reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

@Jaktomarta @black_angel witam Was i gratuluje 💛 ja dokładnie tydzień temu zrobiłam pierwszy test, podobnie do Was OM miałam 30.03 ale ostatnie cykle miałam dość krótkie i szybko mi się udało wyłapać pozytyw. Termin mam rożny, od 3 do 6 stycznia, ciekawa jestem co powie mi gin. To prawda, Święta i Nowy Rok będą pełne emocji, nie wiadomo czy jeszcze 2022 czy już 2023 🙈
A jaką mialaś betę, moja jest troche niska chociaz 2 przyrost 360%, ale nie mam takoej mega krechy 🙃🤔
 
reklama
Ja się czuję póki co bardzo dobrze, jedynie mega senna że popołudniu/wieczorem padam. Poza tym piersi mnie trochę bolą i są pełniejsze, no i brzuch czasem okresowo. Mdłości jeszcze nie mam i mam nadzieję że mnie ominą :) to będzie moje pierwsze dziecko więc totalnie nie wiem czego się spodziewać :D
to tez moja pierwsza przygoda 😁 wczoraj słuchałam podcastu „mama tez człowiek” o pierwszej ciąży i było tam powiedziane, że „tylko jeden raz zostaje się mamą po raz pierwszy” i normalnie aż mi łzy do oczu napłynęły, bardzo mnie to wzruszyło, proste i piękne słowa
 
Hej Dziewczyny,
Ja po kolejnej becie, jeśli ta będzie okej, to więcej nie badam. Trzymajcie proszę mocno kciuki ❤️ Ktoś dzisiaj betuje razem ze mną? 😁
Od wczoraj męczy mnie zgaga, piersi też mam większe, chociaż same z siebie nie bolą - dopiero, jak je sobie dotykam, to czuje, że coś jest na rzeczy 🤣 Miłego dnia wszystkim 😍
 
Dziewczyny,
jak sie czujecie?
Ja w tej ciąży mam objawy jeszcze zanim zrobiłam test. W poprzedniej do 6 miesiąca czułam sie jakby nigdy nic, żadnych mdłości itp. A teraz ciągle mi niedobrze, słaba jestem, senna, zmęczona. Cycki zrobiły się większe, pełniejsze. Już przed zrobieniem testu byłam prawie pewna, że wyjdzie pozytyw. Mam dwulatka na pokładzie, który nie ma litości, więc liczę, że się unormuje trochę moje samopoczucie wkrótce ..
Ja mam rollercoaster nastrojów, brzuch pobolewa jak na okres, piersi tkliwe, ale czuję dopiero jak dotknę albo jak mały doi mleczko 😄kalafior z mózgu - weszłam w podkoszulku do basenu i dwa razy bym spaliła chatę bo zapomniałam, ze coś piekę XD A no i najgorsze, tak jak w pierwszej ciąży, momentalnie mnie zasypało, na buzi, na karku :/ męczyłam się z tym prawie do trzeciego trymestru, mam nadzieję, ze teraz szybciej odpuści. Mdłości na razie nie mam, ale na to nie czekam 😄 ostatnim razem męczyłam sie prawie cały pierwszy trymestr, wiec dziękuję za taki interes XD
Ogólnie jest ok
 
@Jaktomarta @black_angel witam Was i gratuluje 💛 ja dokładnie tydzień temu zrobiłam pierwszy test, podobnie do Was OM miałam 30.03 ale ostatnie cykle miałam dość krótkie i szybko mi się udało wyłapać pozytyw. Termin mam rożny, od 3 do 6 stycznia, ciekawa jestem co powie mi gin. To prawda, Święta i Nowy Rok będą pełne emocji, nie wiadomo czy jeszcze 2022 czy już 2023 🙈
A z ciekawości dziewczyny wolalybyscie urodzić w 2022 czy już w 2023? Luźne pytanko, bez żadnych spin, wiadomo najważniejsze żeby dotrwać do końca :)

Dziewczyny,
jak sie czujecie?
Ja w tej ciąży mam objawy jeszcze zanim zrobiłam test. W poprzedniej do 6 miesiąca czułam sie jakby nigdy nic, żadnych mdłości itp. A teraz ciągle mi niedobrze, słaba jestem, senna, zmęczona. Cycki zrobiły się większe, pełniejsze. Już przed zrobieniem testu byłam prawie pewna, że wyjdzie pozytyw. Mam dwulatka na pokładzie, który nie ma litości, więc liczę, że się unormuje trochę moje samopoczucie wkrótce ..
Mnie tylko od czasu pobolewa podbrzusze i mam okropnie dużo śluzu 😵‍💫 przez to ciagle chodzę do łazienki sprawdzić czy aby na pewno nie zaczynam plamić.
Poza tym jest baardzo okej, bardzo bym chciała by tak zostało. Nawet bym powiedziała ze mam więcej siły niż przed 😅
Bardzo mam drażliwe tez sutki, piersi pełniejsze i zdecydowanie mam więcej pokarmu. Mały jak je to tak szybko przełyka ze boje się ze zaraz zacznie się krztusić 😅 swoją droga jest tu jakaś mama co jeszcze kp? Moj synek to cycoholik, nie wiem jak się zabrać za odstawienie :(
Ale pryszcze!!! Moja zmora wróciła z podwójna siła. Za pierwszym razem tez tak miałam i teraz niestety tez. Cała twarz, szyja, a nawet plecy… taka jestem obsypana. :(
W 1 ciąży wymiotowałam do 20tyg a zaczęło się gdzieś od 6 tyg wiec ciekawe jak ta ciąża się rozwinie.. mam nadzieje ze będzie bezobjawowa :p
 
