reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

reklama
a ja się boje zimy 🤫 i tak jak z jednej strony nie mogę się już doczekać aż przytulę moje maleństwo tak mega boje się porodu
Ja też mam takie momenty, że się boję... A boję się tym bardziej, że to drugi poród i wiem jak bolał pierwszy 😅

No i gdzieś tam pojawia się strach czy z dzieckiem będzie wszystko ok, czy ja się nie wykrwawie, czy nie odklei się łożysko 🫣 za dużo Chirurgow się naoglądałam 🤣
 
Ja też mam takie momenty, że się boję... A boję się tym bardziej, że to drugi poród i wiem jak bolał pierwszy 😅

No i gdzieś tam pojawia się strach czy z dzieckiem będzie wszystko ok, czy ja się nie wykrwawie, czy nie odklei się łożysko 🫣 za dużo Chirurgow się naoglądałam 🤣
Staram się nad tym nie rozmyślać, bo to tylko potęguje większy strach. W pierwszej ciąży dużo osób mówiło, że to takie straszne itd. a ja byłam podejścia, że musi boleć i muszę być na to gotowa ale też trochę sądziłam że przesadzają, wiadomo każdy ma inny próg bólu.

Okazało się, że wcale tak źle nie było i mam wrażenie, że dużo tutaj zrobiła moja głowa, że strach mnie nie sparaliżował.

Jak było blisko dnia porodu to nawet ciekawiło mnie bardzo jak będzie to wyglądało u mnie.

Wiadomo, że każdy poród jest inny ale myślę że negatywne nastawienie nie pomoże a wręcz utrudni. 🙂
 
Ja też mam takie momenty, że się boję... A boję się tym bardziej, że to drugi poród i wiem jak bolał pierwszy 😅

No i gdzieś tam pojawia się strach czy z dzieckiem będzie wszystko ok, czy ja się nie wykrwawie, czy nie odklei się łożysko 🫣 za dużo Chirurgow się naoglądałam 🤣
Ja jakoś do pierwszego porodu szłam spokojna i teraz też mam wewnętrzny luz 🤷🏻‍♀️ no bolało, długo dochodziłam do siebie ale najważniejsze, że maluch jest cały 🙂 jak zaczął spadać w KTG po znieczuleniu to już mi było wszystko jedno 🙈 teraz nie wiem, czy się zdecyduje na znieczulenie... Właśnie dlatego, że największym bólem bylo samo rozwieranie szyjki...a to trwało większość czasu 🤷🏻‍♀️ znieczulenie podają ok. 7cm to już od tamtej pory minęło jakieś raptem 40 minut, żeby młody się urodził ... Myślę, że dałabym radę bez znieczulenia 😂
 
Ja jakoś do pierwszego porodu szłam spokojna i teraz też mam wewnętrzny luz 🤷🏻‍♀️ no bolało, długo dochodziłam do siebie ale najważniejsze, że maluch jest cały 🙂 jak zaczął spadać w KTG po znieczuleniu to już mi było wszystko jedno 🙈 teraz nie wiem, czy się zdecyduje na znieczulenie... Właśnie dlatego, że największym bólem bylo samo rozwieranie szyjki...a to trwało większość czasu 🤷🏻‍♀️ znieczulenie podają ok. 7cm to już od tamtej pory minęło jakieś raptem 40 minut, żeby młody się urodził ... Myślę, że dałabym radę bez znieczulenia 😂
Sam ból to tam pal sześć,też dam radę. Pierwszy poród,czas sn też było bez znieczulenia,długo się otwierała szyjka.bylam po OXY i balalm się,że znieczulenie jeszcze wydłuży poród.no ale skończyło się CC...
 
reklama
Podziwiam 🥰 żeby Wam tylko krocza na USG nie pokazało 😂 bo pamiętam na prenatalnych jak na pierwszym planie młody nam pokazał jajka i siusiaka 😂😂😂 na wielkim ekranie 🙈 przypomniała mi się Seksmisja 😂
tak, tak, Tymek też na USG kiedy poszliśmy poznać płeć, pierwsze co pokazał to jajka i siusiaka 🤣🤣🤣 no cóż, liczę się z taką ewentualnością 😜
Dodam tylko że na tamtym usg płeć miała być dla nas niespodzianka, w sensie pani miała nam dsc karteczkę w kopercie, ale wyszło jak wyszło 🤷‍♀️😂😂😂
 
Do góry