reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Jaka była wielkość pęcherzyka na tym 1 zdjęciu?[emoji4] który to dokładnie tydzień i dzień? to w środku to pecherzyk zoltkowy?[emoji846]
Cześć dziewczyny moj termin pokazuje na 04.01.2022 :) Ale mam pytaniedo Was czy Wy tu widzicie jeden czy dwa pęcherzyki ? pierwsze usg z 5 tygodnia ciazy drugie z 6 tygodnia ciazy. :D Bo już zguplam nic nie wspominal ginekolog o dwóch al3 za to przepisał i duphastpn i luteine A przy pierwszej ciazy pojedynczej tylko luteine.
 
reklama
Hej dziewczyny, gratuluje Wam ślicznych usg :))

Ja mam doła po wizycie u diabetologa. Nastraszył mnie, ze jak będę przyjmować dalej metformine to mogę urodzić chore dziecko. 150 zł za nastraszenia, wypisanie mase skierowań na wątrobę, nerki itp, i otrzymanie glukometru. Mam robić 7 wkłuć dziennie :( przeraża mnie to wszystko... wizytę u gina mam 17 maja, będzie wtedy 5+2 ale na wiele nie liczę.. jutro idę na betę po kolejnych 72h.
 
Jaka była wielkość pęcherzyka na tym 1 zdjęciu?[emoji4] który to dokładnie tydzień i dzień? to w środku to pecherzyk zoltkowy?[emoji846]
na 1 usg nie wiem jaka wielkość to było w 5 tygodniu a drugie zdjecie z 6 tygodnia zarodek dopiero 1 mm mowila zw widac i ciałko żółte i zarodek mowila ze wszystko ok sie zgadza poki co ale za wczas na serduszko ale dziwi mnie pęcherzyk po prawej i na 1 i na 2 usg :) jakby jakis tam był tylko może widzi że nic z niego nie będzie to wolała narazie nic nie wspominać? A może to nie jest drugi pęcherzyk tylko co innego :D
 
Hej dziewczyny, gratuluje Wam ślicznych usg :))

Ja mam doła po wizycie u diabetologa. Nastraszył mnie, ze jak będę przyjmować dalej metformine to mogę urodzić chore dziecko. 150 zł za nastraszenia, wypisanie mase skierowań na wątrobę, nerki itp, i otrzymanie glukometru. Mam robić 7 wkłuć dziennie :( przeraża mnie to wszystko... wizytę u gina mam 17 maja, będzie wtedy 5+2 ale na wiele nie liczę.. jutro idę na betę po kolejnych 72h.
Na pocieszenie Ci powiem, że w krajach Europy zachodniej kobiety w ciąży łykają metforminę i nic złego się nie dzieje. Pan diabetolog przedstawił Ci stanowisko polskich lekarzy, którzy nie zalecają metforminy w trakcie ciąży, tylko przejście na insulinę.
Ja w trzeciej ciąży brałam metforminę, bo moja lekarka uważa, że ona nie szkodzi a może nawet pomoc. Strata tej ciąży nie była spowodowana braniem tego leku. Uszy do góry! Na następnej wizycie porozmawiaj z lekarzem. Na pewno rozwieje Twoje wątpliwości.
 
Aga na którą masz wizytę? :D ja też jutro idę, mam na 13.15 a siedzę już dzisiaj cały dzień jak na szpilkach. Trzymam kciuki oczywiście. Który dzień u Ciebie? :)
Na godzinę 15 jadę , pocieszam się że tam mają dobry sprzęt :) zastanawiam się czy jutro też zrobić znowu betę ... jutro teoretycznie wchodzę w 5 tydzień , nie ma innej opcji bo mój mąż był w jeden weekend w domu i wtedy tez paski owulacyjne pokazały w sobotę pik a on przyjechał w piątek w nocy a w niedziele wyjeżdżał
 
reklama
Ja mam 42mm a wielkość pęcherzyka .?
Ja coś pokręciłam... Ciężko mi rozszyfrować na usg co jest co 😂 teraz zaskoczyłam, że maleństwo ma 3,3mm a cały pęcherzyk dookoła 44 😁
 

Załączniki

  • received_473411880539182.jpeg
    received_473411880539182.jpeg
    108,4 KB · Wyświetleń: 83
Do góry