reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się, wspieramy i o życiu rozmawiamy!:)

Tyle ze np u Nas nie mogę mezowi powiedziec "nie, nie bedzie dobrze bo to w Tobie jest problem! Ty masz kiepskie nasienie i przez Ciebie sie nie udaje"[emoji19]
Bo bym go zranila bardzo. Dlatego przytakuje ze bedzie dobrze. I jestem w szoku ze On tak mowi, ze sobie nie zdaje sprawy jak powazny mamy problem[emoji17]
Dlatego te Jego bedzie dobrze tak mnie irytuje.
U nas identycznie. Do mojego tż nie dociera jak w czarnej d.... jesteśmy. I jeszcze mówi nie kracz bo wykraczesz ;/
 
reklama
Powiedz mi co to jest to badanie chromatyny? To jakies dodatkowe badanie? Bo my robiliśmy tylko rozszerzone badanie nasienia i posiew. Teraz przy powtórce badan chce zrobic jeszcze ten Mar-test.
U Nas jest 1% prawidłowych i strasznie malo plemnikow bo tylko 2,816 mln gdzie norma to 39. Ruch tez kiepski. Jedynie żywotność jest dobra bo az 70%

Badanie chromatyny to sprawdzenie materiału genetycznego plemników.
Morfologia pokazuje to, co na zewnątrz czyli wygląd, budowę.
Chromatyna to materiał DNA w plemniku- wady chromatyny mogą sprawiać, że plemniki są niezdolne do zapłodnienia lub ciąża szybko obumrze. I, co ciekawe, może być beznadziejna przy super morfologii.
Czyli tak, jak u nas na początku był wynik morfo 1% to znaczy, że tylko 1% plemników ma dobrą budowę zewnętrzną. Natomiast uszkodzenie chromatyny 80% oznacza, że z tego 1% ładnych zewnętrznie plemników tylko 20% jest zdolnych do zapłodnienia.
O ile dobrze liczę sobie to tak obrazowo, to znaczy, że na 1000 plemników tylko 2 są zdolne do zapłodnieni komórki.


Koszt tego badania to u nas 350zł, podczas gdy zwykłe badanie nasienia to 120zł.
Na wyniki czeka się około 2-3 tygodni.



Ja już nie pamiętam, jakie mąż ma wyniki, ale poza niską morfologią i zbyt małym ruchem postępowym, inne parametry były dobre. Obecnie nawet te dobre parametry podskoczyły w górę, a po operacji chromatyna się polepszyła (z 80% uszkodzonych na 15%) = większa szansa na dzidziusia.
Przeciwciała przeciwplemnikowe i posiew nasienia również robiliśmy

Pamiętacie dziewczyny swoją pierwszą @@?? :D

Ja dostałam w 6 podstawówce i byłam zajarana haha :D teraz jej nienawidzę :D :p

Tak, pamiętam. Zbierałam się właśnie na wakacje życia. Pierwszy raz jechałam na jakieś wakacje, bez rodziców, w dodatku zagraniczne. Znienawidziłam @ od samiuśkiego początku. Na szczęście trwała tylko 2 dni i skończyła się zanim dotarłam nad hiszpańskie morze :D
 
Pamiętacie dziewczyny swoją pierwszą @@?? :D

Ja dostałam w 6 podstawówce i byłam zajarana haha :D teraz jej nienawidzę :D :p

Hehe ja dostałam w pierwszej gimnazjum i byłam zszokowana aż mi się dziwnie w oczach zrobiło jak poszłam do łazienki i zobaczyłam majty we krwii :szok:
A później bałam się mamie powiedzieć i napisałam jej kartkę i uciekłam do pokoju :-) :)
 
reklama
Do góry