reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
Hej Dziewczyny,
byłam dzis na usg do 10tyg. Korzystam z luxmedu i enelmedu, więc mam możliwość robienia tych badań i tu i tu i do tego prywatnie 🙈 Nie wiem czy to dobrze, ale chęć sprawdzenia czy jest ok jest silniejsza niz zdrowy rozsądek. W poprzedniej ciąży tez robiłam podwójnie..
Myślicie że częste usg nie zaszkodzi?
Ja i tak będę miała usg co tydzień od 16 do 25tc, więc chyba nie może szkodzić...
W każdym razie jest wszystko ok, wstawiam zdjęcie bobo ;) Dziś 9t3d z usg więc termin na 03.01. Słyszałam też serduszko i tak naprawdę dopiero dziś do mnie dotarła ta ciąża. Mimo złego samopoczucia od samego początku jakoś cały czas nie wierzyłam w to.
Dziś umówiłam sie na prenatalne na 23.06 w Dzień Taty 😉


Ja też pochodzę z tm chociaż obecnie mieszkam w Warszawie 😉
Ja miałam często usg w pierwszej ciąży ale dlatego ze podejrzewali ZD… najpierw do prenatalnych co 2 tyg bo plamilam a później jakoś dużo tych usg było bo kość nosowa za krótka była i u genetyka u swojego i jeszcze lekarka chciała zobaczyć w szpitalu… później jak na patologie zaczęłam jeździć to tam w ogóle często usg bo małemu tętno spadało a synek zdrowy 😊
 
A ja dzisiaj się jakoś tak dziwnie czuje. Nam takie zawroty głowy, normalnie helikopter.
Rano mdłości, już myślałam ze skończy się wymiotami ale nie. Zjadłam obiad i znowu jestem słaba, zawroty głowy, mdłości i boli mnie brzuch najpierw podbrzusze teraz żołądek, masakea. Mam wrażenie ze nie ważne jaka ilość zjem to jestem przejedzona. Ma któraś tez tak? 😵‍💫
 
Żegnam się z wami dziewczyny😭 powodzenia wam życzę 😭 moja kruszynka miała dzisiaj 12 mm urosła przez tydzień 5 mm. Niestety serduszko przestało bić trzy dni temu😭
Przykro mi bardzo 😔
A ja dzisiaj się jakoś tak dziwnie czuje. Nam takie zawroty głowy, normalnie helikopter.
Rano mdłości, już myślałam ze skończy się wymiotami ale nie. Zjadłam obiad i znowu jestem słaba, zawroty głowy, mdłości i boli mnie brzuch najpierw podbrzusze teraz żołądek, masakea. Mam wrażenie ze nie ważne jaka ilość zjem to jestem przejedzona. Ma któraś tez tak? 😵‍💫
Też mam dzisiaj zawroty głowy i mroczki przed oczami. Wczoraj było lepiej a dzisiaj znowu jestem słaba. Chyba tak będzie w kratkę..
 
reklama
Mam jeszcze pytanie do dziewczyn które biorą acard...wczoraj włączył mi go gin do luteiny i duphastonu, jak domyślam się z powodu tego krwiaka...ale ja jestem nisko ciśnieniowiec a zawsze acard kojarzył mi się z lekiem na nadciśnienie ale to tym szoku nie dopytalam. Na co Wy macie acard też na krwiaki czy na nadciśnienie czy jeszcze na coś zupełnie innego?
Acard w ciąży ma za zadanie pomóc prawidłowo wykształcić się łożysku. Bierze się go do 16tc. Tak poinformowała mnie lekarka w szpitalu, która włączyła mi acard. Wydaje mi się, że acard ma tak znikome działanie na ciśnienie, że nie powinien Ci zaszkodzić. Owszem wpływa pozytywnie na pracę serca, ale to głównie dlatego że krew jest po nim rzadsza i łatwiej przepływa przez naczynia.
 
Do góry