reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Acard w ciąży ma za zadanie pomóc prawidłowo wykształcić się łożysku. Bierze się go do 16tc. Tak poinformowała mnie lekarka w szpitalu, która włączyła mi acard. Wydaje mi się, że acard ma tak znikome działanie na ciśnienie, że nie powinien Ci zaszkodzić. Owszem wpływa pozytywnie na pracę serca, ale to głównie dlatego że krew jest po nim rzadsza i łatwiej przepływa przez naczynia.
Ja acard będę brała do 34tc ze względu na trombofilie.
 
reklama
Acard w ciąży ma za zadanie pomóc prawidłowo wykształcić się łożysku. Bierze się go do 16tc. Tak poinformowała mnie lekarka w szpitalu, która włączyła mi acard. Wydaje mi się, że acard ma tak znikome działanie na ciśnienie, że nie powinien Ci zaszkodzić. Owszem wpływa pozytywnie na pracę serca, ale to głównie dlatego że krew jest po nim rzadsza i łatwiej przepływa przez naczynia.
Też biorę acard od początku i mam odstawić w 12tc.
 
Dziewczyny przychodzę z dobrymi wieściami po dzisiejszej wizycie ❤️❤️ Fasolka rozwija się książkowo, dziś mamy 8+1, słyszałam bicie serduszka i tak udało się chwycić obraz na USG, ze był zarys główki, raczek i nóżek ❤️❤️ a fasolka czyniła fikołki i była do góry nogami 😅 Mega wzruszająca chwila! Mam nadzieje, ze po ostatniej stracie tym razem dopisuje nam szczęście ☺️
 
Ja zawsze liczyłam wg OM, bo kilka dni różnicy w tą lub w drugą stronę to może być błąd pomiaru. Do chyba 12tc dzieciaczki rosną tak samo, a później to już zależy od czynników genetycznych dlatego zazwyczaj lekarze liczą wg OM. W moim przypadku, gdzie różnica jest powyżej 7 dni raczej będziemy się sugerowac usg. Raczej, ponieważ na następnej wizycie (Om 10+5, usg 9+2) lekarz pomierzy i będzie wtedy wiadomo czy faktycznie jest taka różnica i będziemy koregowac wiek ciąży do usg.

U mnie podobnie, ciąża młodsza ponad tydzień niż wynika z OM, w ciągu tygodnia pęcherzyk i zarodek urosły. Serce bije, nawet mam wpisane tętno 🙄 lekko się martwię czy wszystko będzie w porządku. Mam się pokazać za 10 dni na kontrolę i do tego czasu zrobić podstawowe badania
 
U mnie podobnie, ciąża młodsza ponad tydzień niż wynika z OM, w ciągu tygodnia pęcherzyk i zarodek urosły. Serce bije, nawet mam wpisane tętno 🙄 lekko się martwię czy wszystko będzie w porządku. Mam się pokazać za 10 dni na kontrolę i do tego czasu zrobić podstawowe badania
Dlaczego miałoby nie być dobrze? Jeśli rośnie to jest wszystko dobrze 🙂 ja po porodzie miałam nieregularne miesiączki przez KP i po prostu musiało dojść później do zapłodnienia.
 
A ja dzisiaj się jakoś tak dziwnie czuje. Nam takie zawroty głowy, normalnie helikopter.
Rano mdłości, już myślałam ze skończy się wymiotami ale nie. Zjadłam obiad i znowu jestem słaba, zawroty głowy, mdłości i boli mnie brzuch najpierw podbrzusze teraz żołądek, masakea. Mam wrażenie ze nie ważne jaka ilość zjem to jestem przejedzona. Ma któraś tez tak? 😵‍💫
o rany, ja tak samo totalny zjazd mam dzisiaj. Zawroty głowy, rano mdłości, lewdo chodzę, nic nie dam rady przy dzieciakach zrobić. Brzuch mnie za to nie boli tylko głowa. Przespałam się właśnie i myślałam, że będzie lepiej, a to tylko pogorszyło sprawę. 🤦😣
 
reklama
Do góry