reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Hahaha, Adolfina - jasne ze sie podziele, tyle ze jest ogromne prawdopodobienstwo, ze zuzyje je do poniedzialku ;-)

A tak serio, to kupilam je na Ebay za jakies smieszne pienadze (mniej niz 5 funtow). Nazywaja sie "One Step Pregnancy Test" ale w ogole nie wiem, czy sa cokolwiek warte. Niby w opisie jest napisane, ze wykrywaja od 10 HCG ale bardzo mozliwe, ze tak nie jest. Poki co zawsze pokazuja jedna kreseczke - hihi, wiec cholera wie- moga byc trefne :p:p:p

Pozdr.
 
reklama
Na bóle podbrzusza i zapobiegnięcie wszelkiemu złu dostałam No-spe i Duphason [...] Jak działa i wogóle powiedz mi coś, bo w końcu bierzesz to chyba nie od dziś.

Duphaston stosuje sie na wywolanie @ i czasami w pierwszym trymestrze ciazy na jej podtrzymanie (dmuchajac na zimne jesli jest jakakolwiek watpliwosc - ewentualny konflikt serologiczny w twoim przypadku)
Co do ceny w PL nie orientuje sie we Francji kosztuje 4 euro

Z tego co moj gin mi tlumaczyl to jest to progesteron ktory pomaga budowac scianke macicy

Ja biore to juz od 5 cykli

pozdrawiam
wszystko bedzie dobrze :-)
 
Witam. Chcialam Was prosic o wsparcie. Mam dzisiaj kiepski dzien... Od ponad tygodnia mam bole w podbrzuszu, od niedzieli staja sie coraz mocniejsze - najpierw czulam ten bol jak przed @ w okolicy jajnika, ale od przedwczoraj zaczelam go czuc w samym srodku podbrzusza. Tak mnie boli, ze ciezko mi siedziec, ciezko mi chodzic, ciezko mi lezec - najlepiej mi jest kiedy siedze zsunieta na fotelu. Bole zaczely sie nastepnego dnia po stosunku - a kochalismy sie w dzien, kiedy planowo mialam miec owulacje. Bylam dzisiaj u ginekologa, ten powiedzial, ze nie wie co mi jest i w ogole zbyl mnie w dosc nieprzyjemny sposob. Strasznie mnie to zdolowalo - ja sie mecze, nie wiem, czy to co czuje jest normalne, a ten mi w ogole nie probuje pomoc ;( Dziewczyny, ja juz nawet zaczelam winda jezdzic, chociaz normalnie zawsze wchodzilam bez problemow po schodach, no i siadam gdzie tylko popadnie, bo nie moge dlugo wystac... Nigdy wczesniej nie mialam takich bolow w podbrzuszu (moze to nie sa jakies bardzo mocne bole, raczej okreslilabym je jako nieprzyjemne i wrecz laskoczace). Powiedzcie mi, czy to moze zwiastowac ciaze? Do planowanej @ jeszcze 7-8 dni... a w ogole gin sie mnie zapytal czy zrobilam test... powiedzialam, mu, ze po tak krotkim czasie od stosunku nie ma przeciez szans nic wyjsc - on sie zdziwil, a potem zaczal na palcach liczyc dni i zmienil zdanie, ze jednak faktycznie przynajmniej 12 dni musi minac... co za lekarz...

Wesprzyjcie mnie dobrym slowem, prosze...

Ja moge powiedziec jedno ze takim idota to sie nawet nie przejmuj
Ja tu we Francji tez na takiego du... trafilam
Do niego po rade ze moze jakos mi moze pomoc zajsc w ciaze itd ze juz tak dlugo sie staramy
a on mnie zlal kompletnie, niech pani nie panikuje!!! jak sie zrobi to bedzie!

glowa do gory!!!
 
