reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Hej dziewczyny,
Jestem z Dublin, mam synka 2lata i 4 miesiace i od lipca chcialabym zaczac starac sie o druga dzidzie. Z pierwszym udalo nam sie od razu, dlatego nawet nie wiem jak wygladaja prawdziwe starania;)
Mam tylko pytanie o sluz plodny...ten gesty, przezroczysty i ciagnacy to sluz ktory swiadczy o tym, ze owulacja wlasnie jest czy juz byla? Zapisuje sobie co miesiac kiedy ten sluz u mnie wystepuje bo chcialabym teraz postarac sie o dziewczynke czyli przytulac sie przed owulacja. najpierw jednak musze dowiedziec sie kiedy ja mam;)
dzieki z gory za odpowiedzi..

Mam fajna stronke poczytaj sobie Metoda obserwacji śluzu metoda owulacji - Billingsów

LILITH mam nadzieje ze z mala lepiej,wiesz teraz taka pora na rozne wirusy,zycze zdrowka malej :tak: Co powiedzial lekarz ???
 
reklama
Aguś,do PL na urlop jedziecie? My już 5 miesięcy nie byliśmy, i dopiero za 3 miesiące jedziemy. Oj zazdroszczę urlopu.

Meganek my do Pl jedziemy w lipcu.
W lipcu będzie rok i cztery miesiące jak nie byłam w Pl.
To kawał czasuuuu...
a więc najpierw w kwietniu Hiszpania potem w lipcu Polska więc mam na co czekać:)Cieszę się jak dziecko,odpocznę sobie i nabiorę jeszcze więcej sił :)
 
Cześć dziewczyny, baardzo dawno nic nie pisałam - podjęliśmy decyzję, że zaczynamy staranka o następnego dzidziusia JUŻ :) Oboje tego bardzo chcemy. Istnieje jednak pewnien problem... Otóż po ostatnim porodzie pół roku temu wciąż nie mam okresu, karmię piersią, a więc oznacza to że nie mam owulacji. A tak często się słyszy o tym, że "ktoś mówił, że jak się karmi piersią to się nie zajdzie w ciążę" i zachodził mimo to... Na czym więc polega ten mechanizm??? Skąd mam wiedzieć, że mam dni płodne? Z góry dziękuję Wam za odp. :)

Powiem tak; To ze nie masz okresu nie oznacza ze nie masz owulacji...wrecz przeciwnie masz owulacje tylko trudno dokladnie stwierdzic kiedy ona wystepuje :tak:

Moja siostra biorac tabletki anty dla kobiet karmiacych,zaszla w niespodziewana ciaze,a o tym ze nosi dziecko w brzuszku dowiedziala sie dopiero bedac w 23 tyg ciazy,kiedy to z powodu krwawienia i bolu brzucha trafila do szpitala :tak:

Pewnie zadacie pytanie dlaczego nie zorietowala sie ze jest w ciazy ?!Moja siostra miala trzy porody za soba,wiec teoretycznie powinna poczuc ruchy dziecka itd...nic bardziej mylnego trzy pierwsze ciaze przebiegaly bez zadnych kaplikacji no a ta ostatnia byla zagrozona,grozil jej przdwczesny porod musiala miec zalozony pessar,bo nie dosc ze dziecko bylo nisko usadowione to jeszcze lozysko bylo na przedniej scianie i tu jest odpowiedz na pierwsze pytanie...nie czula ruchow dziecka bo przy lozysku usadowionym na przedniej scianie, ruchy dziecka sa bardzo malo wyczuwalne ;-)
Ale cieszy sie z kolejnego czlonka rodziny,tym bardziej ze trzy pierwsze to dziewczynki a czwarty to chlopiec :-)
 
Pojechaliśmy wczoraj na nagłe wypadki z przekonaniem że u małej angina. W drodze tam zauważyliśmy, że mała ma dziwny język.. diagnoza: szkarlatyna. Dosłownie ręce mi opadły :-(
A mnie ze stresu chyba @ się przesunie :wściekła/y:
 
Witam.
Ja planowo dostałam @ w poniedziałek. Trudno. Próbujemy dalej. Nie używam testów owulacyjnych, bo Nas to stresuje za bardzo. I widzę, że M. się czuje jak w fabryce dzieci. W maju mamy zamiar się zgłosić do lekarza, bo minie rok starań.

