reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Tak skierowanie wystawia lekarz prowadzący ciąże. Myślę, że powinien Tobie dać skierowanie, ale jak zwykle zależy to na jakiego lekarza trafiłaś i od jego "widzi mi się". Jedni chętnie dają skierowania i sami wymyślają powody dla których dają skierowanie, inni nie chcą dawać. Musisz z nim pogadać i poprosić, powiedzieć że się bardzo boisz, żyjesz w stresie i takie tam...
Tak czy siak ide na prenatalne, ale skoro ma mi sie to należeć za darmo to czemu mam za to płacić. Pogadam z nim na wizycie i zobaczymy co powie.
 
reklama
Mi od jakichś 2 tygodni. Wcześniej tego nie miałam. Masakra z tym bólem głowy. Jak sobie z nim radzisz?
jakbym miala chodzić do pracy to z tym bólem co mi dzis towarzyszy koniecznie musiałabym wziąć tabletkę przeciwbólową ale na szczęście jestem na zwolnieniu wiec jakoś męczę, staram sie dużo pic ale to nie pomaga. Boli mnie od 3.00 w nocy. Ja mam tez niskie cisnienie wiec moze to tez od tego. Liczę ze przejdzie jutro i będzie ok :)
 
Straszne przeżycia miałaś. A byłaś na zwolnieniu czy teraz dostałaś zwolnienie? Masz jakiś nakaz leżenia?
Mi woda jakoś nie pomaga na ból głowy :(
Siedziałam sobie na kursie przed komputerem i poszłam do toalety, bo myślałam, że gazy mi się zatrzymały, bo to takie same uczucie, lekko mnie zakłuło, a tu taki numer. Chyba nie będę brała zwolnienia, chyba, bo nie wiem co mi powie, czy leżeć, czy co. Nic mnie nie boli i nic na szczęście nie leci. Mam luteinę dopochwowo,bo na duphaston jestem uczulona. Ja chcę do domu :unsure:
 
Ostatnia edycja:
jakbym miala chodzić do pracy to z tym bólem co mi dzis towarzyszy koniecznie musiałabym wziąć tabletkę przeciwbólową ale na szczęście jestem na zwolnieniu wiec jakoś męczę, staram sie dużo pic ale to nie pomaga. Boli mnie od 3.00 w nocy. Ja mam tez niskie cisnienie wiec moze to tez od tego. Liczę ze przejdzie jutro i będzie ok :)
Ja właśnie jak mierze w domu ciśnienie też mam niskie. U lekarza jak mi mierzą to zawsze jestem tak zestresowania, że mi się podwyższa i mam wtedy w normie ;) Ja chodzę do pracy i jak już jest ciężko to biorę paracetamol, choć słabo na mnie działa. Marze o ibupromie, ale wiadomo, że mogę tylko pomarzyć;)Ciekawe jest to, że najczęściej jak położe się i zasnę to głowa przestaje mnie boleć, a jak wstaję to znów zaczyna boleć.
 
Dziewczyny, właśnie wylądowałam w szpitalu. Poszedł mi skrzep z krwią, tak dosyć dużo. Obdzwoniłam wszystkich co wiedzą o ciąży, że właśnie poroniłam i poszłam do szpitala. Położne mnie pocieszały, a ja posłałam narzeczonego po podpaski na krew poronną, wiem ile to leci tego. On aż blady, rodzina w stresie. Czekałam godzinę na usg, już mi niedobrze było na samą myśl co mi zaraz powie. No i lekarz mówi, że widzi jak serce bije :D, prawidłowe tętno, a jak fajnie machało nóżkami i rączkami no cudowna wiadomość :-D Powiedzieli, że to może kosmowka coś tam coś tam, nie wiem o co im chodziło, nie znam się, ważne, że kompletnie nic złego się nie dzieje. Zbadali mnie z każdej strony. Dali tabletkę do pochwy i poleżę na obserwację i do domu. Uff okropnie się przestraszyłam.
Widzę, ze nie tylko ja już zaliczyłam ip z tym problemem. U mnie to dosłownie kapalo na podłogę jak tylko majtki zdjęłam. I też jechałam z myślą, że to już koniec, a tu niespodzianka. A na następnej wizycie u mojego gina okazało się, że to sporo nadżerka, której lekarz na ip nie zauważył i sam nie wiedział z czego to krwawienie.
 
