reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Pamiętam, że kiedyś pracowałam w zabce. Na rozmowie kwalifikacyjnej szef (facet lat 40) zadał mi pytanie prosto w oczy czy się zabezpieczam i czy planuję dziecko, czy jestem w stałym związku. Czujecie to? Niektórzy pracodawcy są serio powaleni. Poczułam się tak upokorzona i zawstydzona tym pytaniem że łzy mi do oczu naszły. A byłam świeżo po stracie ciąży w 23 tyg 🙄
 
reklama
O zabce nawet nie ma co mowic, bo to powinni zamknac i posadzic prezesostwo za kratami na dlugie lata.
Pamiętam, że kiedyś pracowałam w zabce. Na rozmowie kwalifikacyjnej szef (facet lat 40) zadał mi pytanie prosto w oczy czy się zabezpieczam i czy planuję dziecko, czy jestem w stałym związku. Czujecie to? Niektórzy pracodawcy są serio powaleni. Poczułam się tak upokorzona i zawstydzona tym pytaniem że łzy mi do oczu naszły. A byłam świeżo po stracie ciąży w 23 tyg [emoji849]
 
A tak wracając do tego dbania od poczatku ciazy, nie pracowania od pierwszych dni bo zarodek najwazniejszy i w ogole... to te dbanie powinno zaczac sie duzo wczesniej, a mam na mysli np kwas foliowy, swiadomie przygotowujac sie do ciazy nie wiem jak mozna go nie brac, tak na prawde on jest najwaznienszy przed ciaza i na samiutkim jej poczatku i nalogi tez swoja droga... to takie male wtracenie:)
 
Chodziło też o zabezpieczenie swojej dupy, żeby w razie czego nie było ryzyka, że wręczy Ci wypowiedzenie. Spokojniej szuka się kolejnej pracy wiedząc, że ma się jeszcze starą i zabezpieczenie finansowe. Ale tak jak mówisz - trzeba być dobrej myśli, że z ciąża będzie wszystko ok [emoji846] Ja też uważam, że skoro masz męcząca pracę, to dobrze tam nie chodzić, ale można to było rozwiązać w troszkę inny sposób, niż od razu mówić szefowej. Ale tyle ile ludzi, tyle opinii. A Tobie życzę powodzenia i oby ciąża była spokojna i nudna [emoji8]
Słuchaj sama jestem na umowie na zastępstwo za kreske którą jest właśnie na wychowawczym. I co jej się należy mi nie? Nie żal mi pracodawcy który dorabia się na nas pracownikach mając ich gdzieś. To nie jest mój problem lecz szefowej niech ona się martwi, mnie to nie interesuje. Robię to co dla mnie najlepsze! I tyle! I dobrze mi z tym że nie ryzykuje niczego zapierniczajac tam. Bo zdrowia mi nikt nie odda i nie warto marnować to dla dobra pracodawcy. Skoro jesteś taka uczciwa wobec pracodawcy to pracuj przecież nawet do końca, Ale nie oceniaj ludzi którzy myślą inaczej i inaczej postępują [emoji4]
 
reklama
Do góry