Co do powrotu do kraju, to podjęliśmy decyzje o powrocie i budowie domu w PL. Jak tylko uzbieramy kase na dom - wracamy :)
Aguś-a więc najpierw Hiszpania!!! Super! Myślałam, że teraz PL a Hiszpania później. No to zazdroszczę jeszcze bardziej :)
Długo nie byłaś w PL. Nas rodzice by chyba udusili.

LILITH,diagnoza fatalna. Bidulka, niech szybko zdrowieje.
 
Megan przykro mi z powodu @ ale dobrze, że działacie na luzaka, tak najlepiej :)
Co do powrotu my nie planujemy, mała by się nie odnalazła w Polskiej rzeczywistości.. i wiecie, ja dalej w odwiedzinach nie byłam i to jest długo.. już prawie 4 lata :)

Dziś 29 dc ;/ ale na pewno zaraz @ przyjdzie bo dłuższego cyklu nie miałam jeszcze od dawna. Szkoda, że nie zapamiętałam czy się owulka nie przesunęła heh a tak to teraz wyczekuje od wtorku i ciągle czuję, że już leci a tu cisza..
 
edyta chyba zaczne uzywac testow owu i moze odkryje kiedy ta owulacja, Twoj post dodal mi nadziei :-D
agnieszka my jak jedziemy na urlop to tylko do PL, rodzinka by mnie zamordowala chyba :blink: bo tu zadnej rodziny nie mamy, wszyscy w PL i caly caly czas namawiaja do powrotu ;-)
LILITH to juz dluuugo nie bylaas w PL. Zycze, zeby @ zrobila niespodzianke i nie pojawiala sie wcale :tak: Ja kiedy zaszlam w ciaze caly czas czulam sie jak na okres i jakby mial on sie zaraz pojawic, a tu ciaza :-)
Megan_ek przykro mi,ze @ sie pojawila :no: ale mam nadzieje i trzymam kciuki za powodzenie w nastepnym m-cu... Dobrze, ze tak zdrowo do tego podchodzisz i na luzie!
 
Nie mam jeszcze @, to już 30 dc i irytuję się coraz bardziej bo nie czuję się na pewno ciążowo, tylko @ się spóźnia z nieznanego dla mnie powodu ;/ Ale teraz coś od rana dużo bardziej pobolewa, więc pewnie lada moment się rozkręci :)

Miłego dnia i zaglądać częściej :)
 
LILITH,i tak trzymam kciuki :)

aldo, w sumie możesz sobie robić co parę dni testy, a nóż coś wyjdzie ;)

U mnie już prawie koniec @, a wiec znów zaczynamy ;D
 
reklama
Dzieki Megan_ek .. no właśnie, a nóż :)
Moja ginekolog kiedys mi powiedziala (mialam 18 lat;) zebysmy sie zawsze zabezpieczali (juz wtedy bylam z moim mezem:) - bo w ciaze mozna zajsc w kazdym dniu cyklu. I chyba cos w tym jest. Moja kuzynka ma juz dwojeczke i stosuja tylko naturalne metody anty, czyli kalendarzyk plodnosci. Nie bylo miedzy nimi przytulania nigdy w dni plodne, a jednak jest trzecia fasolka... :-) wiec to nigdy nie wiadomo, probujcie :tak:

LILITH trzymam kciuki za to, zeby @ jescze nie bylo i zeby nie wrocila w najblizszych kilkunastu m-cach ;-)
 
Do góry