i nie mamy żadnych problemów uczuleniowych. Mała jadła i przybierała pięknie na wadze. Tylko jedna sprawa - NAN HA ma dodatek żelaza i to może powodować kolki u niemowlaków :-:)-:)-((u mnie tak było, ale już minęło):-):-):-).
 
Dziewczyny mam pytanie!!! :-:)-:)-(
Od jakiegoś czasu moja mała nie chce pić herbatek ani wody, choć wcześniej uwielbiała pić koprekową z HIPPa - za jednym zamachem 80-100 ml. Dziwnym trafem zbiegło nam się to ze zmianą mleka na następne i zagęszczaniem porannego i wieczornego mleka kleikiem ryżówym. Podajemy tez gotowaną marchewke i tarte jabłuszko. Zastanawiam się czy może woda zawarta w dodatkowych pokarmach jej wystarcza, czy może coś jest nie tak. Zaznaczam że nie ma oznak odwodnienia bo gdzieś przeczytałam ze włąśnie nie picie jest jedną z takich przesłanek. :-:)-:)-(
 
Ja też mam pytanie.
Moja Oliwka ma 7 tygodni i dostaje już tylko butlę (pokarm mi po prostu zanikł:-( ).I zastanawiam się,czy powinnam dawać jej herbatki??Bo nie chciałabym przedobrzyć,a słyszałam,że jeśli dziecko jest karmione modyfikowanym mleczkiem powinno też dostawać do picia herbatki.
Jeśli tak jest, to w jakich ilościach,żeby Maleństwu nie zaszkodzić??No i jakie te herbatki??
 
reklama
Oliweczka jest jeszcze malutka proponuje herbatkę plantex i herbatki Hippa róznego rodzaju od 1miesiąca:-)Co do proporcji to czytałam że tyle co wypija dziecko jednorazowo tyle powinno wypic herbatki na dzień!Pozdrawiam!
Ciri79 mój syn ma podobnie po rozszerzeniu diety mało pie herbatki takze myśle że wszystko jest ok!
:-)
 
Do góry