reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

..:: Staraczki marzec 2013 ::..

Fuma, nie zopomnij opowiedzieć jak tam w luksusach było!

Patanka, moze to nie jest to samo? Badz dobrej myśli.

Ja powtarzalam betka we środę. - 33,49 miu, a dzisiaj powtórka i 75 miu. Przyrost 110%. Jestem szczęśliwa i chyba sie powoli zaczynam cieszyć, ze w ciazy jestem.
 
reklama
Marcela, ja też mam usg genetyczne 4 czerwca:) Mi ginekolog mówił, że najlepiej je robić w 11tc, więc dobrze, ze przełożyłaś, na pewno nie jest to za szybko. Będzie dobrze, ta ciąża będzie w porządku i urodzisz zdrowe i całe dzieciątko:-) Po co te myśli, kochana, szkoda Twoich nerwów i maluszka, odrzuć je w siną dal, zjedz kawałek czekolady(jak umiesz kawałek, bo u mnie zaraz cała idzie), włącz swój ulubiony film i ciesz się rosnącym brzuszkiem:-)
Patanka, mnie też brzuch pobolewa, bardziej w pachwinach. Wiem, ze na takie bóle można no-spę brać. Nie przejmuj się, do wizyty niedaleko i lekarz Cię pewnie uspokoi.
Fuma_Foch, dobrej zabawy z hotelu:-)!
Agaawa, jak Twoje samopoczucie ciążowe?
Która teraz testuje i za kogo trzymać kciukasy:-)?
 
Witam :-)

Ja się męczę trochę z mdłościami (czasem lepiej, czasem gorzej) i ze spaniem - w dzień śpię jak tylko mogę, za to w nocy błąkam się po domu. Ale jakoś przetrwam. Jutro idę pierwszy raz do gina, więc proszę trzymajcie kciuki. Bo już miałam wizje, że robi mi usg a tam pusto ;-) Myślę, że dopiero jak zobaczę to uwierzę, że jestem w ciąży :-)
 
Delewarre trzymam kciuki. Nic sie nie martw bedzie dobrze. Masz typowe objawy:-)

Ja tez mam jutro wizyte u gina, zobaczymy co powie. 10 tc+6. Robilam ostatnio mnostwo badan. Oprocz podstawowych czyli morfologia, mocz, cukier itp. kazali mi zrobic toksoplazmoze, cytomegalie, rozyczke, hiv, kile, zoltaczke typu c i b. Naszczescie mialam to w ramach abonamentu w luxmedzie. Za tydzien usg genetyczne. Koszt 250 zl. Tanio nie jest i po co my skladki na nfz placimy?


Milej niedzieli:-)
 
Cześć Dziewczyny :) Powróciłam ;-)
Troszkę czytałam, ale nie bardzo miałam czas, żeby pisać. Jakoś nie chciałam myśleć non stop o tym, że nam się nie udaje :-(
W czwartek Święto, wolny dzień, a mój J pojechał do pracy :D W sumie mu podsunęłam ten pomysł :) Duuuużo ma pracy, więc do 13:00 sobie posiedział. A ja w tym czasie zrobiłam naleśniki z pieczarkami, serem i szynką ;) A na kolację naleśniki z bananami, nutellą i lodami ;-) Jakiś naleśnikowy dzień mi się wkręcił :-D W piątek pracowałam do 15:00 i potem pojechałam do rodziców na weekend, J dojechał w sobotę, zaliczyliśmy grilla z rodzicami. Potem impreza ze znajomymi w takim klubie, nawet powiem Wam, że sobie troszkę popiłam :-) Z mamą i ciocią na grillu cin&cina, tam desperadosa i jeszcze 3 mohito :-) Ale dziś nie miałam żadnego kaca na szczęście, tylko niewyspana cały dzień chodzę :tak: Już wróciliśmy do Warszawy.

Agaawa - beta rośnie, więc jest dooobrze ;-)
Fuma - jak tam upojny pobyt w hotelu ? :happy:
Moniqaa - jak tam u Ciebie? Testowałaś? :)
Marce_la, Delleware, Patanka, Aka - ale Wam fajnie!!! Też bym chciała być na takim etapie :-(
 
Ostatnia edycja:
witam :)

nie dam niestety rady nadrobić tylu stron ale obiecuję poprawę i będę czytać na bieżąco! :-)

agawa widzę w sygnaturze, że miałaś robione HSG, napisz mi coś więcej o tym badaniu. Teraz w tym cyklu mam pierwszy w życiu monitoring i ostatnio Gin napomknął , że w następnym cyklu sprawdzimy drożność jajowodów. Naczytałam się w necie tyle strasznych rzeczy o tym, że nie wiem czy się zdecyduje na to :zawstydzona/y:

czytałam też, że najczęściej kolejność jest taka:

badania hormonalne, monitoring, badania nasienia, no i potem albo stymulacja owulacji albo hsg.

jak to było u Ciebie?
 
