reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

reklama
a jak wygląda tak życie w realu jak dziecko idzie do żłobka?
zastanawiam się nad tym i nie wiem czy iść w tym kierunku
u nas wygląda to tak, że ja wstaje o 5 żeby mieć tą godzinę dla siebie kąpiel włosy makijaż mała wstaje o 6 budzę ją czasem wstaje wcześniej to lata po łazience. O 6 szykuje śniadanie dla niej dla siebie szykuje śniadanie do pracy ogarniam ją i w zasadzie 6.50 wychodzimy o zawożę ją do żłobka. A sama cisnę do pracy bo mam na 7.30. Ja kończę pracę o 15.30 lecę po małą zwykle do 16 się wyrabiam potem szybkie zakupy robię jakiś obiad co często jest obiadokolacja i o 19.30 ją kąpię i o 20 zazwyczaj zasypia
 
czy to faktycznie się spisuje ? bo dziecko jednak choruje i tak idzie się na L4
ja jestem na stażu. Więc dla mnie l4 jest najbardziej korzystna opcja. Bo czy ja jestem czy mnie nie ma płacą mi tyle samo. Mogę siedzieć miesiąc w domu na opiece a i tak mi zapłacą. Nie wiem jak wygląda to w praktyce jak ktoś pracuje na umowie o pracę
 
ja jestem na stażu. Więc dla mnie l4 jest najbardziej korzystna opcja. Bo czy ja jestem czy mnie nie ma płacą mi tyle samo. Mogę siedzieć miesiąc w domu na opiece a i tak mi zapłacą. Nie wiem jak wygląda to w praktyce jak ktoś pracuje na umowie o pracę
jeśli chodzi o choroby to we wrześniu chorowała raz w październiku raz w grudniu dwa razy i teraz w maju to wcale nie tak dużo
 
ja jestem na stażu. Więc dla mnie l4 jest najbardziej korzystna opcja. Bo czy ja jestem czy mnie nie ma płacą mi tyle samo. Mogę siedzieć miesiąc w domu na opiece a i tak mi zapłacą. Nie wiem jak wygląda to w praktyce jak ktoś pracuje na umowie o pracę
też płacą , jak bierzesz L4 na dziecko ale nie wiem ile procent - nie znam się w ogóle na tym stąd moje pytania do doświadczonych mam :)
 
u nas wygląda to tak, że ja wstaje o 5 żeby mieć tą godzinę dla siebie kąpiel włosy makijaż mała wstaje o 6 budzę ją czasem wstaje wcześniej to lata po łazience. O 6 szykuje śniadanie dla niej dla siebie szykuje śniadanie do pracy ogarniam ją i w zasadzie 6.50 wychodzimy o zawożę ją do żłobka. A sama cisnę do pracy bo mam na 7.30. Ja kończę pracę o 15.30 lecę po małą zwykle do 16 się wyrabiam potem szybkie zakupy robię jakiś obiad co często jest obiadokolacja i o 19.30 ją kąpię i o 20 zazwyczaj zasypia
dziękuje za odpowiedź :)
 
reklama
Dostałam wyniki posiewu moczu - czysty.
Strasznie długo czekałam, bo 6 dni i mi powiedzieli, że jeśli wyniki nie przyjdą po 3 dniach, znaczy to, że wyhodowali bakterie i robią antybiogram. No i ja w nerwach, a tu dziś przychodzi wynik negatywny, nic nie wyszlo 😅 straszenie ciężarnych powinno być surowo zakazane 🤣

Lece na spacer z psem, czas na 45 minut dla głowy :)
 
Do góry