reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

reklama
Hej dziewczyny, ja co prawda nie jestem staraczką, mam dzieci i kolejnych nie planowałam, jednak mieliśmy małą wpadkę i od tego momentu czekam na okres który ma się pojawić 8 stycznia. Wpadka była w teoretycznie dni nie płodne, choć mój cykl trwa nieraz 21 dni a nieraz 32 i pomiędzy wiec mogły to być dni płodne. Z poprzednimi dziecmi (mam 2) zachodziłam za 1 razem i ostatnia ciąża wykryta na teście w 23dc a objawy pojawiły się już 6 dni po przytulaniu i teraz mam wrazenie ze mam to samo. Wiem ze niby objawów nie ma tak wcześnie , ale u mnie w 2 ciążach były i teraz i się zastanawiam co z tego wyjdzie. Z chęcią się dowiem ile macie czasu do @ i czy macie jakieś objawy dziwne :) i życzę oczywiscie wszystkim tu powodzenia 😉
 
Hej dziewczyny, ja co prawda nie jestem staraczką, mam dzieci i kolejnych nie planowałam, jednak mieliśmy małą wpadkę i od tego momentu czekam na okres który ma się pojawić 8 stycznia. Wpadka była w teoretycznie dni nie płodne, choć mój cykl trwa nieraz 21 dni a nieraz 32 i pomiędzy wiec mogły to być dni płodne. Z poprzednimi dziecmi (mam 2) zachodziłam za 1 razem i ostatnia ciąża wykryta na teście w 23dc a objawy pojawiły się już 6 dni po przytulaniu i teraz mam wrazenie ze mam to samo. Wiem ze niby objawów nie ma tak wcześnie , ale u mnie w 2 ciążach były i teraz i się zastanawiam co z tego wyjdzie. Z chęcią się dowiem ile macie czasu do @ i czy macie jakieś objawy dziwne :) i życzę oczywiscie wszystkim tu powodzenia 😉
Na tej grupie chyba się nie dowiesz bo większość z nas wmawia sobie objawy :)
A tak zupełnie serio, to zdaję sobie sprawę, że się stresujesz ale każdy organizm jest inny i nikt Ci nie powie czy to, że masz jakieś tam objawy to na pewno ciąża. Najlepiej zrób test i powtórz dla pewności za kilka dni.
Trzymam kciuki żeby to nie była ciąża skoro jej nie chcesz.
 
Cześć dziewczyny! Dołączam do Was :)
A więc z mężem staramy się o dziecko od września 2021. Wtedy po 10 latach przestałam brac tabletki antykoncepcyjne.
W związku z tym, że mam PCOS (bardzo długie cykle nawet 60 dniowe) to mój ginekolog od razu zlecił mi badania.
3 dzień cyklu:
FSH 7,65 u/l - norma 3,5-12,5
LH 8,38 mlu/ml norma 2,4-12,6
Estriadiol 14,3pg/ml norma 12,4-233
17-OH progesteron 1,46 ng/ml norma 0,27-2,54
SHBG 38,4 nmlo/l norma 32,4-128

23 dzień cyklu:
Prolaktyna 895,4 miu/l norma 127-637
Progesteron 0,28 ng/ml norma 4-14

Już wiem, że lekarz bedzie musiał powalczyc z prolaktyna i progesteronem.
Wykupiłam sobie pakiet luxmed, aby mieć nieograniczoną ilosc wizyt u endokrynologa (umówiona jestem na wtorek)i ginekologa (umówiona jestem na czwartek).

Czy ktoras z was miała problemów prolaktyna?

Trzymam za nas kciuki :)
Ja z prolaktyną nie miałam , ale za to PCOS jest. Od razu przeszłam stymulację lekami ze względu na długie cykle. Przy ostatnich trzech cyklach brałam Ovaleap- zastrzyki w brzuch i przy wielkości pęcherzyka 18mm ovitrelle - zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka . Dzisiaj jestem w 8t ciąży 😘 Trzymam za Was mocno kciuki 😍
 
Hej dziewczyny, ja co prawda nie jestem staraczką, mam dzieci i kolejnych nie planowałam, jednak mieliśmy małą wpadkę i od tego momentu czekam na okres który ma się pojawić 8 stycznia. Wpadka była w teoretycznie dni nie płodne, choć mój cykl trwa nieraz 21 dni a nieraz 32 i pomiędzy wiec mogły to być dni płodne. Z poprzednimi dziecmi (mam 2) zachodziłam za 1 razem i ostatnia ciąża wykryta na teście w 23dc a objawy pojawiły się już 6 dni po przytulaniu i teraz mam wrazenie ze mam to samo. Wiem ze niby objawów nie ma tak wcześnie , ale u mnie w 2 ciążach były i teraz i się zastanawiam co z tego wyjdzie. Z chęcią się dowiem ile macie czasu do @ i czy macie jakieś objawy dziwne :) i życzę oczywiscie wszystkim tu powodzenia 😉
Przede wszystkim się nie zamartwiaj,bo nawet ze stresu okres może Ci się opóźnić. A objawy tak jak u nas pragnących ciąży mogą byc efektem Twojej wyobraźni .
 
Na tej grupie chyba się nie dowiesz bo większość z nas wmawia sobie objawy :)
A tak zupełnie serio, to zdaję sobie sprawę, że się stresujesz ale każdy organizm jest inny i nikt Ci nie powie czy to, że masz jakieś tam objawy to na pewno ciąża. Najlepiej zrób test i powtórz dla pewności za kilka dni.
Trzymam kciuki żeby to nie była ciąża skoro jej nie chcesz.
Tak zrobie, to znaczy jak będzie to nie będę płakać. Ale nie planowałam tego :) po prostu z chęcią poczytam co zaobserwowalyscie u siebie, to czekanie to udręka :)
 
Cześć dziewczyny!
Mam 30 lat i 10 bezowocnych cykli za sobą.
Ostatni okres miałam 1 grudnia i powinnam być już w nowym cyklu ale chyba owulacja się przesunęła bo minęło 7 dni a okresu nadal nie ma. A testy negatywne. Moje pytanie, takie chyba trochę odrealnione- czy miałyście tak że wychodziły wam negatywne testy po terminie miesiączki a potem jednak byłyście w ciąży?
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Mam 30 lat i 10 bezowocnych cykli za sobą.
Ostatni okres miałam 1 grudnia i powinnam być już w nowym cyklu ale chyba owulacja się przesunęła bo minęło 7 dni a okresu nadal nie ma. A testy negatywne. Moje pytanie, takie chyba trochę odrealnione- czy miałyście tak że wychodziły wam negatywne testy po terminie miesiączki a potem jednak byłyście w ciąży?
Mi wychodziły blade testy po terminie miesiączki. Najlepiej zrobić beta hcg z krwi i będzie sprawa jasna. Przy okazji polecam zbadać progesteron bo ważne jest by był odpowiedni poziom w razie ciąży.

U mnie dziś 30dc , zważając na moje ostatnie cykle po 14dni to mega długo. Jutro się okaże czy była pozna owulacja bo będę badać progesteron.
 
Do góry