reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
Już dawno po ale nie miałam kiedy napisać bo wszystko dziś w biegu.🙂
Jest zarodek ma 3,5 mm, wiec malusie to moje szczęście! Serduszko bije, nie usłyszałam jego bicia ale widziałam na monitorze jak ładnie pracuje (taka pulsująca kropeczka).
Z OM wychodzi 7 tydz+ 1 dzień, a z USG 6 tydzień 0 dni.
Niestety okazało się też, że mam 2 małe mięśniaki w macicy ale lekarz mnie uspokajał i mówił, że nie muszą one zagrażać ciąży ale mogą rosnąć, choć też nie muszą, a po ciąży będzie trzeba je usunąć.
Za 3 tygodnie kolejna wizyta.

Wizytę miałam planowo o12:40, urwałam się na nią z pracy ale w przychodni było jakieś spore opóźnienie i weszłam dopiero po 14tej, a potem od razu spowrotem do pracy pomknęłam🙂
@Jbedemama chwal się jak wizyta! Już po czy przed?

@Jbedemama chwal się jak wizyta! Już po czy przed?
 

Załączniki

  • 20220520_223347.jpg
    20220520_223347.jpg
    965,1 KB · Wyświetleń: 75
@becia.25

Dziękuję za pamięć 😊

Wczoraj dostalam bólu i plamienia, pojechalam na tą samą izbę przyjęć i powiedziałaam, ze nie dam sie stąd odesłać, bo boję sie, że umrę a mam dzieci.

7 tydz, ciąża żywa w lewym jajowodzie, mimo, ze nie chcialam, usłyszałam tętno, ogromne rozżalenie. Ale nie chcialam plakać, po wybudzeniu się juz po wszystkim dostałam spazmów, nie moglam oddechu zlapać.
Laparaskopowo usunięto mi jajowód z jajnikiem i tą ciążą.
Czuje sie dobrze, nie boli mnie mocno, nie rozpaczam, za 3 cykle mogę starać sie dziecko, jesli tylko chcę. Cieszę się, że już mam to za sobą i że żyję.
Bardzo Ci współczuje, szczęście w nieszczęściu, ze udało się uratować Ciebie, trzymaj się kochana
 
Melduje się po wizycie, wg usg 6+2 czyli dzien mniej, jest zarodek 4,8mm i bije serduszko, lekarz dal nam nawet posłuchać. Skierowania na badania juz czekaja,teraz tylko umówić się na nfz zeby za wszystko nie bulić z krwi i za 2 tygodnie usg piersi i dzien pozniej wizyta 😊
 
Melduje się po wizycie, wg usg 6+2 czyli dzien mniej, jest zarodek 4,8mm i bije serduszko, lekarz dal nam nawet posłuchać. Skierowania na badania juz czekaja,teraz tylko umówić się na nfz zeby za wszystko nie bulić z krwi i za 2 tygodnie usg piersi i dzien pozniej wizyta 😊
Wspaniałe wieści!🥰❤️
 
Mam pytanie do dziewczyn, które prowadzą ciążę na NFZ. Czy wszystkie badania z krwi na skierowaniu są refundowane? Czy lekarz zleca również HIV, toxoplazmozę itp? W poprzedniej ciąży robiłam wszystko prywatnie, teraz chciałam się umówić na NFZ to najbliższe terminy w moim mieście to wrzesień... i to nic, że w ciąży. Nie chcą dać wcześniejszych terminów.
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które prowadzą ciążę na NFZ. Czy wszystkie badania z krwi na skierowaniu są refundowane? Czy lekarz zleca również HIV, toxoplazmozę itp? W poprzedniej ciąży robiłam wszystko prywatnie, teraz chciałam się umówić na NFZ to najbliższe terminy w moim mieście to wrzesień... i to nic, że w ciąży. Nie chcą dać wcześniejszych terminów.

Poproś o odmowę na piśmie i złóż skargę Link do: Skarga na odmowę wyznaczenia wiyzty u lakarza w ciągu 7 dni roboczych

O tym co przysługuje za darmo (choć za darmo to dużo powiedziane, bo składki małe nie są) masz napisane na stronach rządowych Link do: Opieka medyczna dla kobiet w ciąży | Pacjent (musisz sobie tam poklikać w zależności co Cię interesuje, ale są dokładne rozpiski, jakie badania krwi itp. powinny zostać wykonane w konkretnych tygodniach ciąży)

Walczcie o swoje prawa i nie dajcie się zbyć ;)
 
Do góry