reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Inka91 możesz mnie dopisać do listy wizyta kontrolna 15.07 godz.15.20

Dzisiejsza moja noc ciężka wstawałam siku chyba z milion razy masakra, nie wiem czy czasem pęcherza nie załatwiłam- nie wiecie czy Furagin można wziąć i ile?
Na ulotce jest napisane że po konsultacji z lekarzem i tylko w 2 trymestrze można. Polecam furoxin i urosept te można są naturalne i bez recepty
 
reklama
Mi ginekolog kazała kupić taki strop bo ja zaparcia mam od dawna od operacji i powiem że pomaga i nie na skurczów po nim jak po innych na przeczyszczenie duphalac.
Jak masz zaparcia to bardzo możliwe. Może robi Ci się hemoroid w środku, może z czasem wypadnie na zewnątrz, wtedy będzie bolało. Staraj się unikać zaparć
Dzięki dziewczyny bo się serio wystraszyłam.. Ciąży się tak nie boję ale inne jakieś dolegliwości to panikara na maxa.. Od dzisiaj siemie lniane codziennie..
 
Mam 29 lat.
Ogólnie usg przy grubsze kobiecie nie należy do miłych bardzo wbija urządzenie do usg zeby było widać . Troszke obolala jestem po tym badaniu
Czyli jesteśmy w jednym wieku.
Nie stresuj się, serio. 😘
Moja dobra koleżanka na USG miała brak kości nosowej. Pappa wyszła jej na granicy a dziecko ma zdrowe. Ja osobiście średnio wierzę w badania pappa.
No i wierzę, obolała jesteś... Ja jestem chuda, a jak lekarz nie mógł czegoś zobaczyć to tak samo jeździł z sila po brzuchu 🙈
 
Więc jestem po usg i wynikach pappa.
Usg ogólnie ok dzidzia dzidzia mi 7 cm starsza o 3 dni.
Ale niestety z wyników krwi wyszło źle mam Trisomia 1:101 .
Jutro mają dzwonić z kliniki genetycznej i na 27.07 mam aminopuncje
Bardzo mi przykro, że są jakieś podejrzenia odnośnie wady. Współczuję tego czasu oczekiwania na wyniki amniopunkcji i pewnie żadne słowa Cię nie pocieszą, ale wiedz że będę bardzo mocno trzymała za Was kciuki, reszta dziewczyn napewno też. Musi być dobrze i wszystkie w to bardzo wierzymy. Co do amniopunkcji, to ja zdecydowanie jestem zwolenniczką, ryzyko poronienia jest bardzo małe, a przynajmniej można podjąć najlepszą dla siebie i dziecka decyzję odnośnie leczenia itp. Trzymaj się i najważniejsze, że USG wyszło dobrze, często jeśli jest jakaś wada to widać przy USG. Jak najwięcej siły na te kolejne tygodnie dla Was. 😘
 
Tak ja mam trisomia21
Jeśli finanse Cię puszczają to bym zrobiła test nifty ten podstawowy do tej trisomi masz 99,5 %pewności. Wiadomo, że ta pappa może dawać fałszywie wysoką możliwość zd ale nie ryzykowałabym amniopunkcja zwłaszcza, że po tym też musisz się oszczędzać jeśli masz dziecko już to ciężko może być z tym..
 
Dzięki dziewczyny bo się serio wystraszyłam.. Ciąży się tak nie boję ale inne jakieś dolegliwości to panikara na maxa.. Od dzisiaj siemie lniane codziennie..
Jogurt naturalny z otrębami, śliwki suszone, doraźnie można syrop lactulosum, lub czopki. Ktoś tu pisał o arbuzie
 
Dlatego cieszę się ze w uk nie podają dokładnych wyników, dają tylko znać czy jest „low” czy „high” risk, uważam ze to duze lepsze rozwiązanie bo kobiety jednak potrafią wariować (często bardzo nie potrzebne). Ale to tylko moje zdanie 🤷🏼‍♀️
Faktycznie teraz sobie przypomniałam że w pierwszej ciąży nie widziałam wyników tylko dostałam list że mam małe ryzyko.
My tu w UK zresztą to nawet wyników krwi nie widzimy, tylko jakby coś było nie tak to się kontaktują.
 
Ja też nie robię. Jeśli w ust będzie coś nie tak, to będę myśleć dalej.
A statystyka już nie taka sama. Nifty to dokładne badanie. Dlatego takie drogie
Ale tylko amniopunkcja daje 100% pewności. Jeśli nimfy wyjdą źle to nadal zalecana jest amniopunkcja. Ja nie tracilabym czasu i pieniędzy na pośrodki. Zamiast pappy jeśli ktoś sobie może pozwolić fajnie jest zrobić nimfy, ale w razie podejrzenienia wad tak jak przypadku Ani to zdecydowałabym się na amniopunkcje.
 
reklama
Do góry