reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Wiecie co wy zawsze poruszacie tematy na czasie....wlasnie w sobote sie poryczalam po rozmowie z moim tata...mam brata rok mlodszy w zeszlym roku urodzil mu sie syn.On mieszka z narzeczona w pl moj tata tez a ja tu i moja mama .Dostal w zeszlym roku wozek od taty i to nie tani teraz bierze slub to obraczki dostaje i pieniadze a ja? Nie chodzi zu nawet o kase bo na wszystko zawsze sami pracujemy ciezka praca ale chocby zapytac czy czegos nie potrzebuje?Moj brat ma dobra prace prawie zadnych oplat bo on jezdzi a ona u rodzicow jest i tylko on sie liczy..to bylo przykre dla mnie...wszyscy mysla (rodzina) ze za granica to wszystko za free a tu tez ciezko trzeba pracowac...no cuz sorrki wyzalilam sie troche[emoji4]

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Mi też głupio jak moja mama już orzekła, że ona nam za przyjęcie weselne w przyszłości zapłaci, a mamie B to by było na rękę żebyśmy się jednak nie pobierali, bo ona nam nie da ale starszej siostrze B wyprawiała wielkie wesele... trochę nie fair.
 
reklama
Tylko widzisz tu w jednym i drugim przypadku ta pomoc jest nadużywana, bo stekac i kwekac umieją że nie ma kasy na Przedszkole czy coś a kasę na zegarek czy buty za 400 zł to jest, bo przecież nie można Pokazać się w czymś "tanim"

Przykre to bardzo. Szkoda, że rodzice tego nie dostrzegają.
 
Mieszkasz na południu Anglii? Ja mieszkałam dwa lata w Północnej Anglii ale wróciliśmy do Polski żeby się ustatkowac i powiększyć rodzinę. Jakoś tam nie wyobrażałam sobie życia chociaż mieliśmy dobrą sytuację zawodową/życiowa. Strasznie tęskniłam... chyba emigracja nie dla każdego [emoji5]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

W hrabstwie Essex dokładnie. Niedaleko Colchester, Chelmsford i Whitam gdzie jest agencja pracy dla które pracowałam setki lat temu a w której Olly Murs był agentem jak jeszcze nie był sławny [emoji12][emoji23][emoji23]


[emoji1283][emoji654]️[emoji654]️[emoji654]️[emoji776]1.01.2018[emoji776][emoji1286]
[emoji593]Gabriel
 
Tak dokładnie, Tzn. Że moi pomagają mojej siostrze i jej mężowi bo se sami rady nie dadzą, a teściowa siostrze mojego ale to Bardziej na zasadzie że ma dom, piętro oddała im, czyli dom będzie dla nich a my sobie mamy kredyt spłacać do emerytury.
Ogólnie nie Chodzi mi o to że coś mi.sie należy ale nie fair jest na zasadzie że skoro jednym się pomaga to jak można mieć drugich w nosie. Mam nadzieję że ja nigdy tak nie zachowam się w stosunku do moich dzieci
Wiesz, bo niektórzy chyba myślą, że mieszkanie od dewelopera to się dostaje za darmo [emoji6] też słyszałam, że my to mamy mieszkanie a ktoś inny to nie. I to, że Zapierdzielasz żeby mieć na to mieszkanie, że często jedna wypłata idzie na same opłaty, nikogo nie interesuje. Moja mama też dzieli równo pomiędzy mnie a siostrę, ale od strony męża już nie.
 
Witam wszystkie mamy :-D Można jeszcze do was dołączyć? Mam nadzieję, że nie jest za późno.
Termin mam na 20.01 i będzie drugi synuś Patryk :-D Pierwszy ma 6 lat i nie może się doczekać braciszka :-D polowkowe mam w najbliższy czwartek.
Hej, witaj [emoji4] mamy ten sam termin [emoji4]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas też, brat Tz dostał cały dom (mieszkają razem z Matką Tz )
Tz zapytał tylko, czy może dostałby w takim wypadku działkę... to już jakiś start.. NIE... A i jeszcze wyszlo że Tz dopomina się o majątek. [emoji19]
No niestety brak słów....
No cóż my jesteśmy przynajmniej dumni z tego że sami sobie wszystko zawdzięczamy i nie muszę być komuś "wdzięczna".
 
Rozumiem.
Teoretycznie w przyszłości jak teściowa zemrze i dom przejdzie na siostrę to możecie się dopominać ze strony tej siostry tzw. zachowku. @Lovi23 tak samo Wam teoretycznie należałby się zachowek. Dokładnie nie wiem na jakiej to zasadzie działa ale akurat jestem w temacie dziedziczenia i darowizn i coś mi gdzieś wpadło w necie o tym.
Tak masz rację ale widzisz po pierwsze mój jest zbyt "dumny" a po drugie nie zrobiłby tego siostrze bo to jednak siostra a i tak nie miałaby z czego spłacić. Pozostalaby Sprzedaż tylko i wielka kłótnia w rodzinie
 
reklama
Do góry