reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sterydy donosowy, np Nasometin w pierwszych tygodniach ciąży

Rabatka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2019
Postów
203
Witam, piszę ponieważ mam straszny problem z zatokami. Jeszcze przed ciąża tylko sterydy donosowe pomagały mi udroznic nos i normalnie oddychać. Teraz jestem w 7tc i praktycznie od samego początku mam zatkany nos, a w nocy nie da się spać, dlatego chciałam spytać, czy któraś z Was stosowała lub ma wiedzę na temat stosowania takich prepereatow w ciąży? Dodam że lekarza mam dopiero za kilka dni, nie chce zaszkodzić dziecku, ale muszę przecież normalnie funkcjonować..
 
reklama
Rozwiązanie
Czy pytalas o to bedac w ciazy? Jestem w 22tc i wlasnie dostałam te krople wzielam 2 dawki w koncu moge oddychac chociaz jeszcze mam zablokowany nos. Czytałam ze sa zabronione znowu alergolog stwierdzil ze moge ( bez badan)
Tak, pytalam będąc już w ciąży. Cały czas mam problem z zatkanym nosem. Niestety bez kropli nie jestem w stanie spać i do tego co kilka dni przez parę dni stosuję nasometin
Poza tym nawet jak zapsikam nos nasivinem to i tak nie wystarcza na całą noc, ok 3-4 się budzę znów z zatkanym nosem. Ale już jakoś staram się wytrzymać do rana, choć jest mega ciężko, budzę się nawet co 15 min
 
reklama
Ja na razie używam nasivin Kids, to jest dawka 0.25 mg. W ciągu dnia psikam woda morską żeby jakoś nawilzyc nos. Staram się stosować tylko raz dziennie, ponieważ używam też nasometin rano 1x1, choć nie wiem czy można. Ale z tego co czytalam tez działa miejscowo. Lekarza mam za kilka dni to wypytam o wszystko
Zobaczę co powie mi lekarz też jutro. Przyznam, że w szoku jestem, że takich kropli nie można używać, w życiu bym nie przypuszczała... Prędzej powiedziałabym, że nie mozna ich używać ze względów uzależniających, niż takich że zaszkodza dziecku, tym bardziej, że to lek miejscowy..
 
Poza tym nawet jak zapsikam nos nasivinem to i tak nie wystarcza na całą noc, ok 3-4 się budzę znów z zatkanym nosem. Ale już jakoś staram się wytrzymać do rana, choć jest mega ciężko, budzę się nawet co 15 min
Ja używam na noc zwykłego xylometazolinu 1mg. Tylko dlatego, że jak ich użyje to trzyma cała noc do rana i się wysypiam normalnie nie budząc się. Ale to tylko na noc. Dziś wypróbuje ten nasivin
 
Jakby ktoś szukał informacji, to dziś na wizycie spytałam lekarza czy można stosować sterydy typu nasometin, czy spray z xylometazoliną to powiedział że to są leki miejscowe, nie wnikają do krwi także można stosować
 
reklama
Witam, piszę ponieważ mam straszny problem z zatokami. Jeszcze przed ciąża tylko sterydy donosowe pomagały mi udroznic nos i normalnie oddychać. Teraz jestem w 7tc i praktycznie od samego początku mam zatkany nos, a w nocy nie da się spać, dlatego chciałam spytać, czy któraś z Was stosowała lub ma wiedzę na temat stosowania takich prepereatow w ciąży? Dodam że lekarza mam dopiero za kilka dni, nie chce zaszkodzić dziecku, ale muszę przecież normalnie funkcjonować..
Kochana ja całe życie miałam zatkany nos, nic mi nie pomagało, używałam tylko Xylometazolin ten mocniejszy. Byłam przerażona, że na czas ciazy musze go odstawić. W aptece polecili mi Sinulan Express Forte. Moze być stosowany w ciąży. Co prawda pierwsze uzycie myślałam, że mi trzecią dziurkę w nosie wypaliło taki ziołowy 😂 Ale działa!! Prawie w ogóle go już nie używam i nos się nie zatyka!! To jest aż wręcz niesamowite, bo męczyłam się z tym zatkanym nosem całe życie a na początku ciąży nie mogłam spać a tu coś takiego ziołowego pomogło :) Polecam spróbować!
 
Do góry