reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Cześć dziewczyny,
Też na początku miałam problemy z pediatrą to poszłam do innego z małym i jest spokój...
Z tymi ząbkami to słyszałam że różnie jest... Są dzieci które rodzą się z ząbkiem tzw wrodzonym. Innym zaczynaj wychodzić w 7 miesiącu a niektóre w 3 już mają jednego. Prawdopodobnie te z większą masą urodzeniową i na piersi mogą zaszczycić rodziców szybciej mleczakiem...No i u mnie w rodzinie często się zdarzało że takie maluszki zaczynały ząbkować.

W nocy mały przesypia mi średnio od 5 do 7 godzin :D Nie przejmuję się tym wcale bo grubiutki jest (prawie 6 kg waży). Nie wiem ile zjada bo jest na piersi tylko i nie ściągam pokarmu. Czasem go wodą lub herbatką przepajam między karmieniami jak marudzi. Mamy zakupione pampersy 3 ale jeszcze zostało mi z 10 szt 2 więc je dokończymy. Raz testowałam babydream z rossmana ale były beznadziejne.

Właśnie się ważyłam sama i z małym i wyszło że 6,300 waży.... Mój mały olbrzym :)

Kupiłam leżaczek / bujaczek dla Olivierka. Wygodniej mi z nim jak jesteśmy sami a ja gotuję czy coś tam robię innego. Również matę do kąpieli kupiłam bo się ciężki robi i coraz trudniej mi go na rękach w kąpieli utrzymać tym bardziej jak się wierci...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny,
dziś nie mam kiedy pisać mały jest tak rozkoszny.. chyba w te dni śpiące przechodził jakiś etap-skok rozwojowy.. dziś już tylko drzemki a tak to zabawa.. mielenie pieluchy, uderzanie w zabawki w leżaku wyjmowanie i wkładanie smoczka, zupełnie inne dziecko.. strasznie żałuję, że m w pracy od 7 do 19 więc od 3 dni go nie widział a on tak się zmienił przez te dni..niesamowita zmiana z takiego malca już w duże dziecko jeszcze w spodenki go ubrałam a nie w śpiochy i tak dorosło wygląda... dziś mogę naprawdę, powiedzieć,że ciesze się, że jestem mamą:)
 
Moje skomczone dzielo
 

Załączniki

  • 1396456364776.jpg
    1396456364776.jpg
    20,6 KB · Wyświetleń: 71
Sorki xa post pod postem ale z tel. Tylko jeden zalacznik moge dac
 

Załączniki

  • 1396456433858.jpg
    1396456433858.jpg
    24,5 KB · Wyświetleń: 50
Nisiao- weź Ty olej tą babe ciepłym moczem..dziecko to nie maszyna ani tuczarka, że ma jeść tyle ile zażyczy sobie jaśnie pani doktor.. Normy to tylko normy, jedno dziecko będzie jadło zawsze mniej innemu będzie brakować. Może Kindze bardziej idzie w długość niż w szerokość..mój Jasiek Np chudy a długi. Waga 3 centyl, wzrost 97..ale idzie swoim centylem i jest ok. Pediatra oczywiście każe dokarmiać bo niedowaga, ale ja kiwam jej głową a nie dałam ani kropli mm. Nie wszystkie dzieci na piersi czy mm muszą przybierać 400 gr tygodniowo. 250 to bardzo dobrze to na miesiąc daje kg. To mało? Mój Jaś też waży nieco ponad 5 kg. Niech je ile potrzebuje a nie ile wymyśliła sobie pani doktor..
 
