reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Też mam problem z paleniem teściowej, ale generalnie przestałam się już przejmować jej zdaniem i zaczęłam myśleć bardziej o sobie i dziecku. Może się obrażać i obrabiać mi dupe przed swoimi koleżankami.
Jak moja koleżanka urodziła córkę to jej się lekarz spytał ile paczek papierosów dziennie paliła, miała czarne łożysko. Nie paliła nic, za to paliły 3 osoby w jej domu. Możliwe, że przez to teraz dziewczyna ma problem ze wzrokiem, gdyby nie operacje to prawdopodobnie byłaby teraz niewidoma. Ma baaaardzo dużą wade wzroku i nigdy nie będzie mogła mieć prawa jazdy.
 
reklama
Dziewczyny! Zwaracam sie z pytaniem do tych mama którym twardnieje brzuch. Wybaczcie ale wrócić i znaleźć wątki na ten temat to prawie niemożliwe.

Któraś z was (nie wiem czy mie @Lovi ) wrzuciła zdjęcie z twarda,wypukła częścią brzucha po jednej stronie ?
Od wczoraj przynajmniej raz na godzinę zdarza mi się ze właśnie coś takiego się dzieje. Nie twardnieje mi cały brzuch ale tylko jakaś jedna jego cześć. Kiedy dotykam to tak jakby tam pod spodem było dziecko.
Myślałam ze to wiązadła, zreszta pisałam wczoraj o tych skurczach przy gwałtownych ruchach i one były tak jakby z boku.
A dziś te skurcze są pod pępkiem ale bardziej na środku.
Nigdy tego nie miałam.
Jestem totalnie zielona w temacie. Czy od tego skraca się szyjka ?
Bo na skurcze Braxtona to chyba za wcześniej No i ból trochę inny.
Czy to możliwe żeby włókna macicy tak się napinaly tylko w jednym miejscu i tworzyły wybrzuszenienie.
Pamietam tylko ze właśnie takie skurcze miałam na bardzo późnym etapie ciąży,jak dzidzia była już spora i martwiłam się czy to jej nie ściska za bardzo.
Ogólnie to trochę panikuje....


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Powiem Ci szczerze ze nie wiem, takie coś to rzeczywiście bardziej pod koniec ciąży, chociaż wg apek mogą się już zaczynać te skurcze ale wydaje mi się za często. Spróbuj magnez i nospe albo skontroluj to u lekarza
 
Michasia takie coś? Jak tak to są skurcze, dr mówił że dziecko absolutnie jest za małe by mogło unieść czy wykopać mięsień macicy...u mnie przez 3 dni co chwilę tak było trzymało minutę półtorej,zmiana pozycji i znów...odleżałam ten tydzień i się wyciszyło.
A fota z 15 tyg.

Tak, właśnie to twoje zdjęcie chyba było.
U mnie nie jest aż tak duże i niezej troszke. I trzyma jakieś 15 sekund.
Chyba poratuje się magnezem i przystopuje trochę z obowiązkami domowymi.


[emoji1283][emoji654]️[emoji654]️[emoji654]️[emoji776]1.01.2018[emoji776][emoji1286]/[emoji1285]
[emoji166][emoji780]
[emoji593]Gabriel
 
Też mam problem z paleniem teściowej, ale generalnie przestałam się już przejmować jej zdaniem i zaczęłam myśleć bardziej o sobie i dziecku. Może się obrażać i obrabiać mi dupe przed swoimi koleżankami.
Jak moja koleżanka urodziła córkę to jej się lekarz spytał ile paczek papierosów dziennie paliła, miała czarne łożysko. Nie paliła nic, za to paliły 3 osoby w jej domu. Możliwe, że przez to teraz dziewczyna ma problem ze wzrokiem, gdyby nie operacje to prawdopodobnie byłaby teraz niewidoma. Ma baaaardzo dużą wade wzroku i nigdy nie będzie mogła mieć prawa jazdy.
Wiesz co oni palili od.zawsze w domu. Mój M w wieku dziecięcym miał problemy bo często chorował zgłasza na oskrzela i przez to jakaś astmę miał. Oprócz tego jakieś alergie. Jego siostra w wieku 6 lat zachorowała na cukrzycę i ogólnie też milion chorób. Mieszka ona u tesciowej w jednym domu na osobnym piętrze ale też kopci w domu, w ciazy paliła, ma syna który wg badań ma alergie w sumie na wszystko jak to sama swltwierdzila. Wiadomo nie wszystko ale myślę że spory wpływ na to wszystko ma właśnie palenie, kiedyś właśnie Podczas kłótni wygaenelam M że te wszystkie jego problemy to przez to (on nie pali, czasem na ruski rok przy alko) i że ja nie chcę na to nastawiac swoich dzieci to tylko stwierdził że może i koniec tematu
 
@marta64 na szczęście mój B nie pali i jest tego zawziętym przeciwnikiem. Na jego gadanie teściowa też nie reaguje. Najbardziej mnie boli, że mój dziadek czy nawet brat B potrafią wyjść na zewnątrz jak ja jestem u Nich, a teściowa uparcie twierdzi, że ona przecież jest u siebie i to nie ona jest w ciąży. Różni ludzie zwracali jej uwagę i ona jest zawsze najmądrzejsza i najważniejsza. Taki typ człowieka, zresztą palenie to nie jedyne co mam jej do zarzucenia.
 
Dziewczyny! Zwaracam sie z pytaniem do tych mama którym twardnieje brzuch. Wybaczcie ale wrócić i znaleźć wątki na ten temat to prawie niemożliwe.

Któraś z was (nie wiem czy mie @Lovi ) wrzuciła zdjęcie z twarda,wypukła częścią brzucha po jednej stronie ?
Od wczoraj przynajmniej raz na godzinę zdarza mi się ze właśnie coś takiego się dzieje. Nie twardnieje mi cały brzuch ale tylko jakaś jedna jego cześć. Kiedy dotykam to tak jakby tam pod spodem było dziecko.
Myślałam ze to wiązadła, zreszta pisałam wczoraj o tych skurczach przy gwałtownych ruchach i one były tak jakby z boku.
A dziś te skurcze są pod pępkiem ale bardziej na środku.
Nigdy tego nie miałam.
Jestem totalnie zielona w temacie. Czy od tego skraca się szyjka ?
Bo na skurcze Braxtona to chyba za wcześniej No i ból trochę inny.
Czy to możliwe żeby włókna macicy tak się napinaly tylko w jednym miejscu i tworzyły wybrzuszenienie.
Pamietam tylko ze właśnie takie skurcze miałam na bardzo późnym etapie ciąży,jak dzidzia była już spora i martwiłam się czy to jej nie ściska za bardzo.
Ogólnie to trochę panikuje....


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Tak, @Lovi23 mi się tak Kochana robi że jak przyłożę rękę to czuję twardość, pewnie dziecko się tam gnieździ. Właśnie jak jestem zmęczona. Lekarce nawet zapomniałam mówić, ale miałam juz tak przed wizytą a wyszło wszystko super na wizycie

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
reklama
@mamaincogito nasza fotelikowa Guru?! Trochę sobie teraz czytam i wpadł mi w oko temat o jakiś wkładkach dla noworodków, co to? Nastawiłam się już na maxi cosi cabriofix i teraz mi zamotali
 
Do góry