reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Tiramisu, jak to zrobiliście, że tyle dołożył Wam NFZ??? Ja właśnie czekam na nową szynę, bo stara już za mała i powiedziano mi, że NFZ refunduje 70zł (tak też dostaliśmy przy poprzedniej szynie) i można ubiegać się o dofinansowanie w PCPR ale wysokość dofinansowania zależy od dochodu. czekam na szynę i fakturę za nią i jak dowiem się czegoś więcej o tym, napiszę.
Katatek, mój Maciek też już ledwie mieści się w łóżeczku i wali szyną po szczebelkach aż huk idzie ale na razie nie kupuję nic innego, bo w przyszłym roku wyprowadzamy się do naszego nowego domku (mam nadzieję,że w końcu nam się uda wykończyć) i dopiero wtedy będę myśleć o nowym.
Mam do Was pytanie dotyczące butów..Jakie buty kupujecie swoim dzieciom??? My leczymy się w Warszawie na Niekłańskiej u dr Cz...pa. Mówił nam, że dziecko ma chodzić w zwykłych butach, żadnych ortopedycznych. W zeszłym tygodniu byliśmy w Otwocku u Pana, który zawsze robi nam szynę i szyje buty. Facet na prawdę wie co robi. I powiedział mi, że powinnam wybierać buty ortopedyczne, ale bez obcasa thomasa i bez wyprofilowanej wkładki w środku, która dobra jest do płaskostopia ale nie do sks. Wkładka powoduje, że ciężar ciała przenosi się na zewnętrzną krawędź stopy, co u sks'owców jest zabronione....|Dzieci powinny nosic wręcz buty, które mają wybrzuszenie wkładki właśnie od zewnętrznej strony a nie od środka..... Co Wy na to???? dla mnie to dość logiczne i myślę, że koleś ma rację. Nasz lekarz niestety jest mało kontaktowy i uprzejmy ale zapytam go przy następnej wizycie o to. Problem polega na tym, że trudno jest kupić takie buty, które mają wkładkę od zewnętrznej strony stopy (jeszcze nie spotkałam takich), ewentualnie zupełnie płaskich, bez obcasa, bez wyprofilowanej wkładki, za to ze sztywnym zapiętkiem i cholewką. Chcę kupić takie buty do chodzenia po domu. Doradźcie coś....Pozdrawiam
 
reklama
Ja też bym się chętnie dowiedziała, jak odzyskać tyle kasy z NFZ... My kupiliśmy szynę chyba za 400 zł i już dwie pary butów, każda po tysia, masakra... Na szczęście coś tam dostaliśmy zwrotu z podatku.
U nas Napiontek zawsze twierdzi, że buty mają być normalne. I ważne tylko, by podeszwa była giętka. I my takie "normalne" kupujemy, a po domu Mały biega w skarpetkach antypoślizgowych (takich z gumą na całej stopie), byliśmy na kontroli we wrześniu i wszystko ok (Mały ma rok i 10 miesięcy, szyna tylko na noc). Natomiast Napiontek twierdzi, że z jego doświadczenia jest ogromnie ważne, jak długo dziecko śpi nocami z szyną - minimum do trzecich urodzin. Zdjęcie szyny wcześniej, jego zdaniem, bardzo wpływa na sukces leczenia (tudzież jego brak).
Pozdrawiam Wszystkie Mamy, Tatów i Dzieciaki!
 
Witam, ja zaplacilam za 2 szyny , jedna mala , ktorej wogle nie uzywalismy, druga wieksza , ktora uzywamy i buciki Liliput 600 zl z refundacja za calosc. Pozdrawiam.
 
Witam.MIeszkamy w UK,O sks wiedzialam juz w ciazy,zostalo wykryte w 21 tyg ciazy,od 13doby zycia Filipek mial zalozone gipsy.Po pierwszych bylo widac duza poprawe,niestety gipsy nr3 sie zsunely,nie bylo lekarza zeby mogl zalozyc w ten sam dzien wiec po 3dniach zostaly zalozone ponownie,ale niestety znowu sie obsunely,wiec lekarz zadecydowal ze poczekamy 2tyg az stopka troszke podrosnie i moze zmieni troche ulozenie i wtedy sprobujemy zalozyc ponownie,a pozniej tak do 6gipsow i w styczniu Filipek bedzie mial naciecie sciegna achillesa w obu stopkach,Martwie sie tylko tymi przerwami teraz 2 tyg pozniej po gipsie numer6 jesli wszystko bedzie ok znowu przerwa okolo miesiaca do naciecia sciegna achillesa,co o tym sadzicie?Boje sie ze wszystko wroci do poprzedniej pozycji
 
Dzień dobry, mam do odsprzedania szynę i 6 par butów firmy ALFA-Flex Brace, buty są w bardzo dobrym stanie, jedna para w ogóle nie używana. Pozdrawiam.
 
Witam,
mam pytanko do joannaak w jakim rozmiarze masz do sprzedania buciki? Moja córa ma już 10 miesiecy i strasznie chce chodzić obecnie ma łuskę zakłądaną na noc i kilka godzin w ciągu dnia ale chyba wygodniej bedzie jej w butach. Interesuje mnie but prawy bo tylko jedna stopa jest sks i z moich pomiarów ma jakieś 9- 9,5 cm. Pozdrawiam
 
po dwóch latach użytkowania szyny Denisa Browna mamy pierwszy error. Nasze dziecko POŁKNĘŁO ŚRUBKĘ mocującą buty do szyny!!! Rewelacja! Wiedziałam, że tak to się skończy. Ta szyna nie jest w ogóle przystosowana do używania przez małe dzieci. W szpitalu co prawda śmiali się, że Maćkowi widocznie brakuje żelaza....w każdym razie kazali czekać i badać zawartość nocnika....fuuuuu! Ale cóż zrobić? taka rola rodzica.
Mam pytanie do Rodziców, którzy są na zasiłku na dziecko z orzeczeniem...Nasze orzeczenie o niepełnosprawności traci swoją ważność w kwietniu. Czy mieliście jakieś problemy z przedłużeniem? Pytam szczególnie Rodziców, którzy leczą Maluchy na Niekłańskiej u dr Cz...pa. Robił jakieś problemy z wystawieniem dokumentów?
 
reklama
Witam!
A jaki ty masz zasiłek? Ten opiekuńczy 150 zł czy jakiś inny? Wada jest wyleczona ale konsekwencje są więc problemów wg mnie nie powinno być z dokumentacją. U nas mały połamał te szyny i trzeba było dorabiać grubsze, ponadto były zawsze powyginane o szczebelki w łóżeczku bo jeszcze tam śpi i nie może się z nim rozstać.
A te szyny to 3 lata czy krócej się zdarza?

Pozdrawiam
 
Do góry