reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

No i bol jak przyszedl tak poszedl.... wygladalo jak wyrostek bo prawie plakal z bolu i polezal chwile a teraz lata z psem po podworku. Nic go nie boli ani ociupinke. I co to moglo byc?

Napisane na SM-T310 w aplikacji Forum BabyBoom
Sposób na sprawdzenie czy wyrostek.
Jak wciskasz lekko brzuszek po prawej stronie na dole to boli bardziej kiedy puszczasz niz kiedy wciskasz. Synek musi lezec na pleckach na czyms twardym.
 
reklama
Ufff to nie wyrostek bo jego bolalo po jego lewej stronie i bardziej jak uciskalam. Moze jakas kolka czy cos... ja osiwieje. A niedlugo takie perypetie razy dwa.... oszalejeeee. Chce czekolady!!!

Napisane na SM-T310 w aplikacji Forum BabyBoom
 
ankamaz na zatkany nos (sama ostatnio przechodziłam) moja lekarka rodzinna poleciła mi butelke do płukania roztorem z soli fizjologicznej do kupienia w aptece bez recepty , można stosować w ciąży mi pomagało i piecie herbaty eukaliptusowej :)
 
Mam okropna zniżkę formy, chce mi się spać i nic poza tym. Cały dzień tak mam, a ciągle muszę być aktywna:(.

Przy dwóch porodach dostałam znieczulenie przy 8 cm rozwarcia, to był moment, w którym gadałam coś o odwołaniu wszystkiego i że natychmiast chcę wracać do domu. Anestezjolog, którego wcześniej nie widziałam, przyszedł w miarę szybko. Wkłucia w kręgosłup zupełnie nie czułam. Natomiast 10 min później czułam się fantastycznie, szczególnie przy Poli. Ból odszedł, kazali mi poskakać na piłce, stwierdziłam ,że tak mogę rodzić;). Niestety okazało się , że wraz z bólem odeszła również akcja porodowa, 8,5 cm rozwarcia i ani milimetra więcej. Dali mi oksytocynę, ból wrócił ale akcja nie i wtedy mnie pokroili.

@kolorowaMama mi chyba też zaczyna się kluć opryszczka. W poprzednich ciążach za przyzwoleniem lekarza stosowałam hascovir. Pomagało. Podobno zdecydowanie mniejsze szkody może poczynić maść niż rozwijający się i rozszerzający wirus:sorry:.

Jutro jadę na badania krwi i moczu na 8 rano, później do pracy, wracam mam gości. Nie chcę...ratunku.
 
A na katar najlepsza inhalacja z soli fizjologicznej i nawilżacz np z olejkiem sosnowym czy eukaliptusowymi w pokoju. Podobno samo uczucie zatkanego nosa w ciąży jest częste i spowodowane rozpulchnieniem śluzówek.
 
reklama
No i jeszcz ciekawostka. Moja teściowa urodziła dwoje dzieci w ciągu 1 roku. Starszy brat mojego M urodził się 15 stycznia, a mój mąż 20 grudnia tego samego roku. Razem poszli do podstawówki, byli traktowani jak naturalizowane bliźniaki;)
o mamuniu, to sie tesciowie spisali ! :) to co? która chetna na kolejne po styczniowym?
 
Do góry