Hej Dziewczyny! Widzę że duża cześć Was robi test NIFTY, czy macie do tego jakies wskazania czy po prostu obawy o dzidziusia?
PAPPa to statystyka. Juz samo to ze mam swoje lata, zawyży mi wynik. Wiec stres niepotrzebny jedynie. Dlatego we wtorek mam NIFTYpro
Ja się jeszcze waham czy robić.
Myślałam żeby zrobić pappe plus usg ale kurczę miałam już raz i pappa to dla mnie za duża statystyka.
Zastanawiam się czy nie zrobić usg i jeśli coś byłoby nie tak to wtedy nifty.
Dziewczyny czy orientujecie się jak to wreszcie jest z tym testem Pappa? Dużo czytam i coraz bardziej dochodzę do wniosku, że to badanie potrafi konkretnie nastraszyć.. to na prawdę aż taka statystyka ?
To tylko statystyka. Jedna osoba chora w rodzinie i juz przeklamuja. Wiek ciezarnej- z kazdym rokiem wieksze prawdopodobieństwo. Wiec z Pewnością ani jako takim wynikiem, nie ma to nic wspolnego
A tak z czystej ciekawości, jeśli nifty wyjdzie nie tak (tfu tfu) co wtedy?
Ja mam 31 lat, to moja druga ciaza, poszłam tylko na prenatalne i pappa. Nie pójdę na nifty bo nie wiem co i jak miałbym się zachować gdyby się okazało coś. Wiem ze każda ma sumienie i moralność mierzona wlasna miara, ale czasami lepiej nie wiedzieć.
Jak wyjdzie bardzo chore, nir do uratowania. No to wiadomo.. lepiej szybciej sie rozstać niz bardziej cierpieć.
A jak choroby ktore medycyna ma juz metody, to taka wiedza daje mozliwosc wyboru szpitala z wlasciwym sprzątam i specjalistami. Tak by maluszkiem zaopiekowali sie juz na porodówce
Dziewczynki podpowiedzcie czy jesli mam niepełnosprawną siostrę to naleza mi sie badania prenatalne na nfz? Skierowanie wystawia lekarz prowadzący ciaze?
Dostaniesz skierowanie od reki. Ale tylko na PAPPę. Juz posiadania chorego czlonka rodziny zawyzy ci wynik.
 
No ładnie nas nastraszylas.
Najwazniejesze ze u dzidzi wszystko ok.
Sadze ze bedziesz miala zalecone lezenie i odpoczywanie.
Dziewczyny, właśnie wylądowałam w szpitalu. Poszedł mi skrzep z krwią, tak dosyć dużo. Obdzwoniłam wszystkich co wiedzą o ciąży, że właśnie poroniłam i poszłam do szpitala. Położne mnie pocieszały, a ja posłałam narzeczonego po podpaski na krew poronną, wiem ile to leci tego. On aż blady, rodzina w stresie. Czekałam godzinę na usg, już mi niedobrze było na samą myśl co mi zaraz powie. No i lekarz mówi, że widzi jak serce bije :D, prawidłowe tętno, a jak fajnie machało nóżkami i rączkami no cudowna wiadomość :-D Powiedzieli, że to może kosmowka coś tam coś tam, nie wiem o co im chodziło, nie znam się, ważne, że kompletnie nic złego się nie dzieje. Zbadali mnie z każdej strony. Dali tabletkę do pochwy i poleżę na obserwację i do domu. Uff okropnie się przestraszyłam.
 
Cześć dziewczyny, chciałam się zapytać czy też tak macie, że czujecie taki ucisk w miednicy na pęcherz. Cały czas mam coś takiego. Chodziłam na siku co pół godziny, ale teraz to co parę minut. Potrafię wyjść z łazienki i już czuję, że znów mi się chce siku. W nocy jeśli uda mi się przespać 2 godziny to mam taki ucisk, że mnie skręca z bólu. Dziś rano jeszcze strasznie mnie prawa nerka bolała. Musiałam trochę poleżeć, aby móc się ruszyć. Nie mówić już, że wczoraj w pracy pojechałam na budowę i tak mnie uciskało, że musiałam iść na siku w krzaki...no porażka...kolega z pracy myśli, że mam chory pęcherz, bo nie wie o ciąży.
Nie wiem może dziecko leży na pęcherzu i tak uciska, że mocz z nerki nie może swobodnie spłynąć i dlatego jeszcze nerka boli... Coś na prenatalnych lekarka mówiła, że jakoś mam tak dziwnie wszystko ułożone, że jakby macica była nie wiem jak to nazwać "głęboko", że mimo, że jestem dość szczupła podobno miała niewyraźny obraz i bardzo naciskała mi na brzuch tym usg. Mówiła, że dziwne, ale lepiej byłoby widoczne gdyby robiła przezpochwowo, ale nie miała podłączonej głowicy.
Kurcze teraz nie wiem czy to normalne czy nie. Też tak macie?
 
reklama
Dziewczyny jestem poirytowania na maksa naszą „cudowną” służbą zdrowia... godzina 8 telefon z przychodni, że lekarka endo chora taaaa jasne... później na urlopie będzie dopiero 26 lipca załamka... szukam kogos na cito prywatnie najlepiej na dzisiaj ale to nie takie proste z tych nerwów cała się trzęsę i brzuch mnie boli
 
Do góry