reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Marysia miała 56 cm jak się urodziła i jak ją w te ciuszki 56 spakowalismy to wszystko wisiało ;) podobnie pajac na 0-3. Wiec 62 byłoby jeszcze większe, my akurat mieliśmy prawie wszystko jednej firmy,to jakoś tak wychodziło ze jak 56 były na styk to 62 juz nie wisiały. Ale np z h&m wszystko jakoś duże, przykładowo wyszła z rozmiaru 74 polskiego, a z hm 74 był za duży
 
reklama
Co do ubranek to też mam problem, uprałam 56,62 i cały czas się zastanawiam czy prać też 68 ale jednak te ciuszki są dużo większe a poza tym jeszcze do stycznia mamy 2 miesiące no i zanim ona zacznie w tym chodzić to już się zrobi 5 miesięcy i boję się że i tak się zakurzy to wszystko. Też myślę że nie będe miała później czasu na pranie i prasowanie tego wszystkiego. I co zrobić...
 
poweekendowo poczytalam rozwazanai dot krwii pepowinowej. mnie ten temat tez nurtuje, dlateo w piatek zapytalam moja lekarke. Nalezy ona do scislej czolowki kadry polozniczej i powiedziala ze ona z praktyki wie, ze praktycznie nicjk z lekarskiego srodowiska nie bankuje krwii. Zastosowanie i przechowywanie nie jest pewne, na razie max do wagi 30 kg wiec pomoc doroslym odpada, nie ma rozwinietego systemu zastosowania krwii. Reasumujac wiecej niewiadomych niz odpoweidzi wiec ja sie nie zdecyduje.
 
co do ubranek to mojecory urodzily sie 56 i 57 i w te najmniejsze 56 wchodzily chyba przez dobry miesiac, ja szykuje 56 i 62 bo na 68 to jest sporo czasu a to z tabeli rozmiarów dzieciecych
  • 46-50-52 cm: wcześniak
  • 56-62 cm: 0-3miesiące
  • 62-68 cm: 3-6 miesięcy
  • 68-74 cm: 6-9 miesięcy
  • 74-80 cm: 9-12 miesięcy
  • 80-86 cm: 12-18 miesięcy
 
Zrobiłam segregacje w ubrankach, o matko ile tego jest!
Większość ubran ma rozmiar 0-3 wiec było łatwo. Z konkretnych rozmiarów to zostawilam 56 i 62. Ubranka 68 były bardzo duże w porównaniu do poprzednich, wiec spytałam się jeszcze kumpeli i ona powiedziała ze 68 to oni teraz małej ubierają (6 miesięcy ma) :)

Także juz mam większe rozmiary zapakowane w worki próżniowe i schowane - na polu bitwy zostały tylko te co do prania :)

Ciekawe czy zdążę to wszystko ubrać chociaż raz.... ;)

W czwartek mam wizytę - któraś jeszcze w tym tygodniu planuje podglądać Kropka? :) ciekawa jestem ile będzie ważyła.
 
Dziewczyny a tak na prawdę to jakich rodzajów ubranek potrzebujemy? W sensie:
- body z krótkim rękawkiem
- body z długim rękawikiem
- śpiochy
- półśpiochy
- kaftaniki/bluzki z krótkim i długim
- pajace takie cieplejsze
- kombinezon na wyjście
- skarpetki
-niedrapki
- czapka na wyjście
- czapki bawełniane

Mnie tyle przychodzi do głowy. Czy coś jeszcze trzeba? Jakieś sweterki? Jakieś bluzy? Bo ja się pogubiłam...
 
reklama
Do góry