reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Świruje, mialam jeszcze 2 testy to sobie siknęłam wczoraj i dziś i zaraz się przeraziłam, że dzisiejsza kreska bledsza niż wczorajsza. Jutro zrobię betę powtornie po raz ostatni aby juz nie świrować i bedzie dla lekarza na 9.05. Uff
Z objawów to tylko piersi mnie bolą, ogolnie to był pierwszy sygnał, ze coś sie zadziało, czułam jakby sie napinały i mrowiły, i godz 16 zaczynam być zmęczona, a o 21 oczy mi sie przymykają. Pierwsze dni z pierwszymi dwoma kreskami wyraźnie widocznymi strasznie bolala mnie glowa caly dzień. A teraz jest oki. Najgorsze, ze wraz ze słońcem powrocila alergia, mam oczy pelne piasku, swędzące, katar, zatkany nos, i kicham... 😬🙃
Z suplementów biorę acard, żelazo, wit d, kwas foliowy, pregna + i niepokalanek.
I też wolałabym 2023 styczeń, no ale na to wplywu nie mamy.
Też mam alergię. Zyrtec możesz brać z powodzeniem w ciąży. Pytałam w aptece i wszystkie leki z tej grupy są dozwolone.
Co do testów ja robię prawie codziennie od tamtej soboty jak zaczęłam wymiotować. To pierwszy pozytyw wyszedł dopiero w poniedziałek. A ten o czułości 25 wyszedł pozytywny dopiero wczoraj czyli w terminie miesiączki. Też mam raz bledsze raz ciemniejsze, ale zawzięłam się i powiedziałam, że na betę nie pójdę, a co 🤪
 
reklama
Świruje, mialam jeszcze 2 testy to sobie siknęłam wczoraj i dziś i zaraz się przeraziłam, że dzisiejsza kreska bledsza niż wczorajsza. Jutro zrobię betę powtornie po raz ostatni aby juz nie świrować i bedzie dla lekarza na 9.05. Uff
Z objawów to tylko piersi mnie bolą, ogolnie to był pierwszy sygnał, ze coś sie zadziało, czułam jakby sie napinały i mrowiły, i godz 16 zaczynam być zmęczona, a o 21 oczy mi sie przymykają. Pierwsze dni z pierwszymi dwoma kreskami wyraźnie widocznymi strasznie bolala mnie glowa caly dzień. A teraz jest oki. Najgorsze, ze wraz ze słońcem powrocila alergia, mam oczy pelne piasku, swędzące, katar, zatkany nos, i kicham... 😬🙃
Z suplementów biorę acard, żelazo, wit d, kwas foliowy, pregna + i niepokalanek.
I też wolałabym 2023 styczeń, no ale na to wplywu nie mamy.
Niepokalanek odstawiamy od pozytywnego testu (chyba że masz inne zalecenie lekarza)
 
Świruje, mialam jeszcze 2 testy to sobie siknęłam wczoraj i dziś i zaraz się przeraziłam, że dzisiejsza kreska bledsza niż wczorajsza. Jutro zrobię betę powtornie po raz ostatni aby juz nie świrować i bedzie dla lekarza na 9.05. Uff
Z objawów to tylko piersi mnie bolą, ogolnie to był pierwszy sygnał, ze coś sie zadziało, czułam jakby sie napinały i mrowiły, i godz 16 zaczynam być zmęczona, a o 21 oczy mi sie przymykają. Pierwsze dni z pierwszymi dwoma kreskami wyraźnie widocznymi strasznie bolala mnie glowa caly dzień. A teraz jest oki. Najgorsze, ze wraz ze słońcem powrocila alergia, mam oczy pelne piasku, swędzące, katar, zatkany nos, i kicham... 😬🙃
Z suplementów biorę acard, żelazo, wit d, kwas foliowy, pregna + i niepokalanek.
I też wolałabym 2023 styczeń, no ale na to wplywu nie mamy.
A jakie robisz testy? Mi facelle ładnie ciemniały, teraz już nie widzę różnicy, bo od razu wyskakują dwie grube krechy, ale za to pinki strumieniowe nie ciemnieją w ogóle - testy przy becie 128 i 265 wyglądają identycznie i mają jasną drugą kreskę :)
 
A jakie robisz testy? Mi facelle ładnie ciemniały, teraz już nie widzę różnicy, bo od razu wyskakują dwie grube krechy, ale za to pinki strumieniowe nie ciemnieją w ogóle - testy przy becie 128 i 265 wyglądają identycznie i mają jasną drugą kreskę :)
No właśnie mi facelle nie ciemnieją jakoś szczególnie. Najbardziej ciemniał mi ten z LIDLA co to się teraz pojawiły na stendach. I w sumie on pierwszy wychwycił mi ciążę.
 