Nisiao moj tez niby malo przybiera ale ja jednak tak bardzo sie tym nie przejmuje. mam przykald w rodzinei meza ze dziecko przybieralo bardzo malutko. 9 kg wazylo na rok ale w zwiazku z tym ze wszystkie wyniki z krwi mialo dobre to madry lekarz nie robil problemu i szwagierka karmila do 3 roku zycia piersia a teraz dziwczyna wysoko i normalnie zbudowana ,zreszta piekna i modelingu sie udziela zycze zeby wszystko bylo dobrze, bo wiem ze bardzo sie stresujesz, ja tez bardziej sie przejmowalam kazda krostka u corki a teraz bardziej lajtowo do tego podchodze, chociaz nie twierdze ze sie nie przejmuje pewnymi rzeczami, zreszta od dziwczyn ostatnio kopniaka dostalam za glupie myslenie i pomoglo. Aha i tak jak Marika proponuje zmiane lekarza. ja tez w tym roku zmienilam gdy moj pediatra powiedzial mi "matka powinna wiedziec jaki syrop na kaszel kiedy podawac" tak sie wtedy wkurzylam bo nie po to ona studiowala medycyne a nie ja zeby mi udzielic normalnej odpowiedzi a nie jakichs pouczen no i zmienilam na innego pediatre

Marika wspolczuje problemow z oczkiem. moj antek tez kiedys robil takie kupki a teraz jak zrobi to taka bardzo gesta

mialam miec dzisiaj szczepienie i wlasnie o te kupy zapytac pedieatry, a tu okazalo sie w przychodni ze nie ma szczepionek i szczepienie przeniesione na rpzyszly tydzien , no i u pediatry wogole nie bylam. moj tez czasem tak szarpie sutki i stale wypluwa, przelyka i lapie na nowo, ale mysle ze to efekt tego ze za szybko mu leci i nie nadaza polykac

Akuku szacun, boze ty to masz talent

Sylka ale ja jakis czas temu pisalam wam ze napisalam sms do Nisao i Salli i ze wszytko u nich ok, tylko nie maja teraz czasu

Marika kiedys chcialam z oliwka chodzic jak byla taka malutka ale pozniej zrezygnowalam jak corka znajomej strasznie chorowala po basenie i balam sie zeby i u nas tak sie to nie konczylo, ale pomysl bardzo mi sie podoba. zaczelam z nia chodzi duzo pozniej i to juz sama z nia plywalam, czyli nie na takich zajeciach. dziewczyny wlasnie pisza o wodzie cieplejszej u mnie nie ma takiej i woda bardzo zimna

Pustiszi to zdrowka i uwazaj na siebie
 
ja tylko na 5 minut bo czujemy się tragicznie! Katar z nosa jak z kranu, gardło to jakby mi ktoś papierem ściernym przejechał, zatkane uszy a głowa pęka do tego mam okres i dochodzi ból brzucha... Mam dość. Jedyne "dobre" to to że P. też chory i na L4 to się wymieniamy ale jest ciężko.

Nisiao nie daj sobie wmawiać że jesteś złą matka! Zmień lekarza i tak jak któraś z dziewczyn pisała ustawiaj sobie wizyty tak żebyś miała z kim jechać. A co do wagi moja Zosia też malutko jadła, pisałam już o tym ale możliwe że nie widziałaś, pediatra kazał zapisywać ile i o której uznał że malutko ale skoro przybiera to się nie przejmować a przez 2 miesiące przybrała tylko 900g.

Akuku cuda pieczesz! Szkoda tylko że tak daleko mieszkasz bo paczką chyba nie dojedzie do mnie taki ładny? :)

Kurczę już nie wiem co komu odp, ale idę spać.
Buziaki dla Was i maluchów :*
 
reklama
Masakra. Starszak wymiotowal. I to jak wysiadl z samichodu to 3 razy pod blokiem i dwa razy w domu. Boli brzuszek. Usta w kolorze skory. Co to za cholerstwo sie przypaletalo. A jutro mam mu robic badanie na alergeny z krwi. Zapisalam go bo jest jakas promocja.
Wszystko czytam ale nie odpisze bo musze spac, nie wiadomo jaka bedzie noc. Dobrej i spokojnej nocki
 
Do góry