Witajcie Drogie Panie ;-)
Od niedawna śledzę tą stronę i jestem mile zaskoczona. Nie zdawałam sobie sprawy, że tak wiele kobitek czuje to samo co ja, ma te same pragnienia i że potraficie się tak solidaryzować (chyba mam niewłaściwe znajome).
Jestem szczęśliwą żoną i mamą. Nasz syn ma 2,5 roku i teraz chcemy mieć drugie dziecko (najlepiej dziewczynkę). Przed pierwszą ciążą przez wiele lat brałam regulon i po odstawieniu zaraz zaszłam w ciążę bez problemów i nawet bez objawów. Tym razem po odstawieniu przez 2 miesiące nie miałam@, lekarz zalecił progesteron, @ był, a teraz już sama nie wiem co się ze mną dzieje. Przytulamy się z mężem dość często ale raczej z przyjemności niż dla ciąży ale ja się dziwnie czuję : napięcia w dole brzucha, ciężar na krzyżu jak przed okresem, dziwny niepokój i, co niebywałe, problemy z cerą. Nigdy nie prowadziłam samoobserwacji, nie mierzyłam temp (nawet nie wiem kiedy bym musiała zacząć) a @ zawsze miałam nieregularne, wiec nie wiem jak mogę sie dowiedzieć czy jest owulacja i kiedy? Szczerze mówiąc to trochę boję się problemów lub długotrwałego starania i pustej nadziei...
Dziękuję obecnym tu paniom za możliwość podzielenia się moimi wątpliwościami i lękami, mam nadzieję, że może któraś z Was może mi coś doradzić, o to proszę i dziękuję.
Pozdrawiam.

witaj w gronie :)
mam nadzieje ze szybko uda sie Wam zafasolkowac ;)
 
w.kropeczka- no dobrze mowisz kochana,, bo jesli faktycznie masz pco, to antybiotyk moze ci pomoze ale na chwile.. tradzik a wlasciwie jego przyczyne trzeba leczyc od srodka a nie od zewnatrz, a te wszytskie zele moga byc jedynie dodatkowymi wspomagaczami.. ja tak wlasnie zrobilam szukalam przyczyny i znalazlam.. ale narazie jeszcze tradzik jest.. ale mysle ze to kwestia czasu, obym sie nie mylila.. u mnie humor dalej na poziomie O,, ale tez mysle ze to hormony...
pozdrowka kochana:happy2:
 
w.kropeczka- no dobrze mowisz kochana,, bo jesli faktycznie masz pco, to antybiotyk moze ci pomoze ale na chwile.. tradzik a wlasciwie jego przyczyne trzeba leczyc od srodka a nie od zewnatrz, a te wszytskie zele moga byc jedynie dodatkowymi wspomagaczami.. ja tak wlasnie zrobilam szukalam przyczyny i znalazlam.. ale narazie jeszcze tradzik jest.. ale mysle ze to kwestia czasu, obym sie nie mylila.. u mnie humor dalej na poziomie O,, ale tez mysle ze to hormony...
pozdrowka kochana:happy2:
hej
powiedzcie mi tylko co to jest pco, o co chodzi z tym tradzikiem i jaki to wszystko ma związek z zajściem w ciążę? Przepraszam za niewiedzę ale z poprzednią ciążą nie miałam problemów wiec nie wnikałam w tematy.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim kochanym zav miłe przyjęcie, buziaczki:tak:
 
Duphaston stosuje sie na wywolanie @ i czasami w pierwszym trymestrze ciazy na jej podtrzymanie (dmuchajac na zimne jesli jest jakakolwiek watpliwosc - ewentualny konflikt serologiczny w twoim przypadku)
Co do ceny w PL nie orientuje sie we Francji kosztuje 4 euro
Ja go biore od dziś. Gin mi przepisal, by zapobiec wszelkim 'wypadkom' bo jest podejrzenie konfliktu serologicznego.
Dałam za 2 opakowania ok.60zł, więc tanie nie jest, ale ponoć dobre :-)
 
bylam dzis u mojego ginekologa..... i dobrze ze poszlam bo okazalo sie ze moje jajnikiwcale nie mialy zamiaru jajeczkowac ... wiec moglibysmy sie starac jeszze dluuugoanim bym si eodblokowala ...
teraz bede brala luteine a w trakcie okresu jkaies tabletki na przywrocenie owulacji a potemmmm bedziemy sie starac.. i tym razem mam nadzjeje ze skutecznie :))
 
