reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Witajcie nie ignorujcie twardnienia brzucha. Mi zaczął tak twardniec około tydzień temu przybieral dziwne kształty jakby ktoś piłkę wypychal od środka. Ze względu na moje przejścia w poprzedniej ciąży odrazu pojechałam do szpitala i tak leżę już piąty dzień na patologii. Szyjka się na szczęście nie skrócila i wszystko jest ok ale pezez caly czas 3xdziennie nospa. Lekarze mówią, że takie zachowania macicy są normalne w ciąży ale jeśli są zbyt często to mogą narobić kłopotów.

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja od dwóch dni borykałam się ze stawiającym się brzuchem. Czułam za każdym razem że zaraz mi wyskoczy jakas piłka, ale uznałam, że to jednak Dzidzia bo czułam jego ruchy w momencie stawiania się. Pózniej jak przechodzi to tym bardziej czuje małego. Wczoraj zdarzyło mi się to dwa razy, dzisiaj jeszcze ani raz.
Sobota mega intensywna, rano pojechaliśmy do galerii na zakupy ale zaczęło padać i chyba ciśnienie poszło w dół, wiec zakupy sie totalnie nie udały bo przeszły nam chęci. Chciałam za jesiennymi ubrankami sie rozejrzeć ale sama juz nie wiem co moge sobie kupić, na pewno musze jakas kurteczkę bo wszystkie mam dosc opięte i niestety w brzuchu sie nie dopne. Nie mówiąc o sweterkach, uwielbiam je i wszystkie mam dosc szerokie, moze uda mi sie kupic takie ktore beda mi służyć normalnie po ciazy :)
Po "zakupach" szybkie sprzątanie, pranie i pieczenie babeczek. Mąż robił węgierskie langosze bo przychodzili znajomi do nas. Wyrobiliśmy sie na styk ze wszystkim. I siedzieliśmy do 24, byłam w szoku że sen mnie nie zmógł. Ale za to padłam jak długa na łóżko, do 10 spałam non stop!
A dziś kaszana za oknem, jedziemy do moich rodziców i do siostry i jej rodziny na obiad. A od jutra mąż ma dwutygodniowy urlop [emoji173]️


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ojej, a ja po prostu wreszcie mam jakiś biust :D
Mam to samo :D B jest zachwycony chociaż zawsze twierdził, że lubi malutkie. Oszyst. Baaardzo mnie bolały na początku, to był właściwie pierwszy objaw ciąży. Teraz są wrażliwe, bywają napięte ale już tak niedokuczają.
B pojechał o 4 po znajomych na wesele, wracając wszedł do Mc. Ale to ja jestem w ciąży... Nawet mi nic nie przywiózł, tylko smaka narobił.
 
A skąd dokładnie? Ja też zachodniopomorskie :)

Dziewczyny, tego to jeszcze nie było - ja J U Ż mam mleko w cyckach! No leci.
Masakra,poprzednio miałam dopiero jak urodziłam. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. To jest normalne w ogóle?

Normalne. Mam "mleko" -siare od 11 tygodnia :) wstepnie takie 3kropelki, teraz coraz więcej. ... Oby sie tak utrzymało i nie było problemu z laktacja
 
Hej. Macie już pomysł jak umieścicie przewijak? Na łóżeczko, czy oddzielny kącik? Ja myślę o komodzie z Ikei i na to przewijak, ale się trochę boje, czy utrzyma mi to
 
Witajcie po przerwie!
W miarę was podczytywałam na bieżąco, ale oczywiście już nie wiem co i komu miałam odpisać.. ;)
Wreszcie czuję ruchy i ja! Już zaczynałam się stresować, bo wszystkie pisałyście o ruchach już nawet w 17 tygodniu, a u mnie ciągle była cisza, ale pierwsze kopniaki pojawiły się w 20+4 , i od tej pory kilka razy dziennie istne szaleństwo w brzuchu! Nawet mąż czuje ruchy pod ręką :)
Po ostatniej wizycie u nas wszystko dobrze, potwierdzona dalej dziewczynka, malutka waży już 406 g
emoji173.png
️ W Polsce zakupiliśmy już większość z wyprawkowej listy, zostały artykuły higieniczne, kosmetyki, pampersy, a ciuszków pełna szafa :D
Gratuluję udanych wizyt :)
 
Dzien dobry bardzo ;)
Witamy w jakże ponurą, leniwą niedzielę. Postanowiliśmy z mężem nie wychodzić dziś z łóżka, ale chyba nie wyleże tyle czasu:p

Doczytałam wszystkie zaległości i @AnnieQ. O ile to juz mleko, a nie siara to naprawde dziwne :o jeśli tak pozostanie, to nic tylko sie cieszyć:)

Temat szczepień przyprawia mnie o zawrót głowy i naprawde trudno o złoty środek. ... Moj młody był szczepiony "na wszystko", wpojono mi, że to dla jego dobra, że tak trzeba, bez skutków ubocznych. I na szczęście w jego wypadku też tak było. Ale to co teraz sie nagłaśnia.... Jest przerażające :/

Temat włosów- od początku ciąży wypadają jak szalone, wszędzie jest ich pełno- nienawidze tego. Chodzilo mi po głowie podcięcie , ale to niczego nie zmienia, dalej bedzie ich pelno tylko krótszych ;p

Nie pamiętam wszystkich tematow...

Jedno co jeszcze chciałam dopowiedzieć ro 6tyg do wizyty to zdecydowanie za długo. ... Jeszcze 5 dni do usg :o
 
Hej. Macie już pomysł jak umieścicie przewijak? Na łóżeczko, czy oddzielny kącik? Ja myślę o komodzie z Ikei i na to przewijak, ale się trochę boje, czy utrzyma mi to
Ja na łóżeczku. Mam turystyczne (często nas na weekendy nie ma) i przy przewijaku Przy nim mam takie kieszonki -poleczki więc kosmetyki pod ręką będą, a miejsce zaoszczędzone
 
Ja dzisiaj sie nawet wyspalam a jutro juz do pracy. Z tym ze przed praca czyli mega wczesnie musze jechac na badanie krwi do endokrynologa. Wczoraj robolam platna morfologie i mocz. Mocz wyszedl idealny, a morfologia nie najgorsza.
Magiczna ja na grype nie zaszczepilabym tak malego dziecka. Szczepie tylko tyk co musze nic ponad.
Dream czekam z niecierpliwością na ruchy u siebie bo wlasnie to spowodowałoby u mnie wiekszy spokoj.

Tita my pisalysmy o szczepionce dla kobiety ciezarnej, bo tu gdzie mieszkam zalecaja kolo 20 tygodnia przeciwko krztuscowi I grypie a nie dziecka (w tym temacie nie mam zadnej wiedzy jeszcze).

Super ze wyniki Ci dobre wyszly :)
 
reklama
Przewijak na początku z mlodym mialam na łóżeczku, później na komodzie - teraz mam upatrzony "katalogowy" wystrój łóżeczka, wiec przewijak wyląduje na komodzie :)

Nie pamiętam już kto wystawiał poduche, ale mam to samo, motylek i kocyś tylko w szarościach uznając to za unisex ;)
 

Załączniki

  • 20170820_095447-1170x2080.jpg
    20170820_095447-1170x2080.jpg
    444,9 KB · Wyświetleń: 65
Do góry