reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

reklama
U mnie też 19+2 dziś :) Połówkowe mam za tydzień o 10 :)

Mój synek chodzi od roku do przedszkola i cieszę się, ze tak wyszło, że zdążył się już zaklimatyzować.
Zresztą będzie musiał po urodzeniu Bobaska posiedzieć trochę w domu, bo nie wyślę go zimą do przedszkola, by przynosił patogeny (w sumie będzie siedział do pierwszych szczepień Bobasa). Ale myślę, ze jakoś to ogarniemy :) Mąż też będzie 2 miesiące w domu ze mną :)
Córka już nie może się doczekać, więc mam nadzieję, że z zaklimatyzowaniem nie będzie problemu bardziej boję się przynoszenia chorób. Podjęliśmy decyzję, że do końca roku będzie chodziła a później zrobimy jej przerwę jak mały się urodzi. Nie mam serca nie puszczać jej przez okres kiedy jestem w ciąży i jeszcze później po urodzeniu. Widać, że potrzebuje już kontaktu z dziećmi.
 
Córka już nie może się doczekać, więc mam nadzieję, że z zaklimatyzowaniem nie będzie problemu bardziej boję się przynoszenia chorób. Podjęliśmy decyzję, że do końca roku będzie chodziła a później zrobimy jej przerwę jak mały się urodzi. Nie mam serca nie puszczać jej przez okres kiedy jestem w ciąży i jeszcze później po urodzeniu. Widać, że potrzebuje już kontaktu z dziećmi.
U nas to samo. Do grudnia będzie chodził, później kilka tygodni z Mamą, Tatą i Bobaskiem ;)
 
Ja wlasnie tez chce isc w minimalizm chodz to nasze pierwsze.

Planuje laktator i miec 1 butelke ale planuje karmic piersia. Butelka i laktator to po to ze jakbym chciala dłużej sie przespac to tatus moze nakarmic. Ale do tego tez trzeba bedzie podgrzewacz. WidIalam fajny na jedna butelke ktory ma funkcje podgrzewania pozniej tej przecierkow i niby ma funkcje sterylizacji.

Nad kokonem mysle ale tez widzialam w necie ze ludzie robia sobie go ze zwinietego recznika i poszewki.

Monitor oddechu chyba sie skusze bo mam ciut bzika na punkcie roznych sytuacji z racji zawodu.
Nianie monitorek napewno tez będę chciec ale nie wiem jaki.
Zastanawiam sie nad smoczkiem, bo teoretycznie nie chce ale chyba będę mieć jeden wrazie czego.

Wozek totalne minimum z mozliwoscia dokupienia elementow Ale nie bede szla w zestaw typu 12w1 🤣

Z kosmetykow do pielegnacji to narazie musze mieć czas poczytac bo np nie wiem jak czesto i jaki uzywa sie krem do pieluch ? Jak chodzi o pocztakowe pielegnacje maluszka to mam duzo pytan w miejje glowie co i jak
Jesli chodzi o pielęgnacje to ja od początku myłam syna w olejku migdałowym albo swoim mleku. Później miałam bioderma i Hagi baby, tego drugiego używamy do dziś. Jak się coś działo na skórze to smarowałam emolientem z Aveeno. A do pupy przy odparzeniu polecam u nas taki żółty krem Metanium w każdym markecie. Mieliśmy jeszcze coś na ciemieniuche z olejem kokosowym, ewentualnie mustella to takie sprawdzone. Oprócz tych rzeczy przydał się jeszcze linomag zielony i to tyle. Inne sudocremy, bepantheny u nas się nie przydały.
 
Hej :)
U mnie dziś 19+2, zaczęłam czuć ruchy ok dwa tygodnie temu, małe ale z dużą częstotliwością 🙂

Potwierdzam opinię, że druga ciąża jest inna pod tym względem, że mniej się spinam ze wszystkim, o wyprawce jeszcze nie myślę. Sporo rzeczy wykorzystam z pierwszej ciąży mimo, że będzie inna płeć 😉

Córka zaczyna przedszkole, więc w sumie większość moich myśli kręci się wokół tego tematu i niej ale dzięki temu mija mi dość szybko ta ciąża.

Kiedy macie połówkowe?
Ja mam zaplanowane na 27 sierpnia.
u nas 28.08 🥰
 
reklama
Do góry