reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

Gdybym nie szla prywatnie 28 maja na do polskiego gina w Hadze to pierwsza wizyte mialabym dzien wczesniej niz Ty :p bo 20 czerwca. Ciaze prowadzi w Holandii polozna i jesli nie ma komplikacji to nawet gina na oczy nie zobacze.
Przeciez ocipialabym przez te 6 tygodni. I coz przez to musze wylozyc nie mala kase na prywatne badania :(
Nawet chec zrobienia bety u mnie traktuja jak fanaberie "po co? Przeciez test plytkowy pokazal dwie kreski.". A o kontroli przyrostu bety to nawet noe wspomne. Jak zdarze to ide dzisiaj prywatnie na bete.
Rece opadaja.

Ja wlasnie zadzwoniłam i umówiłam sie na sobotę do polskiej ginekolog cena tak jak piszesz nie mała ale komfort psychiczny jest bezcenny :)

U nas prowadzenie ciazy wyglada tak samo jak piszesz tylko położna, i na cała ciaze dwa badania usg [emoji58]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja wlasnie zadzwoniłam i umówiłam sie na sobotę do polskiej ginekolog cena tak jak piszesz nie mała ale komfort psychiczny jest bezcenny :)

U nas prowadzenie ciazy wyglada tak samo jak piszesz tylko położna, i na cała ciaze dwa badania usg [emoji58]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

To jest chore z tym USG!!! Przeciez to bardzo wazne badanie, mozna wykryc tak wiele nieprawidlowosci, ktore mozna za wczasu zaczac odpowiednio leczyc. Az mi sie cisnienie podnioslo!! Bo jak tak lekko mozn podchodzic do ciazy! :(

Bylam dzisiaj w dwoch laboratoriach i w zadnym nie robia prywatnie bety, tylko na skierowanie. A moj lekarz bete uwaza za fanaberie bo przeciez z plytkowego wyszly 2 kreski to po co beta. Zreszta powiedzial mi, ze beta ma taka sama czulosc jak plytkowy. Czaicie?
Ja nie wiem czy on kiedykowiek slyszal o przyroscie bety skoro takie bzdury opowiada.

No coz, szkoda ze majac ubezpieczenie za USG musze wydac 150 euro (pewnie to pierwszy ale nie ostatni raz :( ) a teraz kazdy grosz sie liczy bo masa wydatkow nas czeka.
 
To jest chore z tym USG!!! Przeciez to bardzo wazne badanie, mozna wykryc tak wiele nieprawidlowosci, ktore mozna za wczasu zaczac odpowiednio leczyc. Az mi sie cisnienie podnioslo!! Bo jak tak lekko mozn podchodzic do ciazy! :(

Bylam dzisiaj w dwoch laboratoriach i w zadnym nie robia prywatnie bety, tylko na skierowanie. A moj lekarz bete uwaza za fanaberie bo przeciez z plytkowego wyszly 2 kreski to po co beta. Zreszta powiedzial mi, ze beta ma taka sama czulosc jak plytkowy. Czaicie?
Ja nie wiem czy on kiedykowiek slyszal o przyroscie bety skoro takie bzdury opowiada.

No coz, szkoda ze majac ubezpieczenie za USG musze wydac 150 euro (pewnie to pierwszy ale nie ostatni raz :( ) a teraz kazdy grosz sie liczy bo masa wydatkow nas czeka.
Prawda jest taka ze w polsce na nfz, o ile lekarz nie ma wlasnego sprzetu, to tez pierwsze usg bedziesz miała 11-14 tydzien.(chyba ze cos jest nie tak)
Przyzwyczailysmy sie do tego ze nas stac chodzic prywatnie w polsce. Ze lekarze inaczej podchodza bo matka Polka im zyc nie da.

Jestesmy przyzwyczajone do polskiej opieki, ale I w Holandii I Anglii I Irlandii I wielu innych krajach Matki przechodza ciaze rodza zdrowe dzieci I jakoś zyja bez tych wszystkich badan dodatkowych usg itd.

To jest moje zdanie. Osobiscie uwazam też ze np Opieka okoloporodowa np w Irlandii, gdzie rodzilam corke, jest sto razy lepsza niz ta dostepna na nfz w polsce.
 
To jest chore z tym USG!!! Przeciez to bardzo wazne badanie, mozna wykryc tak wiele nieprawidlowosci, ktore mozna za wczasu zaczac odpowiednio leczyc. Az mi sie cisnienie podnioslo!! Bo jak tak lekko mozn podchodzic do ciazy! :(

Bylam dzisiaj w dwoch laboratoriach i w zadnym nie robia prywatnie bety, tylko na skierowanie. A moj lekarz bete uwaza za fanaberie bo przeciez z plytkowego wyszly 2 kreski to po co beta. Zreszta powiedzial mi, ze beta ma taka sama czulosc jak plytkowy. Czaicie?
Ja nie wiem czy on kiedykowiek slyszal o przyroscie bety skoro takie bzdury opowiada.

No coz, szkoda ze majac ubezpieczenie za USG musze wydac 150 euro (pewnie to pierwszy ale nie ostatni raz :( ) a teraz kazdy grosz sie liczy bo masa wydatkow nas czeka.

No o becie mozna zapomnieć :/ a w polskiej klinice beta 70£ wiec wolałam umówić sie na wizytę z badaniem ginekologicznym i usg.

Mój lekarz powiedział, ze do 12tc jak dotrwam to okej warto sie zając ale wcześniej wszystko sie moze zdarzyć wiec mam czekać [emoji49]

W piątek byłam ba usg nerek zapytałam czy moze sprawdzić czy widać pęcherzyk to usłyszałam ze skierowanie mam na nerki [emoji16]




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny ja też jestem u Was nowa na BB już stała bywalczyni. Mam 29 lat dwójkę dzieci rok po roku 5 i 4 latka mają. Mnie udało się szybko zajsc w ciążę bo już w drugim cyklu. Mam potwierdzenie tylko w teście do lekarza wybieram się dopiero w czerwcu bo nie chcę się teraz denerwować czy coś jest nie tak a i tak będzie jak będzie. To jest moja 4 ciąża pierwsza obumarła w 13 tyg. Miesiączkę miałam 21 kwietnia teraz powinna być 18 ale już raczej nie dostanę.. dwie kreski wyszły mi w sobotę więc dość prędko. POZDRAWIAM Weronika

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny ja też jestem u Was nowa na BB już stała bywalczyni. Mam 29 lat dwójkę dzieci rok po roku 5 i 4 latka mają. Mnie udało się szybko zajsc w ciążę bo już w drugim cyklu. Mam potwierdzenie tylko w teście do lekarza wybieram się dopiero w czerwcu bo nie chcę się teraz denerwować czy coś jest nie tak a i tak będzie jak będzie. To jest moja 4 ciąża pierwsza obumarła w 13 tyg. Miesiączkę miałam 21 kwietnia teraz powinna być 18 ale już raczej nie dostanę.. dwie kreski wyszły mi w sobotę więc dość prędko. POZDRAWIAM Weronika

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
Witam i gratuluję ;) masz już jakieś objawy ? Jak znosiłaś wcześniejsze ciąże ?
 
reklama
Do góry