reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Cudne zdjęcie ❤️ W 3D już widzę. Właśnie zastanawiałam się kiedy warto zrobić USG 3D/4D

@xdorotaa to jaką będziesz wyprawkę kompletować? Z ciekawości pytam. Czy masz jeszcze coś po poprzednich pociechach?
Coś Ty wszystko wydałam bo rodziłam 8 lat temu ostatnio, kupię tylko parę sztuk na start w neutralnych beżach itp. resztę sobie sukcesywnie bede dokupywać przez internet ;)

Te 8-10 lat temu jak rodziłam lekarz sugerował że najlepszy moment dla pamiątkowe zdjęcie 3d to 28 tyg bo już ładnie widać rysy twarzy a nie jest na tyle duże że ciężko złapać dobre ułożenie ;)
 
reklama
Bardzo mi przykro 😢 coś cie niepokoiło?
To jest to czego boję się najbardziej...

W moich poprzednich ciążach każda która kończyła się poronieniem była o tydzień młodsza nic z OM (a co do dnia owulacji byłam pewna) plus miałam plamienia wiec u mnie takie były zwiastuny…
Tylko opisałam swoj przypadek u każdego może być inaczej :-)
 
Ufff, już po wizycie za mną. Ciąża wg Om 8+0,wg usg 6+5, więc zdecydowanie młodsza i niepotrzebnie się obawiałam pustego jaja 😅 maleństwo ma 8 cm, bije serduszko, echo crl 8. Teraz wszystkie badania krwi i ponowna wizyta za 2 tygodnie. Już mam zwolnienie że względu na pracę z trującymi oparami.
Chyba 8mm? Bo na 6tc to chyba ni możliwe 8cm?
 
@pietraczkaa bardzo mi przykro. Przechodziłam przez to nie raz, dużo siły dla Was ❤️.

W moich poprzednich ciążach każda która kończyła się poronieniem była o tydzień młodsza nic z OM (a co do dnia owulacji byłam pewna) plus miałam plamienia wiec u mnie takie były zwiastuny…
Tylko opisałam swoj przypadek u każdego może być inaczej :-)
Po co zaraz straszyć dziewczyny? Wystarczy, że ma się nieregularne lub dłuższe cykle niż książkowe 28 dni i ciąża młodsza z Om niż z usg jest normalna. Mojej kuzynki ciąża, która była tydzień młodsza na usg niż wynikało z Om właśnie dziś obchodzi 3 urodziny.
 
A to z sama woda czy z jakimś peelingiem? Tez chętnie wypróbuje,bo tez mam tendencje do rozstępów. I tak mam ich sporo bo kiedyś z 80kg zjechałam na 47 szybko. Później znowu dojechalam na aktualne 74.. także skóra dostaje w kosc ostro
Niee to jest szczotkowanie na sucho czyli tylko szczotka i ciało bez żadnych dodatków :) później kąpiel i dopiero wtedy coś nawilżajacego :)
 
@pietraczkaa bardzo mi przykro. Przechodziłam przez to nie raz, dużo siły dla Was ❤️.


Po co zaraz straszyć dziewczyny? Wystarczy, że ma się nieregularne lub dłuższe cykle niż książkowe 28 dni i ciąża młodsza z Om niż z usg jest normalna. Mojej kuzynki ciąża, która była tydzień młodsza na usg niż wynikało z Om właśnie dziś obchodzi 3 urodziny.
Ale czemu straszyć? Sama jestem ciekawa co zwiększa ryzyko, a co nie. Padło pytanie i @Kinga_89 się podzieliła odpowiedzią na podstawie własnych doświadczeń, i bardzo dobrze.
To że termin z OM jest prawidłowy tylko przy owulacji 14 dc jest oczywiste i chyba nikt kto ma długie cykle nie martwi się tym, że na USG ciąża jest młodsza. A tu podejrzewam, że chodziło o to, że ciąża na USG była młodsza niż powinna, w sensie źle się rozwijała...
 
reklama
Do góry