reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
Cześć dziewczyny.
Przywitam się choć dopiero ujrzałam dwie kreski. Ta ciąża to totalne zaskoczenie. Właściwie mialam podejrzenie, że mogłam zajść ale pierwszy test robiony po 12 dniach wyszedł negatywny. Karmie piersią, mialam tylko jedną miesiączkę po porodzie w marcu więc u mnie bedzie rozjazd pomiędzy OM a usg. Obstawiam, że jestem w 6tc.
Coś o mnie. W tym roku skończę 31 lat. To będzie moje drugie dziecko. Córka ma 10,5 miesiąca. Swoją przygodę z babyboom zaczelam w 2020r kiedy starałam się o pierwszą ciążę.
Mam nadzieję, że uda nam się tu zgromadzić fajną grupkę.
Witamy:) jak dobrze że nie jestem sama z takim krótkim odstępem pomiędzy dziećmi. Mam w domu chłopca który kończy w czwartek 9 miesięcy dopiero. Będziemy się wspierać :)
 
Ja dziś rano walczyłam ze sobą aby nie iść, ale nie mogłam się wyrobić przed praca na szczęście. Byle wytrzymać do jutra 🤞

Aktualnie jestem zapisana do nowego lekarza i raczej u niego będę prowadzić ciążę ale zawsze mogłabym podjechać do starego. Starszy gościu ogólnie jest wporzadku tylko nie wysyła na żadne badania niż podstawowe. Teraz zmieniam na młodszego ze świeższym podejściem 😆
 
Powiedzcie mi jedna rzecz, dostałam skierowanie na badania na NFZ te z krwi i dzisiaj byłam zrobić , co prawda musiałam dorobić cmv antyhbs i różyczkę bo nie było na skierowaniu ale zastanawia mnie fakt że poinformowano mnie, że wyniki będą wyłącznie dostępne na wizycie u lekarza nie dostanę ich do wglądu ani w wersji papierowej co mnie zdziwiło bo chciałabym je mieć przy sobie i wziąć na prywatną wizytę też, a się okazuje że będzie to niemożliwe i lekarz na wizycie wpisze niektóre wyniki do karty ciąży tylko i wyłącznie ..no nie wyobrażam sobie iść do ginekologa prywatnie z wynikami w karcie ciąży od innego lekarza.... Pani powiedziała że wprowadzili to rok temu bo Panie przychodziły tylko na 1 wizytę aby dostać skierowanie i wracały do lekarzy prywatnych prowadzić ciążę... No ok ,ale z drugiej strony place składki , należy mi się to i wg mnie nikt mnie nie może pozbawić dostępu do wyników ...

Zapytaj o wyniki u położnej. Mi np bez problemu wydrukowała wyniki, ktore lekarz zlecił, ale ja musialam przyjść osobiscie po to. Ja myślę, ze Ci wydrukuje jeśli poprosisz, bo masz prawo wglądu.
Serdecznie gratuluję wszystkim pozytywnych wizyt. Przepiękne są Wasze brzuszki ❤❤❤
 
