reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

reklama
KropeczkaAntek uszy do góry. Ja dowiedzialam się o wadzie po porodzie. Cala ciaza ksiazkowa. Ale szpital, w ktorym rodzilam zgotowal nam pieklo. Milion badan, mnostwo podejrzen, pobyt w centrum zdrowia dziecka. Masakra. A okazalo sie, ze to po prostu wada stop. Jakies glupie akcje, kiedy pielegniarki zdajac sobie zmiane za drzwiami naszej sali okreslily malucha jako "to dziecko z porazeniem", wtedy nie mialam o tej wadzie pojecia, wiec myslalam ze skoro tak mowia to tak jest. Pierwsze 2 tygodnie Adasia na swiecie przeplakalam. I nie przez stopy, tylko przez to, co z tej wady rozdmuchali. Przyplacilam to kompletnym brakiem pokarmu. I czyms w stylu stresu pourazowego-nienawidze jezdzic do miasta, w ktorym rodzilam, kazde wspomnienie pobytu tam do tej pory wywoluje ryk. I budze sie w nocy zlana potem, bo sni mi sie to jak bylo. Kochana, Ty skorzystaj z wiedzy i doswiadczenia kobiet tutaj. Poplacz ile potrzebujesz, bo bez tego pewnie sie nie obejdzie. Nastaw sie, ze jak bedziesz rodzila w mniejszym miescie, to pielegniarki, nawet czesc lekarzy moga o tej wadzie nie miec zielonego pojecia, wiec nie wystrasz sie, jak chlapna cos glupiego. Poczytaj o tym jak najwiecej, polecam publikacje Napiontka. I nastaw sie, ze Twoje dziecko bedzie tylko nieco inne niz reszta niemowlakow. Po prostu przejdziecie gipsowanie, nawet sie nie obejrzysz a juz bedziecie w szynie. Przemyslcie, w jakich ubrankach bedzie Wam wygodniej, jak bedziecie go kapac i inne techniczne sprawy. I nie zalamujcie sie. Jak jezdzilismy na gipsowania i bylismy na kontroli w szpitalu, to okazalo sie, ze dzieciaczkow z ta wada jest naprawde duzo. Niektore jeszcze w szynach, niektore to juz biegajace i wesole kilkulatki.

AmMaWi co u ciebie? Jak po kontroli? Kupujecie nowe butki? Ja jestem wkurzona na te butki z Otwocka. Maly majac 6 miesiecy tak pukal butami o ziemie, ze rozwalil gwint. Dzwonilam, zapytac co z tym i dostalam odp, ze na pewno w ciagu 1 dnia mi tego nie naprawia, a Maly bez szyny wtedy mial 2h. Wiec troche sie rozczarowalam. Skonczylo sie na tym, ze sami jakos przykrecilismy prawy bucik do szyny na teflon i gobpo prostu nie rozkrecam, tylko z szyna zdejmuje. W lewym gwint tez juz ledwo zipie. Troche slabo jak na buty za 700 zl.

Franamama czesc ;) jak ubierasz Malego na spacery? W sensie owujasz tylko stopki i szyne kocykiem? Bo ja tak robi i Mlody zawsze po powrocie ze spaceru ma te stopki bardzo zimne. Mysle, zeby cos uszyc, jakis ocieplacz, albo cos...
Cześć! Ja zakładam mu kombinezon i przykrywam kocykiem. Potem wkładam w śpiworek, który mam w komplecie przy wózku. Jeszcze nie miałam takiego przypadku, żeby miał zimne stópki. Może spróbuj grubsze skarpetki. Uszycie śpiworka też jest dobrym pomysłem. W H&M widziałam taki kombinezon/śpiworek, ale są tylko do rozmiaru 68.
 
Czesc dziewczyny. Mielismy dzis kontrole, wszystko ok. Prawdopodobnie za 6 tygodni szyna juz tylko na noc i na drzemki. Pytalam lekarke o ta szyne Dobbsa, ktora sie sklada zeby dziecko moglo wygodnie spac na boku i powiedziala, ze za malo osob jej uzywa (w ogole na swiecie) zeby stwierdzic czy daje dobre efekty leczenia, nie ma odpowiednij grupy dzieci zeby zrobic miarodajne badania, wiec nie poleca.
 
To nie za szybko na szynę tylko na noc?my dopiero jak synek miał ponad rok dostaliśmy na noc a tak miał na drzemki w dzień i na noc bo miał 7.5 mc jak zaczął dreptać przy wszystkim to wtedy miał na każdą drzemkę i na noc a jak miał ponad rok to już tylko na drzemkę w dzień i na noc

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie wiem czy to za wczesnie czy nie. Ufam naszemu lekarzowi, skoro twierdzi, ze stopy sa idealne i ze mozna za 6 tyg na noc i drzemki to chyba tak jest. Wierze, ze zna sie na tym co robi. Ciesze sie bo martwilam sie bardzo o ta prawa stope ale w końcu po paru tygodniach jest ok.
 
Do góry