reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
reklama
czesc Dziewczyny, drogie Panie :)
Jak to jest z wypłatami ZUSu?
Poniewaz mamy z żoną sytuacje ze przyszło pismo ze muszą sprawdzić zasadność zatrudnienia jej w firmie i zostanie poinformowana o wynikach postępowania.
Zona była zarudniona w jednej firmie przez blisko 5lat a od stycznia przeszła do innej(umowe podpisala juz na poczatku grudnia), a w styczniu tez zaszła w ciąze. W lutym zaczeły sie problemy i wyladowala na L4 do dzisiaj zresztą. Od zusu jeszcze nie przyszły jakiekolwiek pieniądze, ile trzeba bedzie czekac?
 
PAWEL - znam ten bol - ZUS ma 30dni na wyplacenie kasy od zlozenia dokumentow, ale tej prawidlowej ostatecznej wersji bez poprawek. Jak cos sprawdza to sie przeciaga. W taki sposob ja jestem bez wyplaty od lutego. Najwczesniej kiedy ZUS mi wyplaci to polowa maja. Pod warunkiem,ze do tego czasu wyjasnia wszystkie watpliwosci. Jak nie to miesiac pozniej - tak ma wyplaty ten ZUS. Wiec polecam uzbroic sie w cierpliwosc i napierac tel. do Pani z ZUSu ktora zajmuje sie sprawa i pogadaniac. Koniecznie kontrolowac na czym stoi sprawa. Ja jak tydzien nie dzwonilam to nic nie zostalo ruszone przez ten czas.RITMUSIA - dziekuje za info!!!!!!
 
Paweł156 dokładne tak jak napisała stopi69 dzwoń i upominaj się o swoje.Tak szybciej przyjdą pieniążki,przynajmniej w moim wypadku to pomogło :-)
 
Hej dziewczynku:)!
mam pytanko-czy lekarza który tewierdzi ze nie moze wypisac L4 po 38 tc mozna gdzies zaskarzyc? przeciez nie moze tak byc -chorobowe w ciązy od tego roku nalezy nam się w wymiarze 270 dni czyli cała ciąże...a ze lekarz sie boi zusu to juz nie nasza sprawa powinna byc,my mamy prawo a NIE OBOWIAZEK korzystac z macierzynskiego przed porodem!
gdzie mozna złozyc zazalenie na takiego lekarza?
pozdrawiam
 
doczekałam się wypłaty z ZUSu - o dziwo przysłali w ciągu 30 dni. niestety naliczyli mi ponad 100zł mniej, niż do tej pory dostawałam i zastanawiam się, jak wyliczyli średnią? mam nadzieję, że za miesiąc dostanę już normalną wypłatę. miałyście też taką sytuację?
 
dziewczyny wlasnie wrocilam od ginekologa.....oznajmil mi, ze na ostatni miesiac przed porodem nie wypisze mi l4, bo nie moze.....i co w takiej sytuacji? przeciez nie wroce do pracy na miesiac?

Witam
Ja pytałam się swojego lekarza i mój mi wypisze normalnie zwolnienie lekarskie, kiedyś słyszałam, że nawet m-c przed terminem kobiety idą na macierzyńskie, ale to cholernie szkoda macierzyńskiego przed porodem, ten czas powinien być wykorzystany na dzidziusia
 
a ja właśnie zadzwoniłam do ZUSu i miła pani wyjaśniła mi, że nie mam co porównywać wypłaty od pracodawcy z wypłatą chorobowego, bo jest ono pomniejszone o koszty uzyskania przychodu. i takim to sposobem będę miesięcznie stówę w plecy :crazy: jestem zła
 
reklama
ja jestem na L4 od 6 tygodnia ciąży, średnia jest z ostatnich 12 miesięcy, wiec jak byly jakies premie czy nadgodziny to równiez wchodzi w tę srednią i u mnie tak jest, dostaje teraz wiecej kasy niz normalna miesieczna wypłata poniewaz doliczyli premie które podczas 12 miesiecy dostałam.
 
Do góry