Sara123- ogólnie chodzi o hormony i jajniki, a dokładniej to : PCO albo PCOS to zespól polistycznych jajnikow (wielotorbielowych) i charakteryzuje sie tym, ze na powierzchni jajnikow ma sie male torbiele- takie liczne pecherzyki. Zaburzona jest wtedy rowniez gospodarka hormonalna organizmu i dlatego często przy PCO występuje trądzik, łojotokowa skora, przetluszczające włosy - plus ich nadmiar na ciele a czasem też nadmierne wypadanie wlosow, może być otylosc, jest podniesiony cholesterol, bolesne miesiaczki lub ich zatrzymanie, nieregularność i zwykle też nie występuje owulacja...PCO przyczynia się do niepłodności. Tyle w skrócie dla rozjaśnienia Ci tematu.

Tikanis -słonko-no sam nie wiem jak mam podniesc ci humorek....nie chcę zebyś się smucila, bo mnie tez będzie smutno:-(Pomyśl sobie jakbys się czula w szarym domku...no nie za dobrze...więc Twoja fasolka tez chce miec wesołe mieszkanko -:-);-):-Dmasz się cieszyć i uśmiechac -dla tego malego szczęscia jakie masz w sobie!...i moze tez troszke dla mnie....
A wracając do mojego trądziku...sama nie wiem co zrobić....jak na razie biore ten antybiotyk dalej, zrobilam tez dzisiaj 3i test owulacyjny (mam12dc) wyszedl negatywny nadal...zobaczymy jak będzie jutro...ale pewnie wogole nie mam owulki...

Niunia27 -fajnie napisałas o sobie...lubie historie z happyendem, a u ciebie w kazdej dziedzinie bylo szczęsliwe zakonczenie, wiec w kwestii dzidziusia tez nie może byc inaczej - jak tylko pozytywny finał i dwie krechy na tescie - Trzymam kciuki!!!!!:tak:

Katastrofaxxx-z tego co piszesz to Twoje obecne objawy daja duże nadzieje na fasolkę ...i bardzo Ci tego kochana Zyczę, aby sie udalo i spelnily się Twoje marzenia!
A jesli z jakiś przyczyn jednak by teraz nie wyszlo -tfu, tfu..... -to mysle ze powinnas rzeczywiscie odwiedzic tu lekarza - jesli to in vitro jest darmowe to tymbardziej moze warto sprobowac?
Powodzenia!!!

Leeloo no niestety z tymi lekarzami tak to czasem bywa, a w kwestii leczenia nieplodnosci czy jakichkolwiek klopotow z poczeciem dobry lekarz w wlasciwa diagnoza to najwazniejsze...bo zaoszczedza mase nerwow, stresow i czasu... No na szczescie masz juz wlasciwego chyba lekarza i leki-wiec teraz tylko sie starac! Mam nadzieje, ze wkrotce zwitasz do nas z dwoma kreseczkami!!!! Pozdrawiam!

Michalina-no jak dobrze ze dotalas do doktora -oby szybko sie skonczylo czekanie Dlugo sie juz staralas o maluszka?!!!! Buziaki!
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej kobietki :-):-):-)
witam was wszystkie w ten miły wieczorek :-) eleście naprodukowały...:-D az moj M na mnie krzyczał że tyle przy komputerku siedze :angry:
i mam tu do was kilka uwag:
- po pierwsze - WSZYSTKIE jestescie WSPANIAŁE niezależnie od tego ile ważycie i ile mierzycie. w życiu nie spotkałam tyle wspaniałych kobitek w jednym miejscu!!! :-):-):-)
- po drugie - super pomysł, żeby wsadzać na forum takie śmieszne historyjki :-):-):-) kurde... uśmiałam sie do łez i moj M tez:-D:-D:-D:-D

no i to tyle z tych wyliczanek... :tak::tak:
a tak poza tym to widze że 11 to bedzie jakies zbiorowe testowanie :-):-):-) super, ja też się oczywiście przyłączam :-)
o ile @ nie przylezie wcześniej :wściekła/y:

a z moich objawów to dalej nic... tylko lekkie bole brzucha jak na @ ale słabsze niż wczoraj... żeby tylko nie przylazła @...

Buziaki i miłej nocki :rofl:
 
Do góry