reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

Pytanie do mam w kolejnych ciazach, czy wy tez macie wrażenie ze wam dziecko zaraz "wypadnie" Jak idziecie do toalety?
Normalnie dzis przez stres dostałam pierwszych skurczy I do tego to wrażenie za każdym razem I troche panikuje.

Nie mam takiego odczucia. Może to relaksyna już działa. Jak byłam w pierwszej ciąży to dziewczyny się skarżyły na bóle bioder, spojenia itd, ale u mnie akurat nic takiego nie występowało.

@marlena:) @Shaer super, że wizyty udane.
@Shaer nie zamartwiaj się przedwcześnie.

Miłego wieczoru
 
reklama
Hej
Powiem Wam że straszna złośnica ze mnie ostatnio... Jakoś po przyjeździe męża ciągle na siebie fukamy (zwłaszcza ja!). Ech te hormony.

Dziewczyny, gratuluję wizyt! Ale macie duże te dzieciaczki! To mój bąbelek jeden z mniejszych :)

Marcje, lista fest :) choć dla mnie część rzeczy niepotrzebna, zwłaszcza te kosmetyczne.

Aniy, yyy raczej tak nie mam :) może dziecko inaczej ułożone?

MiMeMi, ja też uważam że 14 to za dużo, jednak po pierwszym synku wolę mieć więcej niż 4, bo trafił nam się ulewający egzemplarz ;) no ale zawsze można domówić na szybko przez internet 4-pak bodziaków ;)
Jak wolę mieć min 14 pajacow bo jak przyszło nam leżeć w szpitalu po urodzeniu 8 dni to nie miałabym komu zlecić kupienia wygrania wypracowania
 
@Czoperka tak, jak napisałam, o ile dziecko nie ulewa. Moje nie ulewało, więc ubranek nie brudził wcale. Poza tym w przypadku awarii można się posiłkować innym rozmiarem. My teraz np używamy body w rozm 86 i 92. A jak ulewa, można zawsze dokupić.
@Andziulkag81 Twoja decyzja. Ja tam dzielę się swoimi doświadczeniami. A pajaców szczerze nie lubię. Szczególnie rozpinać przy przebieraniu. Zaczęliśmy bardziej używać jak wyrósł mi ze śpiworka i co noc rozkopuje się - bo wiem, że jest ubrany wtedy i nie zmarznie.
 
Zobacz załącznik 770983 @Shaer gratulacje udanej wizyty :*

Jestem dziewczyny po połówkowym !

Wszystko jest okey i w jak najlepszym porządku.
Jedynie tam jakas zastawka z serduszka ale to mam sie tym wgl nie przejmowac tak stwierdzil lekarz :)

Oczywiście potwierdziła się dziewczynka :) Wazy 515 g :)

Przedstawiam wam moją córeczkę :)
Gratuluje dziewczyny.
Nie chce zasiewac u Ciebie ziarna niepewnosci, ale ja bym ta zastawke skonsultowala z innym lelarzem i poprosila o skierowaniena echo serca dziecka. moja bliska kolezanka tez juz w ciazy doqiedziala sie ze corka bedzie miala wade serca wlasnie cos z zastawka itp. To bylo wskazanie przede wszystkim do cc i od razu przy porodzie byli dodatkowi lekarze.
 
co do ubranek to u mnie na poczatku najbardziej sie sprawdzily wspomniane wlasnie pajace rozpinane wzdluz, spiochy (rozpinane na szelki plus w kroku) i body krotki i dl rekaw ale tez rozpinane wzdluz albo kopertowe zeby sie nie meczyc z ubieraniem przez glowe.

a ja mam od kilku dni taki bol w lewym posladku, dziwny strasznie, troche promieniujacy do nogi, szczegolnie czuje jak chodze albo sie przewracamz boku na bok albo podnosze lewa noge.
mialyscie tak? zastanawiam sie czy to moze nie rwa kulszowa? ale to by pewnie bolalo tak ze bym nie dala rady sie ruszyc..

ale fajnie ze juz weekend : )
 
@Andziulkag81 , no chyba że tak. U nas w szpitalu dzieci dostają ubranka na pobyt. My leżeliśmy 1,5 tygodnia, jakbym miała w tym czasie używać swoich ubranek i myśleć o praniu i prasowaniu to chyba bym zwariowała.
 
@Andziulkag81

Moja lista:

Łóżeczko z materacem
Niania elektroniczna
2-4 komplety pościeli + 2 Śpieworki. ( U oliwii do roku albo i dłużej nie używałam poduszki)
Siedzenie do samochodu
Wózek z rozszeżeniami
Pieluchy, chusteczki i krem do pupki
6 Pieluszek tetrowych
min 14 pajaców
min 14 bodziaków
kilka par ładnych ubranek
Skarpetki
niedrapki
4-6 czapeczek
2 czapki ciepłe
Śpiworek
Ciepłe pajace.
Bujaczek/leżaczek
Mata edukacyjna.
chusta do noszenia
Przewijak
Torba do przewijania
Wanienka + przybory do mycia i pielęgnacji. (myjka, płyn, czyszczenie noska etc)
2 Ręczniczki
przybory do czesania
przybory do pielęgnacji paznokci
Karuzelka


To jest moja główna lista ale napewno jeszcze innych rzeczy nakupuje.
Nie ma tutaj wogóle włożonego karmienia ale to zależy jak mi wyjdzie karmieni piersią.
 
reklama
Ja nieznosze śpiochów (nie wiem czemu)
Za to pajace i bodziaki to dla mnie najwygodniejsze co może być.
Chociaż doczytałam gdzieś żeby na pierwszy miesiąc kupić kilka bluzeczek i spodenek pod kątem pępuszka.

Wogóle to polecam irlandzką/angielską szkołę pielęgnowania pępka, wyłącznie za pomocą soli fizjlogicznej.
 
Do góry