Jeszcze powiedzcie mi jakie witaminy bierzecie? :D
Zamówiłam sobie na próbę SYMVITAL MAMA z polecenia pana Tabletki. Może któraś z Was bierze?
Wcześniej brałam omega med optima forte ale były drogie i wiecznie był problem z dostępnością wiec chciałam spróbować czegoś nowego :)
 
Hejo, mnie dzisiaj przyjęła dyżurująca ginka. Oczywiście na USG jeszcze nic nie widać. Nic w tym dziwnego w końcu dzisiaj mam dopiero termin miesiączki i wreszcie test o czułości 25 wyszedł mi pozytywny (we wtorek jeszcze nic nie pokazywał). Pobrała mi cytologię, wystawiła skierowania do poradni badań prenatalnych i poradni patologii ciąży. Obstawiła mnie lekami i mam czekać. Do tej ginki mam podejść za trzy tygodnie na USG, a w poradni patologii ciąży termin mam na 10.05. Mam nadzieję, że poprowadzą mi tam ciążę, choć wątpię że będę mogła rodzić w ich szpitalu, bo mają tylko II stopień referencyjności.
Ogólnie czuję się spoko, trochę to ciągnięcie w podbrzuszu mi dokucza, ale idzie to znieść. Poza tym po magnezie mdłości jakby mniejsze, aczkolwiek rano dwa razy pociągnęło mnie do pawika, z tym że pusty żołądek na szczęście miałam 😁 Poza tym krew na TSH pobrana, wyniki dopiero w środę i tak samo byłoby z betą, więc nie robiłam bety, bo nie byłoby kiedy przyrostu zrobić przez tą majówkę.
W załączeniu mój pierwszy pozytywny o zwykłej czułości.
 

Załączniki

  • IMG_20220428_105016.jpg
    IMG_20220428_105016.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 109
A z ciekawości dziewczyny wolalybyscie urodzić w 2022 czy już w 2023? Luźne pytanko, bez żadnych spin, wiadomo najważniejsze żeby dotrwać do końca :)


Mnie tylko od czasu pobolewa podbrzusze i mam okropnie dużo śluzu 😵‍💫 przez to ciagle chodzę do łazienki sprawdzić czy aby na pewno nie zaczynam plamić.
Poza tym jest baardzo okej, bardzo bym chciała by tak zostało. Nawet bym powiedziała ze mam więcej siły niż przed 😅
Bardzo mam drażliwe tez sutki, piersi pełniejsze i zdecydowanie mam więcej pokarmu. Mały jak je to tak szybko przełyka ze boje się ze zaraz zacznie się krztusić 😅 swoją droga jest tu jakaś mama co jeszcze kp? Moj synek to cycoholik, nie wiem jak się zabrać za odstawienie :(
Ale pryszcze!!! Moja zmora wróciła z podwójna siła. Za pierwszym razem tez tak miałam i teraz niestety tez. Cała twarz, szyja, a nawet plecy… taka jestem obsypana. :(
W 1 ciąży wymiotowałam do 20tyg a zaczęło się gdzieś od 6 tyg wiec ciekawe jak ta ciąża się rozwinie.. mam nadzieje ze będzie bezobjawowa :p
Ja wolę 2022 żeby na święta być w domku. I myślę, że jest to całkiem realne jeśli tak jak w pierwszej ciąży będą chcieli mi ją rozwiązać koło 36tc.
 
A z ciekawości dziewczyny wolalybyscie urodzić w 2022 czy już w 2023? Luźne pytanko, bez żadnych spin, wiadomo najważniejsze żeby dotrwać do końca :)
Ja bym jednak wolała 2023.
Ja jestem ze stycznia, mój synek z lutego, więc byłoby miło mieć kolejne dziecko z początku roku 😉 ale mi pokazuje termin na 01.01 lub 02.01, więc może byc naprawdę różnie
 
reklama
A z ciekawości dziewczyny wolalybyscie urodzić w 2022 czy już w 2023? Luźne pytanko, bez żadnych spin, wiadomo najważniejsze żeby dotrwać do końca :)
Ja chyba wolalabym 2023, ale też wychodzi mi przełom roku więc może być różnie 🙈 chyba z czasem po USG bardziej wyklaruje się tą data
 
Do góry