reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Cześć Dziewczyny ! To moja pierwsza ciąża termin mam na 18.01.21 😀Dopiero do was dołączam a tu tyle treści !! ;D Jestem w 20 tygodniu ciąży wczoraj miałam USG i będzie chłopak prawdopodobnie Jaś.Niepokoi mnie to ze nadal nie czuje ruchów ale podobno wszystko dobrze się rozwija ;D. Firma jak tylko dowiedziała się ze jestem w ciąży powiedzieli ze nie mają dla mnie pracy i ze mam iść na L4. Tez ktoś tak miał?

Jeżeli na obecnym stanowisku nie możesz już pracować z powodu ciąży (albo np. na nocnych dyżurach), to pracodawca ma obowiązek utworzyć dla Ciebie odpowiednie stanowisko. A jeśli po prostu powiedzieli, że nie mają dla Ciebie pracy, bo jesteś w ciąży i za kilka miesięcy pójdziesz na macierzyński, to już w ogóle bzdurne wytłumaczenie... Ale od Ciebie zależy co z tym zrobisz...
 
reklama
moj



mi moj lekarz prowadzacy na nfz nie chcial wypisac L4... bo ciąża prawidłowa, bo jego nfz będzie ścigał, bo na starość się to odlicza od emerytury, bo jestem na utrzymaniu zusu, że ja powinnam u pracodawcy wymóc odstąpienie od świadczenia usług i siedzieć w domu na ich koszt.... skończyło sie L4 prywatnie ;)
Co za głupi człowiek ...
 
moj



mi moj lekarz prowadzacy na nfz nie chcial wypisac L4... bo ciąża prawidłowa, bo jego nfz będzie ścigał, bo na starość się to odlicza od emerytury, bo jestem na utrzymaniu zusu, że ja powinnam u pracodawcy wymóc odstąpienie od świadczenia usług i siedzieć w domu na ich koszt.... skończyło sie L4 prywatnie ;)
Tak w zasadzie... to miał rację. Wydaje mi się, że temat przechodzenia na L4 w ciąży jest dosyć złożony, bo jeżeli np. obecne stanowisko nie jest odpowiednie dla kobiety w ciąży, to zgodnie z prawem właśnie pracodawca powinien utworzyć inne stanowisko lub zwolnić pracownicę z obowiązku wykonywania pracy, ale utrzymać wynagrodzenie. I przykładowo w dosyć małej firmie, to jest na pewno duże obciążenie dla takiego pracodawcy i rozumiem, jeśli ktoś chce mu iść na rękę. Z drugiej strony trochę mamy w Polsce eldorado z tym L4 w ciąży, często tak umiarkowanie uzasadnione.
 
Czemu aż za 2 dni? W 2 dni może wiele się wydarzyć. Ja pamiętam jak z synem byłam na wizycie a tam duże ciśnienie dostałam odrazu skierowanie na szpital i mówię do lekarki że tylko pojadę się spakuje do domu to tak mnie ochrzanila że jakaś torba jest ważniejsza niż synek i co torbę mąż mi dowiezie i tak było trafiłam do szpitala bez rzeczy.
Dlatego bo czekam na wynik wirusa by nie lezec w kwarantannie bez badań i obchodow.Nic mi nie jest czuje sie dobrze ciśnienie 115/80 tyle ze ja dojezdzam 130 km ponad,a lekarz sie zgodzil by tak zrobic wrazie bolu miałam jechać bez czekania oprocz bolu plecow,bo rwa kulszowa jest spoko.kupilam 2 ubranka i karuzele ;)
 
Ostatnia edycja:
Dlatego bo czekam na wynik wirusa by nie lezec w kwarantannie bez badań i obchodow.Nic mi nie jest czuje sie dobrze ciśnienie 115/80 tyle ze ja dojezdzam 130 km ponad,a lekarz sie zgodzil by tak zrobic wrazie bolu miałam jechać bez czekania oprocz bolu plecow,bo rwa kulszowa jest spoko.kupilam 2 ubranka i karuzele ;)
Dziś się kładziesz do szpitala tak?
Miłego dnia dziewczynki 😘😘
 
moj



mi moj lekarz prowadzacy na nfz nie chcial wypisac L4... bo ciąża prawidłowa, bo jego nfz będzie ścigał, bo na starość się to odlicza od emerytury, bo jestem na utrzymaniu zusu, że ja powinnam u pracodawcy wymóc odstąpienie od świadczenia usług i siedzieć w domu na ich koszt.... skończyło sie L4 prywatnie ;)
Lekarza ściga Zus tak samo jak nas, wiec pierniczą glupoty, nie chce mu sie wystawiac. Nfz nie ma nic do L4
 
No wreszcie znalazłam czas, żeby doczytać do końca wasze posty. Sporo zaległości miałam :) U mnie moje maleństwo już od dawna nazywają córeczki Kingunia i pewnie tak zostanie. Na genetycznych mówili żebym się nie łudziła że po 3 córeczkach będzie chłopak więc zakładam, że dziewczynka i kropka. Na poprzednim USG bokiem się ułożyła więc nie potwierdzone. Zobaczymy co podglądniemy w czwartek. Co do ubranek okazało się że mam takie sterty po poprzednich że chyba kupię tylko jedno 56 tak na pamiątkę (każdej tak kupowałam). Brakuje mi tylko łóżeczka, wanienki, wózka ale na to mam czas :)
 
reklama
No wreszcie znalazłam czas, żeby doczytać do końca wasze posty. Sporo zaległości miałam :) U mnie moje maleństwo już od dawna nazywają córeczki Kingunia i pewnie tak zostanie. Na genetycznych mówili żebym się nie łudziła że po 3 córeczkach będzie chłopak więc zakładam, że dziewczynka i kropka. Na poprzednim USG bokiem się ułożyła więc nie potwierdzone. Zobaczymy co podglądniemy w czwartek. Co do ubranek okazało się że mam takie sterty po poprzednich że chyba kupię tylko jedno 56 tak na pamiątkę (każdej tak kupowałam). Brakuje mi tylko łóżeczka, wanienki, wózka ale na to mam czas :)
A jak będzie niespodzianka? :p

Ja mam podobnie, brakuje mi na chwilę obecną tylko materaca do łóżeczka :)
 
Do góry