reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Futurystka no właśnie o gryce i kokosie bardzo dużo negatywów przeczytałam.
A pianka też nie taka zwykła najtańsza. Tylko wysokiej jakości pianka wysokoelastyczna wchodzi w grę.
 
szczerze mówiąc to starsza corka spala na zwykłym piankowym i nie widzę żeby coś z nią było nie tak :) teraz kupiłam grypa pianka kokos, zobaczymy czy jest jakaś różnica :)
 
Ostatnia edycja:
U nas będzie gryka pianka kokos, ze zdejmowanym grubym pokrowcem bawełnianym. Wybór padł na ten ponieważ poleciły nam go dwie położne.
Swoją drogą ostatnio się dowiedzieliśmy, że większą krzywdę niż "zły materac" rodzice wyrządzają dziecku nosząc go w złych nosidełkach - nie ergonomicznych. Nie ma nic gorszego niż takie "wisiadełko". Tam od razu w dupę dostaje kręgosłup, natomiast na materacach wychowują się zdrowe dzieci, byleby tylko był odpowiednio twardy.
No i jeszcze zwracano nam uwagę, żeby dzieciaczka nie trzymać cały dzień w foteliku samochodowym, bo to niekoniecznie zdrowa pozycja dla plecków. Teraz jest moda na całodzienne zakupy w centrum handlowym z dzieckiem w foteliku na przenośnym stelażu... wózki 3 w 1 mają swoje zalety ale we wszystkim trzeba zachować umiar :)

Uff, kupiłam 3 koszule do karmienia i do tego szlafrok oraz 4 staniczki (dwa miękkie, dwa z fiszbinami). Trafiłam na promocję w butiku na rynku więc wyszło mega tanio, bo 180 zł za wszystko :yes:


Dziewczyny a w jakim proszku dla dzieci pierzecie? Do takiego prania dodaje się płyn do płukania (jeśli tak to czy też taki dla dzieci)??
Przydałoby się zakupić, żeby potem nie latać na ostatnią chwilę, bo ubranek do prania mam przeogromną ilość :-)
 
Kalogr, też mam termin na 8 stycznia, ale ostatnio z USG przesunął mi się na 6 :)

Kas88 – sprawdź stronę szpitala, gdzie będziesz rodzić, mają tam wypisane co jest rzeczą obowiązkową, bo każdy szpital może mieć różne wymagania. Mój np. dla noworodka ma takie wymagania: 3-5 kaftaników, 3-5 śpiochów, body, rękawiczki, ciepły kocyk, chusteczki do pielęgnacji, pieluchy jednorazowe, ręcznik. A dla mamy: koszule nocne bawełniane umożliwiające karmienie, szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic, przybory toaletowe, 2 ręczniki, wkładki higieniczne maxi (bez siatki, bez zapachowe), niegazowana woda mineralna 1,5 l, bielizna jednorazowa (5 sztuk dostępne w aptece).
 
Chwała Bogu że ktoś poza babkami od chust mówi o wisiadłach. Mnie bolą oczy od patrzenia a dzieciaczki pewnie wszystko... ale kurna, niektórym nie przetłumaczysz, bo nie masz autorytetu. Raz koleżanka rzuciła na fb zdjęcie - dziecko niesiedzące (warunek nosidła - dziecko siedzi) w wisiadle, majtało się jej gdzie w okolicy kroku. Napisałam co i jak to jedyny argument "nosidło kupiłam za 150 a na chustę mnie nie stać". Ja padłam :(

Inis ja piorę w płynie do prania Bobini, jest tani i radzi sobie całkiem całkiem. Do płukania daję małą ilość płynu do płukania też z tej samej serii, a jak piorę pieluchy to nie daję do płukania tylko wlewam olejek lawendowy.
 
Na samym początku byłam zajarana bankowaniem krwi pępowinowej, ale jak weszłam w temat, to już mi przeszło. Ale znam osoby, które bankowały i płacą za przechowywanie mimo, że nie mają pewności i badań, że krew jest odpowiednio przechowywana.
 
reklama
Inis ja czytałam o tych płynach i proszkach do prania i będę kupować z Jelpa bo ma najmniej alergenów i chemii. Poczytaj sobie testy w necie. Niestety jest dość drogi. Ale na początek chcę nim. A jak mały nie będzie miał alergii to może spróbuję z czymś tańszym.
Płyn do płukania też musi być dziecięcy albo bez. :-)
 
Do góry