Karola, u mniebylamniej wiecej taka kolejność badań jak napisałas. Monitoring, hormony- to równolegle, potem dr chciał mnie stymulować, ale sama najpierw zrobiłam HSG, zanim zacżelam brać hormony. Bo uważam, źr najpierw trzeba diagnozować, a potem leczyć moje HSG było super. Byłam w szpitalu we Wrocławiu, ale prywatnie. Było za 20 kobiet. Przyszłysmy na 18-ta. Najpierw była kwalifikacja do badania, czyli wywiad. Pielęgniarka, potem kilka pytań od lekarza, potem USG i lekarz mówi, czy sa jakie przeciwskazania do badania, i odbierał sobie rozmiar cewnika od razu. Potem pielęgniarka dawała 1 tabletkę rozkurczowa. I tyle, żadnego znieczulenia. Ja wzięłam wcześniej 2 ibupromy. Potem czekaliśmy,aż wszystkie osoby przejdą przez ten etap i zacznie działać tabletka. A potem doktor przeszedł na oddział na rtg i my wchodzilysmy tam po kolei. Trzeba było sie oczywiście rozebrać, usiąść na brzegu łóżka, unieść nogi wysoko do brody, dr szybko włożył cewnik ( tylko tutaj odczuwalam lekki bol) potem trzeba sie było przesunąć ok 1,5 m do tylu na tym łóżku pod a parat rtg i aparat robił zdjęcie, a dr wstrzykiwal kontrast.ja tego nie czułam wcale, nie mogłam uwierzyć, ze to juz. Dr szybko wyjął cewnik, nawet nie zauważyłam. U mnie wszystko było ok, więc poczekalam minutę na wynik i sobie poszłam szczesliwa:))) trzeba pamiętać o podpasce. Ja miałam plamienia 3 dni i takie leciutkie bóle brzucha jak na @.
Trzymam za Ciebie kciuki, żeby szybko poszło i wszystko było drożne. &&&&

a jesli chodzi o samopoczucie - mam większy apetyt, cycki pelniejsze, lekko bolace, cmienie w podbrzuszu ciagle i straszny bol krzyża. No siedzieć nie mogę. Poza tym żadnych smaków, ani zapachów nie odczuwam, ani mdłości. Troszkę mi sie w głowie kręcilo dzisiaj. Na razie luzik!

Patanka &&&&&& za wizytę.
 
Patanka silne jest to ciągnięcie? Może wybierz się do lekarza na wszelki wypadek. Będziesz spokojniejsza – tym bardziej, że w poprzedniej ciąży miałaś podobne dolegliwości. A może nic się nie dzieje złego, tylko dzidzia rośnie :)
A ja przełożyłam to usg na jutro , to będzie 11tc+4– i o dziwo jestem coraz spokojniejsza – chyba dotarło do mnie, że nie mam wpływu na pewne rzeczy, więc co będzie to będzie… Jeśli będzie wszystko ok, to 11.06 jestem umówiona na genetyczne do dobrego specjalisty. Jutro chciałabym tylko potwierdzić, że dzidziuś rośnie i jest cały i zdrowy – nic więcej mi nie trzeba. No i oczywiście &&&&&&&&&& za Twoje usg – czekamy na relację i foty dzidzi dla ciotek :)
Fuma jak tam po luksusowym weekendzie??? Czekamy na relacje ;)
Agaawa fantastycznie, że beta tak pięknie przyrasta!!! Ogromnie się cieszę!!!
Aka no brzuch rośnie, mam nadzieję, że to z powodu rosnącego malucha, a nie z powodu jedzenia ;)
Delewaare &&&&&&&&&&&&&&&&&&&& za wizytę! Musi być dobrze! I koniecznie od razu nas poinformuj co i jak :)
 
Marcela, to jutro mamy usg genetyczne:-) Na która masz? Ja idę na 18.20. Ty masz lekarza ginekologa kobietę czy faceta?
Jak się czujesz?
Patanka, u Ciebie za tydzień:-) Ja powiem szczerze, że na dziecko nie żałuję kasy. Na siebie prędzej tak, ale na opiekę prywatną, te wszystkie badania nie. My z mężem od razu wiedzieliśmy, ze przeniesiemy się do prywatnej kliniki, jak zajdę w ciążę aby maluch miał jak najlepszą opiekę.
Fajnie, że masz część badań na abonament, tylko korzystać.
U mnie koszt genetycznego taniej, bo 200zł. Ile ono trwa? Pewnie coś ok 30-40min? I to jest dopochwowo?
Agaawa, masz jak najzwyklejsze objawy ciąży, zaczyna się...:-):-):-) Brzuch może Cie bolec jeszcze przez parę tyg jak na @.
Na co masz konkretnie smaka? Ja ostatnio na budyń i kasze mannę oraz frytki.
Karola, nie za wcześnie jeszcze na hsg? Przecież do roku ludzie się starają i dopiero potem badania. Nie wiem, hormony bym porobiła, ale tę drożność jajowodów to dużo później, poważnie. Przecież może być tak, że zajdziesz równo w rok starań, lub miesiąc przed. Znam wiele takich przypadków i po co Ci te stresy. Ja tam wierzę, że Ci się niedługo uda.
Delewarre, nie stresuj się wizytą, tylko ciesz, bo będzie dobrze i ujrzysz swojego fasolka:-) Napisz po:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
wpadlam na chwile i patrze ze aga i delleware w ciąży ale sie ciesze :-) trzymam kciuki za resztę dziewczyn mocno :-)

u mnie 11 tc przeboje rózne mialam z dolegliwosci (rzyganko,sennosći non stop zmiany nastrojów...chyab wszystko co mowliwe hhehehe)
 
Do góry