reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Marta w moim przypadku sama nie jezdzilam z Ania na zmiany gipsów. Zawsze jechała moja mama albo tata gdy maz nie mógł jechac. Dla mnie było najwazniejsze dobro dziecka i jezdziłam taxi raz w tygodniu.
 
reklama
Magda tak myślałam, że Gucie lepsze do raczkowania bo pewnie lżejsze. hehe to Królewna raz,dwa będzie się pionizować. Bardzo rozsądnie z tym łóżeczkiem, my mamy już na max. opuszczone. Mały teraz próbuje wdrapywać się na łóżka i fotele, to będzie wyzwanie;)

Marta my zawsze na zmiany gipsów jeździliśmy we trójkę, na szczęście mąż ma "życiowego" szefa i na ten jeden dzień w tygodniu dostawał urlop. Gdyby było inaczej o pomoc prosiłabym teściów albo szwagra. Dojeżdżaliśmy ok 130km. Na początku byłam przerażona, ale Bartuś uwielbiał jazdę samochodem i przesypiał drogę.

mumia jak sobie radzicie?
 
krupka słodki "posmak" ma również laktoza zawarta w mleku matki i mleku modyfikowanym, więc dziecko od pierwszego dnia życia jest do tego "smaku" przyzwyczajane:) "pół łyżeczki cukru lub miodu do twarożku" - tak powstaje danonek:)
 
krupka słodki "posmak" ma również laktoza zawarta w mleku matki i mleku modyfikowanym, więc dziecko od pierwszego dnia życia jest do tego "smaku" przyzwyczajane:) "pół łyżeczki cukru lub miodu do twarożku" - tak powstaje danonek:)

tam nie ma pół łyzeczki, tylko ze 3 razy wiecej!! Poza tym są jeszcze barwniki i aromaty.

Co do słodkiego posmaku mleka - próbowałaś je kiedyś?? Słodki posmak, to zdecydowanie co innego niz danonek, ktory jest po prostu mega przeslodzony.

No ale dość tych dygresji, Twoje dziecko, Twoja sprawa, jak uwazasz, że tak jest dobrze, to OK:) Ja swojemu dziecku oszczedzę słodyczy, jak dłuo sie da, no ale to tez moja sprawa:)
 
krupka masz rację, dość na temat "cukrów", barwników i aromatów!!! forum dotyczy SKS;) Studiowałam chemię, biologię, mikrobiologię żywności i wiem jakie węglowodany mogę podawać dziecku a jakie nie;) I nie 3 razy więcej "cukru" - w objętościach też trzeba się troszkę więcej orientować. DYGRESJA - Jeśli chcesz oszczędzić słodyczy dziecku to nie karm mlekiem - jak już pisałam laktoza jest SUPER SŁODKA ;) to pierwszy smak jaki Dzieciątko poznaje:)
 
Kurcze, kaja, nie przesadzaj - jesli mleko wg Ciebie jest TAK SAMO słodkie, jak Danonek, to któraś z nas ma tu problem z kubkami smakowymi:/

Gratuluję ukończonych kierunków:) Co do znania sie na objetościach, wierz mi, że nie mam z tym problemu, no ale nie będe wymieniać skończonych studiów, aby Cię o tym przekonać;-)
 
Ostatnia edycja:
w srode 17.08 urodzil sie nasz Kacperek- tak jak wyszlo na usg lewa stopa ma sks. ale najwazniejsze, ze juz jest z nami :) teraz probuje przyspieszyc termin do specjalisty, bo ustalalam go bedac w ciazy i mam na poczatek wrzesnia.
 
agugula wielkie gratulacje :) Teraz najważniejsze aby faktycznie przyspieszyc wizyte bo to bardzo wazne. Do wrzesnia są jeszcze 2 tygodnie takze trzeba sie spieszyc bo gips trzeba zmieniac co tydzen :)
Pozdrowienia i ucałowania dla maluszka :)
 
reklama
Witajcie. Jestem mamą Hani która urodziła się z obiema stopkami SKS. Leczymy się w prokocimiu u docenta Sułki. Przebrnęłam przez wszystkie wasze wpisy i widzę że to źródło doskonałej wiedzy i macie mnóstwo doświadczenia i służycie radami dla innych. Dlatego postanowiłam się przyłączyć. Kilka słów o naszej historii. Najpierw straciliśmy 6 tygodni lecząc ja nieudolnie w Nowym Sączu. Potem trafiliśmy do docenta i już było ok. W sumie mieliśmy 3 gipsy potem szyna przez 18 godzin na dobę przez jakieś 4 miesiące, teraz już tylko na noc do spania. Hania ma obecnie 11 miesięcy. Obyło się bez zabiegu i jak na razie efekty są zadowalające. Mamy kupić do chodzenia butki Memo. I tu pojawia się problem bo moja córcia jest drobniutka i ma maleńkie stopki i te butki są dużo za duże. Czy ktoś wie jakie jeszcze butki mogą nosić nasze maluszki.
 
Do góry