reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

cześć jestem w 29 tyg ciąży po ostatniej wizycie u ginekologa powiedział że mam za częste skurcze , przepisał mi tabletki rozkurczowe ja zauważyłam że brzucho jest twarde ale ja tych skurczy nie odkrywam dlaczego? pomóżcie , bo jak mi to lekarz powiedział to nawet go byłam w stanie jego się zapytać o cokolwiek a kolejno wizytę mam za ok 2 tygodnie
Widocznie stwierdził, że masz rozwarcie szyjki macicy - szyjka macicy otwiera się w ostatnich tygodniach ciąży szykując się do porodu. Widocznie rozwarcie nie jest zbyt duże skoro przepisał ci tylko tabletki.
Jeśli byś miał jednak bóle w dole brzucha - trochę takie kłócie, ciągnące w dół, boleści przy napinaniu się brzucha, krwawienie z dróg rodnych to należy odrazu zgłosić się do lekarza lub do szpitala.
 
reklama
cześć jestem w 29 tyg ciąży po ostatniej wizycie u ginekologa powiedział że mam za częste skurcze , przepisał mi tabletki rozkurczowe ja zauważyłam że brzucho jest twarde ale ja tych skurczy nie odkrywam dlaczego? pomóżcie , bo jak mi to lekarz powiedział to nawet go byłam w stanie jego się zapytać o cokolwiek a kolejno wizytę mam za ok 2 tygodnie
U mnie po 25 tyg, brzuch mi twardniał i napinał się, lekarz stwierdził skurcze Braxtona-Hicksa, które zazwyczaj pojawiają się po 20 tyg. Odczuwałam je jako bezbolesne stwardnienie macicy, rozpoczynające się od dna i przesuwające się ku dołowi, a potem następowało rozluźnienie. Zażywałam No-Spe i magnez B6. Piszesz że nie odczuwasz tych skurczy, czyli prawdopodobnie chodzi o nie. Mięsień macicy przygotowuje się do prawdziwych skurczów, które "wypchną" dzidziusia. Jeżeli pojawi się mocny ból, i po zmianie pozycji i No-Spie nie przejdzie to pędź do lekarza.
 
Czesc dziewczyny. Nie wiem gdzie mam zadac te pytanie wiec z gory przepraszam za zasmiecanie forum. Ile waszym zdaniem powinno miec dziecko mierzone od glowki do pupy mierzone w brzuchu matki w 38-40 tyg ciazy? Moje ma 43cm i wydaje mi sie ze jest strassznie duze. Mieszkam w anglii i poki nie mam skurczy nie mam sie co pokazywac z szpitalu. Na razie czuje tylko twardnienie brzucha ale skurczy tych co bola jeszcze nie. To moja pierwsza ciaza wiec nie wiem czy to normalne czy nie. Prosze o szybka odpowiedz.
 
a skad wiesz ze dziecko mierzy 43cm? ja rowniez mieszkam w anglii i z tego co wiem to polozna mierzy tu wielkosc macicy jedynie (przez dotyk...), a wielkosc dziecka mozna sprawdzic chyba jedynie przez usg, ktore tu w anglii przysluguje ok 24tc, chyba ze cos sie dzieje....
 
Mi powiedzila, zmierzy od pupy do glowki a na usg z poniedzialku wyszlo ze dziecko jest badzo duze. Poza tym na skali, ktora masz w notesie ciazy widac ze dziecko w 40 powinno miec ok 40cm nie wiecej. Wszystkie moje znajome w 40 tyg mialy 38cm lub mniej dlatego sie martwie.
 
Czytalam, ze zwykle pomiary brzucha wykonane przez polozna sa zgodne z rozmiarami dziecka.
Co do 43cm bym sie nie martwila, w koncu to juz ostatnie tygodnie. Moje dziecko w 35 mialo 37cm. Jak mi doktor powiedzial, wazne zeby glowka byla normalnych rozmiarow, reszta sie przecisnie :-)
 
Dziewczyny jak bolaole krzyzowe? Zadna z moich znajomych ich nie miala a mnie od 2 dni jak chodze bola plecy na dole i ten bol ciagnie sie do kregoslupa. Mam wrazenie jakby mnie kolka w kregoslup wziela. Czy tak sie te bole odczowa?
 
cześć dziewczyny:)
jestem tu nowa ale od jakiegos czasu obserwuję to co piszecie, jestem w 31 tyg.z 1-wszym dzieckeim. duzo rzeczy sie dowiedzialm z tego forum, mysle ze bede teraz tu czesciej:)
a co do "ostraszka" niestety nie wiem jak sie odczuwa bole krzyzowe, wiec nie bede sie wymadrzac...napewno inne dziewczyny CI pomoga:)
 
reklama
hej!
co do symptomów porodu to mogą się pojawić kilka dni przed lub tygodni przed - ja urodziłam synka 18 kwietnia br. i muszę Ci powiedzieć że też odczuwałam różne bóle w okolicy krocza, kręgosłupa i ciągle myślałam, że coś sie zaczyna dziać. Poszłam do swojej położnej a ona mi powiedziała, że dziecko się za szybko nie urodzi - załamka bo byłam już po terminie. Wzięłam piłkę i skakałam dwa dni na niej i wyskakałam mojego małego i poszło bardzo sprawnie z porodem a moja rada dla ciebie to nie przejmuj się tylko dużo ruchu zażywaj jak masz siłę oczywiście a dziecko jak będzie gotowe to da znać :) pozdrawiam serdecznie
 
Do góry