reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Dziewczyny, możecie mnie oświecić? :p Jeśli czytam, że na przykład serduszko może być widoczne w 7 tygodniu, to znaczy, że może być od 6+1 czy 7+1. Nie chodzi mi tu konkretnie o serce, tylko o liczenie tygodni. Jak mam 6+3 to jestem w 6 czy w 7 tygodniu?
 
Dziewczyny, możecie mnie oświecić? :p Jeśli czytam, że na przykład serduszko może być widoczne w 7 tygodniu, to znaczy, że może być od 6+1 czy 7+1. Nie chodzi mi tu konkretnie o serce, tylko o liczenie tygodni. Jak mam 6+3 to jestem w 6 czy w 7 tygodniu?

To jest skończony 6 tydzień i 3 dni od pierwszego dnia okresu.
 
Dziewczyny, możecie mnie oświecić? [emoji14] Jeśli czytam, że na przykład serduszko może być widoczne w 7 tygodniu, to znaczy, że może być od 6+1 czy 7+1. Nie chodzi mi tu konkretnie o serce, tylko o liczenie tygodni. Jak mam 6+3 to jestem w 6 czy w 7 tygodniu?
1. Jesteś w 7 tygodniu
2. Ciąża ma 6 tygodni

Tak kiedyś mówiła mg
 
Dziewczyny, możecie mnie oświecić? :p Jeśli czytam, że na przykład serduszko może być widoczne w 7 tygodniu, to znaczy, że może być od 6+1 czy 7+1. Nie chodzi mi tu konkretnie o serce, tylko o liczenie tygodni. Jak mam 6+3 to jestem w 6 czy w 7 tygodniu?
Teoretycznie jestes w 7 tygodniu, ale np u lekarzy z tym nazewnictwem różnie bywa :) mój zawsze poslugiwal sie skonczonymi tygodniami, czyli wg niego bylabys w 6 tygodniu ;)
 
reklama
Oczywiście ze jest szansa i to duża :) pamiętajcie ze nasze liczenie to jedno a usg to drugie . Ja miałam serce w 6+1 kiedy wiek ciąży na usg był to już 6+4 . Może gdybym przyszła tydzień wcześniej tez by było już serce . A czasami ciąża jest młodsza bo owulacja była późno i nawet w 7+0 wg OM nie będzie biło :)
Ja się dziś czuje dużo lepiej ale mnie strasznie ssie głód . I mam np puls po drzemce 114 to mnie już niepokoi :( mierze ciśnienie i zapisuje w notatniku . Na szczęście jeszcze jest w normie . Pewnie dzięki lekarstwom . I oby jak najdłużej tak było :)
 
Do góry