reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Synagis

Dołączył(a)
25 Wrzesień 2017
Postów
2
Witam, poszukuje pomocy urodzilam dziecko w 31 tygodniu ciąży i nie ma dla niego refundowanej szczepionki Synagis. Cała dawka kosztuje 25 tysięcy, nie jestem w stanie teraz wyczarować takiej kwoty do kogo można się zwrócić? Czy są jakieś fundacje które pomagają w tym? Najgorsze jest to że dowiedziałam się w piątek o tym a do wyjścia że szpitala mamy dwa tygodnie...
Może jest nas więcej w takiej sytuacji...
 
reklama
Na stronie służba zdrowia napisali ze jest refundowana ta szczepionka. Dlaczego nie ma jej dla Twojego synka ?

[emoji173]Krystian 20-11-2008 [emoji65]
[emoji173]Mikołaj 16-10-2016 [emoji64]
 
Bo aby mieć refundację trzeba spełnić jeden z dwóch warunków:
a) wiek ciążowy ≤ 28 tygodni, 0 dni (ICD-10 P07.2)
lub
b) dysplazja oskrzelowo-płucna (ICD-10 P27.1).

Szczepień jest max 5 w odstępach miesięcznych, a pierwsza dawka musi być podana przed ukończeniem 1 roku życia. Szczepi się od 1 października do 30 kwietnia.

A ktoś zalecił Tobie wykonanie tego szczepienia? Niestety nie pomogę z tym do kogo się zwrócić o pomoc. Ja bym zaczęła od fundacji zajmujących się wcześniakami - chociażby podpytać o to jakie są szanse na sfinansowanie szczepionki.
 
Pani profesor w szpitalu na karowej mówiła że powinny ja dostawać wszystkie wcześniaki urodzone do 34 tygodnia ciąży, że względu na ciężki przebieg choroby wywołanej przez wirusa Rsv i późniejszymi komplikacjami. Bez podania szczepionki jedyna możliwość to zapewnienie warunków szpitalnych w domu dla dziecka. Gdzie z wcześniakiem trzeba non stop biegać na kontrolę do różnych lekarzy w tym rehabilitację.
 
Do góry