reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

moja mama mówiła, że jak ona chodziła na usg będąc w ciązy z moim najmłodszym bratem to wówczas im kazali z pełnym pęcherzem przychodzić, ja jestem obecnie w drugiej ciązy i nikt nigdy mi nie kazał przychodzić z pełnym pęcherzem, wiec to może zalezy od dokładności i nowoczesności sprzetu, albo podejscia lekarza, może starsi lekarze mają jeszcze takie przyzwyczajenia z dawnych lat bo to ze 20 lat temu moja mam na to usg z pełnym pęcherzem chodziła, sama nie wiem ale nie wydaje mi sie, że przy dobrym sprzecie i wprawionym w odczytywanie obrazu USG lekarzu konieczny byłby pełny pęcherz cięzarnej :)

Maran-atha ja nie sadze ze to zalezy od sprzetu :-) moj szpital miesci sie w jednej z lepszych dzielnic londynu i nie sadze zeby tam mieli mniej nowoczesny sprzet , w koncu mialam robione zdjecie w 3D ;-)

tu wklejam po angielsku odp bo na polskich stronach nie moglam znalezc dokladnego wyjasnienia:
Answer:

A full bladder is usually necessary when the scan is done abdominally and in the early part of pregnancy. This would tend to lift the uterus up a little bit and being in front displaces the bowels away and act as an echo-lucent windows for the ultrasound to pass through. Ultrasound doesn't go through air (as in the bowels) well but transmits perfectly through liquid (as in the case of the urine in the bladder). Your doctor will be able to see things so much more clearly with the full bladder there especially the presence or absence of fetal heart beat. In a vaginal scan however, a full bladder will not be necessary. <A href="http://www.ob-ultrasound.net/joewoo3.html#top">
red-back.gif
 
reklama
Ja jak dostalam list ze szpitala to tam wlasnie pisalo ze pecherz ma byc pelny no wiec trzymalam. Okazalo sie ze moje badaniebylo opoznione 50 minut i ledwo co dotrzymalam. Prosto po badaniu byla bieganina poszpitalu i szukanie WC w dodatku w pol zgieta tak juz bolalo. Na nastepne USG nie mam zamiaru az tak sie poswiecac .
 
z tego co pisze w tym co wkleilam po angielsku to jest to zazwyczaj wymagane we wczesnej ciazy na pierwszym usg , ja tez jak Polis mialam w liscie zaznaczone...ale nie ma co sie stresowac, jak widac niektore z nas robily badania bez belnego pecherza i bylo ok
Zobaczymy czy w drugim liscie bedzie zaznaczone ze mam miec pelen pecherz :-)
 
dziewczyny no to może w irlandii nie trzena miec pełnego pęcherza bo mi w liście nic takiego nie napisali a teraz jak umawiałam kolejne usg to kobieta też nic nie mówiła na ten temat... ale to chyba nie takie wazne skoro można zbadać i bez pełengo pęcherza ;)
 
dziewczyny no to może w irlandii nie trzena miec pełnego pęcherza bo mi w liście nic takiego nie napisali a teraz jak umawiałam kolejne usg to kobieta też nic nie mówiła na ten temat... ale to chyba nie takie wazne skoro można zbadać i bez pełengo pęcherza ;)[/QUOTE

W Irlandii rowniez wymaganyjest pelny pecherz przy pierwszym USG-przynajemiej w Cork. W liscie otrzymanym ze szpitala jest wyrazna adnotacja-o wypiciu 1 litra wody przed badaniem.

Podczas badania okazalo sie ze moj pecherz nie jest wystarczajaco pelny przez co maluszek odwracal sie do nas tylem....wiec mala przerwa musialam dopic kolejny litr i oczekac troche-dopiero mozna bylo wszystko pomierzyc i poogladac.

Co do jakosci sprzetu-szpital ma okolo dwoch lat i sprzet jest nowy i na wysokim poziomie.
 
W Irlandii rowniez wymaganyjest pelny pecherz przy pierwszym USG-przynajemiej w Cork. W liscie otrzymanym ze szpitala jest wyrazna adnotacja-o wypiciu 1 litra wody przed badaniem.

Podczas badania okazalo sie ze moj pecherz nie jest wystarczajaco pelny przez co maluszek odwracal sie do nas tylem....wiec mala przerwa musialam dopic kolejny litr i oczekac troche-dopiero mozna bylo wszystko pomierzyc i poogladac.

Co do jakosci sprzetu-szpital ma okolo dwoch lat i sprzet jest nowy i na wysokim poziomie.
To ja się może poprawię, co szpital to obyczaj ;-)
Sun w tekście, który zacytowałaś jest mowa o wczesnej ciąży i może wtedy jak chce się robić przez brzuch to lepiej mieć pełen pęcherz. Ja pierwsze badania miałam zawsze robione dopochwowo.
Natomiast przy usg genetycznym nic mi nie wiadomo aby było to konieczne. Miałam mieć takie usg robione przez dr Roszkowskiego, a jest to jeden z najlepszych specjalistów w Polsce od tego typu badań. Po dobrych wynikach badań testu Pappa w innej klinice odwołałam tę wizytę bo nie było sensu iść, a tam też nic mi nie mówiono aby mieć pełen pęcherz.
 
Nie chce mi sie juz o tym pisac ale jak pisalam chodzi o wczesna ciaze, w uk nigdy nie robia usg wczesniej niz w 12 tygodniu...pare dziewczyn musialo jednak wypic tych kilka szklaneczek wody ;) pewnie z pelnym pecherzm jest latwiej. W liscie wyraznie jest napisane Try to have a full bladder ....nie jest napisane, ze musisz miec pelen pecherz bo inaczej badania nie bedzie ;) robia badanie z pelnym i mniej pelnym pecherzem, jak jest problem to daja wode i problemu nie ma :)
 
reklama
Czesc Malta, nie wiem czy ktos ci odpowiedzial na pytanie, ja juz mialam robione badania krwi 2 razy i nikt mi nic nie wspomnial o izolowanych torbielach splotów naczyniówkowych, nigdy o tym nie slyszalam :szok:
Skoro lekarz mowi ze nie masz sie martwic i ze to zanika to lepiej sie nie zamartwiaj sie ;-) jestem pewna ze wszystko bedzie dobrze , trzymam kciuki :-)

Dzięki za zainteresowanie:-). Mam nadzieje że wszystko będzie ok, ale póki co to jeszcze parę nocek ..nie przespanych.:-(
Pozdrawiam
 
Do góry