reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

reklama
Ja mam 2 lipca i to będzie 12 tydzień. Myślisz o zrobieniu innych badań? Np. Nifty albo Sonco? Czytałam na innych forach że niektóre dziewczyny robią wcześniej te płatne i jak wychodzą im dobre wyniki, to ze spokojem podchodzą do papp-a. Tylko ten koszt mnie trochę przeraza 😞 tym bardziej że my się splukalismy na badania przed in vitro, ktore niby miało być naszą jedyną opcją na zostanie rodzicami....
Jeszcze myślimy nad tym
 
Dziewczyny byłam na sorze, strasznie rozbolał mnie brzuch, zimne poty, blada jak ściana już mi się przed oczami kręcić zaczęło, zbadał mnie lekarz, z fasolką w porządku ale jest ten niebezpieczny krwiak, zamiast luteiny zalecił Duphaston, no-spe i wit C i oszczędny tryb życia. Bardzo się boję 😭
Czyli leki, relaks i dbanie o siebie 🙂 maleństwo się trzyma i tak ma być !
 
Czyli leki, relaks i dbanie o siebie 🙂 maleństwo się trzyma i tak ma być !
Ale wiecie co mnie trochę dziwi? Żaden lekarz ani mój na NFZ ani ten wczoraj na sorze nie zaproponował L4 🧐 dobrze że jeszcze dwa dni i zaczynam tydzień urlopu, ale jak pojadę w śróde na kontrolę to się go chyba zapytam czy jest szansa żeby wypisał
 
Ale wiecie co mnie trochę dziwi? Żaden lekarz ani mój na NFZ ani ten wczoraj na sorze nie zaproponował L4 🧐 dobrze że jeszcze dwa dni i zaczynam tydzień urlopu, ale jak pojadę w śróde na kontrolę to się go chyba zapytam czy jest szansa żeby wypisał
A to dziwne. Z krwiakiem powinni Ci wypisać zwolnienie. Ja miałam i to leżące.

Mój lekarz to mnie 3 tygodnie temu pytał, czy idziemy na zwolnienie 😅 powiedziałam, że nie :D
Zresztą, znam zasady zwolnień i niestety nie jest tak, jak się wydaje. L4 "chodzące" nie oznacza, że można iść gdzie się chce czy jechać gdzieś. Oznacza tylko, że można iść po podstawowe zakupy, jechać do lekarza czy iść do apteki.
Tak przypominam, bo ZUS ostatnio (od 2-3 lat) mocno kontroluje ciężarne...
 
Dzień dobry.

Ja już po badaniach, pobrali 5 probówek, z czego 2 takie wielkie 😮 dziś wieczorem już będzie cześć wyników.
 
reklama
Do góry