Tez mi sie podoba ten cytat, ja go sobie przekladam w glowie na swoja sytuacje - ze tylko jeden raz zostaje sie mama po raz drugi😁 od wczoraj mysle o tych nowych wyzwaniach i po pierwotnym "hurra" i super-super, ze duza rodzina, teraz zaczynam sie troche bac wyzwan wychowawczych i organizacyjnych. W styczniu bedzie synek dwuletni i noworodek w domu. Matko, jak ja to ogarne?! I jak fizycznie dam rade, skoro juz teraz to juz zasypiam z kurami, jak tylko mlody zmrozy oczy. Tym bardziej,ze no wlasnie juz teraz to tak ledwo mi wszystko idzie. Bardziej niz o tych betach, o ktorych tu piszecie itd. i jakichs badaniach, to ja mysle o tym. Czy macie dziewczyny jakies mysli o tym albo juz jakies doswiadczenia?

Ja jestem za 2023 - to bylby poczatek nowego pelna gębą 😁 poza tym bliżej wiosny. I mozna wykrecic sie "brzuchem" od przygotowania swiat, duzy plus sytuacji 🤷‍♀️🤣
Mam dokładnie takie same przemyślenia, tylko u mnie będzie 1,5 roczniak 🤯 ogólnie nie jest źle, ale jest przytulas i lubi być na rękach, a jak już zeby idą czy coś to nie idzie od niego odejść na chwilę. Martwi mnie tylko schodzenie i wchodzenie z nim na czwarte pietro, kończy 11 m-cy 12 maja, a jeszcze nie chodzi ani nie stoi, a jeszcE pewnie minie zanim zacznie coś próbować, bo się nie zanosi na razie. No ale jak se wymyśliłam drugie to mam 😂
Dziewczyny a jeśli wszystkie dziewczyny z terminem na styczeń do nas dołącza to jesteście chętne na grupę na fb? Ja jestem z majówek 2021, najpierw utworzyliśmy prywatny wątek na babyboom a później stworzyliśmy grupkę na fb i chyba większości to bardziej odpowiadało :)
Ja jestem za, jest wygodniej i łatwiej się odpowiada na komentarze, jest bardziej przejrzyście :)


Kurde dzwoniłam dzisiaj do przychodni sie umówić na NFZ do ginekologa i słuchajcie pierwszy termin wolny jest na 26.05 🤯 oblężenie jakieś… no nic pójdę prywatnie na pierwszą wizytę sprawdzić czy wszystko ok, a potem do przychodni na badania itd. U was ceny za wizyty prywatne tez tak makabrycznie wzrosły ? 🙈
 
Dziewczyny,
nie chcę Was martwić, ale u mnie Kuba jeszcze był w miarę do ogarnięcia jak miał 1-1.5 roku. Za to teraz jest istny dramat xD bunt dwulatka to jakis koszmar.
Błagam, żeby "znormalniał" przez te 8 najbliższych miesięcy, bo z TAKĄ dwójką to ja sama na spacer nie wyjdę.
Moj 5 latek tez przechodzi bunt, niestety jest nieznośny, a dzisiaj pol drogi bieglam za nim do przedszkola. Az zadyszki dostałam a wolno nie biega, tak się zdenerowalam za kego zachowanie, ze plam czerwonych dostałam na szyji z wrażenia 🤔😔😕
Zrobilam betę, po drodze kupiłam test ostatni już i wykonałam z popołudniowego moczu , jeszcze czekam na 3 wynik bety i progu ale juz w 90% mogę powiedzieć sobie glosno TAK - JESTEM W CIĄŻY ❤❤❤
Na taki test czekałam.
 

Załączniki

  • received_738757273798347.jpeg
    received_738757273798347.jpeg
    68,1 KB · Wyświetleń: 84
  • 20220429_154846.jpg
    20220429_154846.jpg
    637,7 KB · Wyświetleń: 90
reklama
A jakie robisz testy? Mi facelle ładnie ciemniały, teraz już nie widzę różnicy, bo od razu wyskakują dwie grube krechy, ale za to pinki strumieniowe nie ciemnieją w ogóle - testy przy becie 128 i 265 wyglądają identycznie i mają jasną drugą kreskę :)
Wlasnie pink strumieniowy taka blada kreseczka, nordtest też taka blada i mnie zaniepokoiło to, a dzisiejszy nie wiem jaka firma strumieniowy z apteki 10 i bardzo ładna gruba kreska jest. Ale moze to też wzrost bety to spowodował.
 
Do góry