reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

MagdaM1982
Dzieki za odpowiedz powiedz mi kochana co to jest ta łuska ??

Mam pytanie do dziewczyn które lecza dzieci u dr. Napiatka
czy jeździcie do niego do Poznania czy do warszawy ?
co prawda my już po operacji ale jednak się zdecydowałam ze pojedziemy
do niego na konsultacje , bo mi sie średnio ta stopka podoba.
Wiecie gdzie przyjmuje w wawie ??
 
reklama
Marta, ale ci dobrze (no ze jeszcze tylko 4 dni) az ci zazdroszcze, ze to juz bedziesz miec za soba :) ja mam nadzieje wyrobic sie w przeciagu 2 tyg - i mam nadzieje ze sie uda. bo chyba bym nie wytrzymala, gdyby sie do wrzesnia przeciagnelo ;)
pozdrawiam i daj znac jak juz bedziesz w domu z Maluszkami
 
Kasiula witaj!!! Widzę, że trafiłaś na forum z tym samym problemem co my;) Nasz Bartuś też miał buciki na rzepy i co 5 min. je zrzucał. Próbowaliśmy wszystkiego i w końcu pomogło obwiązywanie bucików bandażem, ale w taki sposób aby można było sprawdzić czy stópki się nie wysunęły i czy są dobrze ułożone. Po kilku tygodniach Maluszek się przyzwyczaił ;) Musisz uzbroić się w cierpliwość:) My na szczęście z szyną borykaliśmy się 3 miesiące non stop i 3 miesiące na noc. Teraz leży głęboko w szafie. A buciki zdecydowanie lepsze z zapięciami jak sandałki. Teraz Malutka wysuwa stópki a później będzie sama odpinała;)

marta trzymamy za Was, odezwij się koniecznie:)

Magda i jak sprawdzają się Gucie? Ania staje sama? Bartuś chodzi przy ścianie, meblach i zaczyna odrywać rączki, chwilkę utrzymuje równowagę i upada na pupę. Ciekawe ile będziemy jeszcze czekać na pierwsze kroczki.
 
krupka, co do danonków to konkretnie o jakie cukry Ci chodzi i "inne świństwa"? konserwantów i barwników nie mają a cukry owszem mono,di, i polisacharydy których pełno w herbatnikach, biszkoptach, kaszkach, soczkach, herbatkach, mleku modyfikowanym itd. te serki są optymalnym źródłem wapnia dla "niejadków", a polecane dla dzieci od 3 roku życia ze względu na uczulające właściwości protein zawartych w mleku krowim;) jeśli dziecko właściwie toleruje białko i nie ma reakcji alergicznych to nie ma przeciwwskazań;) wszystko w rozsądnych ilościach i stopniowo.
 
MagdaM1982
Dzieki za odpowiedz powiedz mi kochana co to jest ta łuska ??

Mam pytanie do dziewczyn które lecza dzieci u dr. Napiatka
czy jeździcie do niego do Poznania czy do warszawy ?
co prawda my już po operacji ale jednak się zdecydowałam ze pojedziemy
do niego na konsultacje , bo mi sie średnio ta stopka podoba.
Wiecie gdzie przyjmuje w wawie ??

ja jezdziłam do Poznania (tylko tam gipsował), ale na konsultację równie dobrze mozesz wybrac sie do W-wy

kaja, chodziło po postu o cukier:) Nie chce mi się wierzyć, ze lekarz poleca to dla dziecka.
 
krupka, cukier (sacharoza) owszem szkodliwy jest dla ząbków i dla dzieci ze skłonnością do nadwagi. jeden danonek dziennie dla dziecka, które nie chce pić mleka modyfikowanego (główne źródło wapnia) a które toleruje białko nie jest szkodliwy;) I nie pisałam, że lekarz poleca:)!!! ale jeśli dziecko toleruje, to można podawać i powoli pójść dalej;)
 
Kasiula my mieliśmy łuske z miekkiego gipsu - elastycznego. Zakładaja to w szpitalu i kosztuje jakies 60 zł. Sama to zakładasz i zdejmujesz a dziecku nie przeszkadza jezeli jest do kolana bo wtedy moze spokojnie zginac nozka :) My mielismy 2 takie łuski bo czekaliśmy najpierw na szyne a potem nie byklo roizmiarów z bucików dla Ani :(

Kaja kupilismy memo i kupiliśmy drugie Gucie... W tych memo Ania zaczęła sie denerwowac bo nie mogła swobodnie zaczkowac :( Poniewaz sa sporo za duze to poczekamy az zacznie sama chodzic i wtedy bedzie je nosiła po mieszkaniu. Natomiast Gucie zamówiłam 19 i sa lekko za duze takze Ania śmiga w nich na czworakja bez zadej krepacji. Nic jej te buciki nie przeszkadzaja :) Acha tylko teraz kupiliśmy te z mniejszymi dziurkami bo juz nie jest tak ciepło jak w czerwcu czy lipcu :( Ze wstawaniem to róznie bywa. Staje przy półce od komody podnosi dupsko ale ma jeszcze za ciezkie i upada natomiast w łozewczku łapie sie za góre i wstaje. Wczoraj Kamil opuscil lozeczko juz na sam dól bo jak zostaje z Ania sama to bałam się ją w tym łózeczku zostawiac zeby mi nie wypadła. Na razie odpowiada jej stanowczo "bieganie" na czworaka :)
 
Cześć dziewczyny, to znów ja. Mam pytanie, czy lekarz mówił wam o prawidłowym uładaniu nóżek, w senie prawidłowości ułożenia bioderek? Ja nie mogę tego mojego małego szczęścia ogarnąć bo jest bardzo ruchliwy. Nawet jak śpi tylko godzinkę to mu tą nózię kilka razy poprawiam. Czy macie jakieś sposoby na ułożenie nóżki?
 
krupka, cukier (sacharoza) owszem szkodliwy jest dla ząbków i dla dzieci ze skłonnością do nadwagi. jeden danonek dziennie dla dziecka, które nie chce pić mleka modyfikowanego (główne źródło wapnia) a które toleruje białko nie jest szkodliwy;) I nie pisałam, że lekarz poleca:)!!! ale jeśli dziecko toleruje, to można podawać i powoli pójść dalej;)

zródłem wapnia moze być np. zwykły twarożek - im pozniej sie dziecko nauczy do słodkiego, tym lepiej. A jak już musi miec słodki posmak, to dodac owoców z ogródka i ew. pół łyzeczki cukru czy miodu. Unikasz barwników, aromatów i "ton" cukru.
 
reklama
cos dlugo brak wadomosci od mumii ciekawe jak tam maks rosnie....

dziewczyny powiedzcie mi jak dawalyscie rade jezdzic na zmiany gipsow ja tak mysle i nie wiem jak to bedzie gdyby co jqa prwka nie mam a maz przeciez musi pracowac;/
 
Do góry