reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

reklama
Anabanana szyny dobbsa nie poleca się dla tak małych dzieci. Zresztą są różne rodzaje tej szyny. Którą dokładnie miałaś na myśli? Pisząc, że za 6 tygodni będziecie mieli szynę tylko na noc i drzemki, to ile konkretnie godzin? Jeśli możesz, to napisz, jak schodziliście godzinowo z szyny.
 
Podobno ta szyne mozna po roku ale nasza lekarka mowi, ze lepiej wcale (pisalam wyzej dlaczego). Teraz mamy szyne 23h, zdejmowana na pol h rano i pol h wieczorem. Za 6 tyg ma byc na 12-16h
 
Witajcie kobitki widze ze temat szyny dobbsa zostal poruszony, i troche mnie zaniepokoilo to co piszecie, bo moj maly za 2 tyg bedzie mial szyne wlasnie tego dobbsa bo nasz lekarz tylko ta poleca ze jest super i w ogole, i jak dostanie szyne bedzie mial 2,5 miesiaca, a wy tu piszecie ze maluchom sie jej nie zaklada.
Rowniez na ostatniej wizycie nam lekarz powiedzial ze szyna przez 3 miesiace non stop a potem juz tylko na noc, nie uwazacie ze troche za krotko?
 
mamka48 a gdzie się leczycie? Jak dla mnie w wieku 5.5mc tylko na noc to zdecydowanie za krótko my zdejmowaliśmy w tym wieku w sumie na czas kapania i jak mieliśmy rehabilitację to na około 2godz a tak to szyna cały czas była potem jak synek miał 7,5mc raczkował już i wstawał i dreptał przy wszystkim to wtedy miał zdejmowana na dłużej ale na każdą drzemkę i w nocy miał szyne

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My leczymy sie w Rzeszowie. No wlasnie tez mi sie wydawalo to troszke za krotko wiec jeszcze poczytalam co nieco i wszedzie jest napisane o dluzszym noszeniu szyny. Jeszcze za 2 tyg sie dopytam, moze skonsultujemy sie jeszcze z innym ortopeda albo to wszystko zalezy od wady, moj nie mial duzej, nie wiem jaka wasze dzieciaczki mialy.
A co do rehabilitacji, to sami z siebie postanowiliscie czy tak zalecil lekarz?
 
Tzn my mieliśmy rehabilitację bo synek miał obniżone napięcie mięśniowe stopek nie ruszali a co do noszenia szyny to nasz lekarz powiedział że minimum do 5roku życia bd miał szynę bo jak dawał do 3 to było dużo nawrotów my mieliśmy stopień wady 2stiff sofft(albo na odwrót) tzn miękka twarda o tak napisze

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas 3 miesiace po 23 h, potem co miesiac o 1h krócej. Teraz Maly ma 8 miesiecy i dopiero od dwoch dni 4 godziny bez szyny. Trochę to blokuje rozwój, takie mam wrażenie. W szynie nie może stawać, więc staram się ten czas bez niej jakos maksymalnie wykorzystać. Dopiero odkrywa, ze jak sie przytrzyma moich rąk to może stanąć, póki co kompletnie niestabilnie. O stawaniu przy czymś na razie nawet nie pomyślał. U nas byl 3ci stopien wady.
 
Milenka887 u nas tez jest 2, i jakie rozne zalecenia wsrod lekarzy ... Teraz to na pewno bede musiala skonsultowac malego u innego ortopedy, bo to sa skrajnie rozne diagnozy a wada podobna.
Dziekuje bardzo za informacje
 
reklama
Witajcie kobitki widze ze temat szyny dobbsa zostal poruszony, i troche mnie zaniepokoilo to co piszecie, bo moj maly za 2 tyg bedzie mial szyne wlasnie tego dobbsa bo nasz lekarz tylko ta poleca ze jest super i w ogole, i jak dostanie szyne bedzie mial 2,5 miesiaca, a wy tu piszecie ze maluchom sie jej nie zaklada.
Rowniez na ostatniej wizycie nam lekarz powiedzial ze szyna przez 3 miesiace non stop a potem juz tylko na noc, nie uwazacie ze troche za krotko?
Mamka48 jaki konkretnie model szyny dobbsa poleca Wam doktor? Tę do butów Mitchella? Spring Assist? Jeśli tak, to ona faktycznie nie jest zalecana dla tak małych dzieci. Pierwszy argument to, że jest za ciężka i może zbytnio obciążać stawy kolanowe i biodrowe maluszka. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.dobbsbrace.com My mamy szynę sztywną, tę najzwyklejszą Mitchella i wierz mi, mały szybko ją zaakceptował. Co więcej w żaden sposób ona go nie ogranicza. Ma 3,5 m-ca i potrafi przewrócić się w niej na brzuszek. Zresztą jak będziesz szynowała zgodnie ze schematem godzinowym Ponsetiego, to po pierwsze zmniejszysz ryzyko nawrotu, a po drugie pozwolisz dziecku na naturalny rozwój motoryczny. Jeśli chodzi o dzieci z sks, to rehabilitacja stóp ogranicza się tylko do gilgotania zewnętrznej krawędzi stopy i stymulowania małego paluszka. To wszystko i nic więcej, bo skutek może być odwrotny do zamierzonego.
 
Do góry