reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

A to nawet nie wiedziałam. Ja mam skierowanie tylko na usg prenatalne do szpitala. Pojechałam się zapisać na termin, a tam pielęgniarka mi mówi, że będą mi też pobierać krew i na wyniki będę musiała czekać 2 tygodnie. Nie miałam zamiaru robić pappy, ale skoro sami chcą to niech robią.
A to u mnie inaczej ja 21 idę na badanie Papa wolne beta hcg z krwi i 70 zł plwce i z tym wynikiem do mojego ginekologa bo i tak chodzę prywatnie i w ramach wizyty usg prenatalne atalne.
Ja w sumie też nie muszę ale mam 33 lata i mój gin mówi że warto. A to moja druga ciąża.
 
reklama
Ale wiesz co są dwa rodzaje testu papa wolne beta hcg jeden za 70zl i masz wynik po 2 dniach i za 150zl wynik po dwóch tygodniach. Ja idę na ten za 70zl. Mój gin mówi że różnicy nie ma. Są tak samo dobre różnią się sprzętem na jakim się to wykonuje
A mi powiedziala kolezanka wlasnie ktora robila pappa w zeszlym roku ze u niej tego samego dnia pobierali krew, poszla na usg i juz miala na usg wyniki z krwi. Prywatnie robione. Mysle ze u mnie bedzie to samo bo tez chodze do tej samej przychodni ale z ciekawosci chyba jeszcze zadzwonie i zapytam ich o szczegoly, bo nie chce po usg kolejne 2 tygodnie czekac jeszcze;(
 
A która mi wytłumaczy o co chodzi z tymi wszystkimi badaniami bo jestem zupełnie zielona? Co na co jest i co warto zrobić, mam 27 lat.
A mi powiedziala kolezanka wlasnie ktora robila pappa w zeszlym roku ze u niej tego samego dnia pobierali krew, poszla na usg i juz miala na usg wyniki z krwi. Prywatnie robione. Mysle ze u mnie bedzie to samo bo tez chodze do tej samej przychodni ale z ciekawosci chyba jeszcze zadzwonie i zapytam ich o szczegoly, bo nie chce po usg kolejne 2 tygodnie czekac jeszcze;(
 
A to nie jest powyżej jakiegoś roku? W tym roku kończę 27 i moja ginka mi mówiła, że w moim w wieku jezeli chodzi o prenatalne to tylko usg się robi. Jak wyjdą jakieś nieprawidłowości to dopiero wtedy dalej kieruje.
A która mi wytłumaczy o co chodzi z tymi wszystkimi badaniami bo jestem zupełnie zielona? Co na co jest i co warto zrobić, mam 27 lat.
 
A mi powiedziala kolezanka wlasnie ktora robila pappa w zeszlym roku ze u niej tego samego dnia pobierali krew, poszla na usg i juz miala na usg wyniki z krwi. Prywatnie robione. Mysle ze u mnie bedzie to samo bo tez chodze do tej samej przychodni ale z ciekawosci chyba jeszcze zadzwonie i zapytam ich o szczegoly, bo nie chce po usg kolejne 2 tygodnie czekac jeszcze;(
No właśnie dziwne że miała wynik w ten sam dzień. Ja robię w szpitalu w Poznaniu na polnej. I też prywatnie i mówili że ten za 70zl 2 dni się czeka. Dlatego idę 21 na pobranie a 26 do gina na usg.
 
Ale prenatalne można zrobić na własną rękę jeśli boisz się wad genetycznych i wiek nie ma znaczenia.
A to nie jest powyżej jakiegoś roku? W tym roku kończę 27 i moja ginka mi mówiła, że w moim w wieku jezeli chodzi o prenatalne to tylko usg się robi. Jak wyjdą jakieś nieprawidłowości to dopiero wtedy dalej kieruje.
 
A to nie jest powyżej jakiegoś roku? W tym roku kończę 27 i moja ginka mi mówiła, że w moim w wieku jezeli chodzi o prenatalne to tylko usg się robi. Jak wyjdą jakieś nieprawidłowości to dopiero wtedy dalej kieruje.
Tak to jest powyżej 30 roku życia tak zalecają. Ja mam 33.a do 35 te badania są refundowane.
A która mi wytłumaczy o co chodzi z tymi wszystkimi badaniami bo jestem zupełnie zielona? Co na co jest i co warto zrobić, mam 27 lat.
Ja w pierwszej ciąży miałam 26 lat i robiłam tylko u swojego gina usg prenatalne. Żeby wykluczyć min zespół downa. Teraz druga ciąża ale mam 33 lata dlatego dodatkowo każe mi zrobić test papa. Powyżej 35 roku życia badania są darmowe na NFZ.


Oczywiście wcześniej też je można zrobić jeśli chce się mieć pewność że dziecko będzie zdrowe.
 
A to nie jest powyżej jakiegoś roku? W tym roku kończę 27 i moja ginka mi mówiła, że w moim w wieku jezeli chodzi o prenatalne to tylko usg się robi. Jak wyjdą jakieś nieprawidłowości to dopiero wtedy dalej kieruje.
Mnie kilku lekarzy mówiło, że prenatalne są zalecane w każdym wieku a te dodatkowe pappa itd to już zależy od wieku pacjentki i ogólnie od tego czy pacjentka chce robić szerszą, dokładniejszą diagnostykę.
Mam koleżankę, która chodzi do gina na nfz i on jest ani słowa nie wspomniał o badaniach prenatalnych mimo, że ma już prawie 30 lat-także ja sadzę, że jak lekarz jest dobry to wspomni o tych badaniach genetycznych tym bardziej, że są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.

Zuza9292 kiedy wybierasz się na kolejne badania ?:)
 
reklama
Do góry