reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
W ciąży robimy TSH i FT4. Właśnie jestem na świeżo po kontroli u endokrynologa także aktualne info. Ja mam kontrolować TSH co 4tyg 😱 Dostałam zalecenie właśnie na TSH i FT4 do ponownego wykonania i z wynikami na wizytę. Poza tym lekarka kazała mi odstawić metformine i przepisała dwa rodzaje insuliny. Jedną mam przyjmować o 21.00 drugą trzy razy dziennie przed posiłkami. Plus oczywiście skierowanie do diabetologa na cito, bo zapewne trzeba będzie skorygować dawkę. I tak z jednego zastrzyku zrobi się pięć dziennie 😭 Dobrze, że igły insulinowe są krótsze i cieńsze.
Ciężko dziś zaniosłam dzień, dużo biegania po przychodni, podróż dwa razy po trzydzieści parę kilosów, duchota na dworze i niestety spuchły mi nogi. Pierwszy raz w tej ciąży. Poza tym czułam ostre spadki ciśnienia po włączeniu dopegytu, bolała mnie ogólnie głowa i piszczało mi w uszach. Ech zaczyna się...
 
Dziewczyny, od paru dni mam ostre migreny. Kupilam paracetamol gin mowil ze mogę brać sle niewiele pomoże,choć mam nadsieue ze się myli bo zyc się nie da. Ike dziennie można łykać bezpiecznie tabletek?
 
U mnie TSH 0,698... Przed ciążą miałam ponad 1. To normalne, że spada?
Moja endokrynolog kazała mi robić badania co 3-4 tygodnie, żeby kontrolować. Poza tym mówiła, że ok. 7-9 tygodnia może być znaczny spadek TSH i żeby przypadkiem nie zmniejszyć wtedy dawki, bo spadki mogą być nawet poniżej 1. Ale później będzie rosło, więc trzeba przeczekać spadek. U mnie przed ciążą TSH było ok. 1,3-1,5 przy dawce 100 letrox. Ostatnio było 0.63 właśnie jest w trakcie 9 tygodnia. Także na spokojnie znów sprawdzę za 4 tygodnie.
 
Dziewczyny, od paru dni mam ostre migreny. Kupilam paracetamol gin mowil ze mogę brać sle niewiele pomoże,choć mam nadsieue ze się myli bo zyc się nie da. Ike dziennie można łykać bezpiecznie tabletek?
Jeśli maja tradycyjne 500 Mg to można wziąć 8 tabletek dziennie, to w teorii. Osobiście z ilością bym nie szalała 😃 ja osobiście jak już muszę to dwie max mi się zdarzyło brać.
Ja tez cierpię na migreny ostatnio :( dzisiaj
 
Pregna plus i pregna dha 😊 jest tam wszytsko 😊 w pierwszej ciąży tez to brałam bo mam problem z połknięciem tabletki 🙈 im mniejsze tym lepsze 😊
Dziewczyny jak radzicie sobie z ciągłym ssaniem w żołądku… meczy mnie jedzenie bo nic do buzi praktycznie nie mogę włożyć a na dodatek nawet jak skończę zjeść to za 15 min znowu jestem głodna i tak cały dzień 🙈 nie dość ze jeść nie mogę to głodna jestem ciągle a od tego jesCze większe mdłości 🙈
Oh ja tak mam,bardzo męczące.
Staram się jesc bardzo dużo owoców i pomocny najbardziej jest arbuz.Teraz.8 tydzień i ssanie trochę mija,ale zgaga się zaczyna.
 
Dziewczyny, od paru dni mam ostre migreny. Kupilam paracetamol gin mowil ze mogę brać sle niewiele pomoże,choć mam nadsieue ze się myli bo zyc się nie da. Ike dziennie można łykać bezpiecznie tabletek?
Ja jestem migrenowcem i to takim że nieraz lądowałam na neurologii z tego powodu. Narszie o dziwo migreny mnie odpuściły ale wiem że takie zwykłe przeciwbólowe nie będą w stanie mi pomóc i cholernie boje się że mnie dopadną i nie będę mogła sobie pomóc....
 
A Jak Ty się dzisiaj czujesz?
Ja jestem migrenowcem i to takim że nieraz lądowałam na neurologii z tego powodu. Narszie o dziwo migreny mnie odpuściły ale wiem że takie zwykłe przeciwbólowe nie będą w stanie mi pomóc i cholernie boje się że mnie dopadną i nie będę mogła sobie pomóc....
 
Cześć dziewczyny :) mnie tez dawno tu nie było ale duzo się w moim życiu dzieje. Generalnie chodzę prywatnie do gina ale w luxmed robię badania bo mam tam pakiet, zrobiłam wszystkie zlecone badania wlasnie w luxmed i w dzień matki lekarz dał mi posłuchać serduszko ❤️. Wyniki wyszły w normie, ale marker ca 125 wyszedł mi wysoki bo 75 przy maxie 35. Wiedziałam ze mam torbielke bo gin wychwycił ją na usg ale lekarz z luxmedu wysłał mnie na dodatkowe badania pod katem raka jajnika. Na szczęście wyniki wyszły w normie, ale strachu się trochę najadłam. Marker ca-125 może być w ciazy podwyższony i nie oznacza to nic złego to naturalne, tak wiec dziewczyny nie stresujcie się na zapas jeśli tez macie go podwyższonego. W weekend powiedzieliśmy o ciazy jednym rodzicom, bardzo się ucieszyli i czuje się lżej, ze nie muszę przed nimi tego ukrywać :) wczoraj byliśmy na drugiej wizycie prywatnej, dzidzia rosnie ma lekko ponad 2cm i przypomina już małego człowieczka! Podobno obok jest mały krwiak, ale lekarz wstrzymał się z przypisywaniem mi chemii bo twierdzi, ze sam się zaraz wchłonie. Muszę się tylko oszczędzać ale generalnie nie plamilam i bardzo dobrze się czuje. Następna wizyta 29 czerwca i będę miec robione usg genetyczne. Mój gin powiedział, ze to wystarczy, ale pewnie zrobię tez prenatalne. Za zgoda lekarza jutro lecę na mini city break i wierze ze tez wszystko będzie dobrze;) teraz tylko w pracy muszę poinformowac, ale trochę się stresuje bo przyjęli mnie dopiero w kwietniu 🙈 witam wszystkie nowe dziewczyny🌸 i bardzo mi przykro za niepowodzenia u innych dziewczyn pod moja nieobecność, jeszcze będzie dobrze 💗
Wiem co czujesz… ja mam mutacje w genach BRCA2 i co roku mUsze robić markery… póki co były w normie ale muszę tez sprawdzić jednak chyba dopiero po ciąży… super ze dzidzia rośnie i to NajwazniejsE ❤️
 
reklama
Ft4 i ft3 w normie.
Dziwnie dzisiaj się czuję, podbrzusze pobolewa jak na @, kręgosłup (krzyżowo - lędźwiowy) również boli. Mam strasznie napięte mięśnie i uczucie jakby okres miał przyjść. Nie plamię, ale to takie dziwne uczucie...
 
Do góry