Powiedzcie mi jedna rzecz, dostałam skierowanie na badania na NFZ te z krwi i dzisiaj byłam zrobić , co prawda musiałam dorobić cmv antyhbs i różyczkę bo nie było na skierowaniu ale zastanawia mnie fakt że poinformowano mnie, że wyniki będą wyłącznie dostępne na wizycie u lekarza nie dostanę ich do wglądu ani w wersji papierowej co mnie zdziwiło bo chciałabym je mieć przy sobie i wziąć na prywatną wizytę też, a się okazuje że będzie to niemożliwe i lekarz na wizycie wpisze niektóre wyniki do karty ciąży tylko i wyłącznie ..no nie wyobrażam sobie iść do ginekologa prywatnie z wynikami w karcie ciąży od innego lekarza.... Pani powiedziała że wprowadzili to rok temu bo Panie przychodziły tylko na 1 wizytę aby dostać skierowanie i wracały do lekarzy prywatnych prowadzić ciążę... No ok ,ale z drugiej strony place składki , należy mi się to i wg mnie nikt mnie nie może pozbawić dostępu do wyników ...
Poproś o wydanie badań- nie mają prawa Ci ich nie wydać. To Twoja dokumentacja medyczna. Dostęp do wyników badań gwarantuje ustawa o prawach pacjenta. Jeśli odmówią to poproś o odmowę na piśmie. To zawsze działa. Jakby coś dalej było nie tak to strasz rzecznikiem praw pacjenta.
Witamy:) jak dobrze że nie jestem sama z takim krótkim odstępem pomiędzy dziećmi. Mam w domu chłopca który kończy w czwartek 9 miesięcy dopiero. Będziemy się wspierać :)
Witam, Witam ;) no ja chciałam trochę większy ten odstęp ale jest jak jest. Boję się, że nie ogarnę dwójki takich maluchów. Ale jak sobie pomyślę, że znów będę mieć takiego małego, pachnącego noworodzia to się doczekać nie mogę🥰
 
Powiedzcie mi jedna rzecz, dostałam skierowanie na badania na NFZ te z krwi i dzisiaj byłam zrobić , co prawda musiałam dorobić cmv antyhbs i różyczkę bo nie było na skierowaniu ale zastanawia mnie fakt że poinformowano mnie, że wyniki będą wyłącznie dostępne na wizycie u lekarza nie dostanę ich do wglądu ani w wersji papierowej co mnie zdziwiło bo chciałabym je mieć przy sobie i wziąć na prywatną wizytę też, a się okazuje że będzie to niemożliwe i lekarz na wizycie wpisze niektóre wyniki do karty ciąży tylko i wyłącznie ..no nie wyobrażam sobie iść do ginekologa prywatnie z wynikami w karcie ciąży od innego lekarza.... Pani powiedziała że wprowadzili to rok temu bo Panie przychodziły tylko na 1 wizytę aby dostać skierowanie i wracały do lekarzy prywatnych prowadzić ciążę... No ok ,ale z drugiej strony place składki , należy mi się to i wg mnie nikt mnie nie może pozbawić dostępu do wyników ...
Absolutnie mamy prawo wglądu do swoich wyników! Wiem, że wiele przychodni tak kombinuje, ale nawet na stronie Ministerstwa jest informacja o prawie do dostępu do wyników badań. Jeżeli przychodnia nie będzie Ci chciała wydać, poproś o odmowę na piśmie.
 
Poproś o wydanie badań- nie mają prawa Ci ich nie wydać. To Twoja dokumentacja medyczna. Dostęp do wyników badań gwarantuje ustawa o prawach pacjenta. Jeśli odmówią to poproś o odmowę na piśmie. To zawsze działa. Jakby coś dalej było nie tak to strasz rzecznikiem praw pacjenta.

Witam, Witam ;) no ja chciałam trochę większy ten odstęp ale jest jak jest. Boję się, że nie ogarnę dwójki takich maluchów. Ale jak sobie pomyślę, że znów będę mieć takiego małego, pachnącego noworodzia to się doczekać nie mogę🥰
+ RODO i prawo do przeniesienia danych osobowych
 
Dziewczyny, czy myślałyście już o grupie zamkniętej? Wiadomo, jeszcze wcześnie i pewnie nas tu przybędzie ale z doświadczenia z lipcowymi mamami 2021 wiem, że fajnie jest się przenieść na grupę zamknięta. Będziemy wrzucać wyniki badań, zdjęcia usg, zdjęcia dzieci. Poza tym fajne znajomości się z tego robią.
 
reklama
Dziewczyny, czy myślałyście już o grupie zamkniętej? Wiadomo, jeszcze wcześnie i pewnie nas tu przybędzie ale z doświadczenia z lipcowymi mamami 2021 wiem, że fajnie jest się przenieść na grupę zamknięta. Będziemy wrzucać wyniki badań, zdjęcia usg, zdjęcia dzieci. Poza tym fajne znajomości się z tego robią.
Jestem za 😊
 
Do góry