reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Dziewczyny, a ja z takim niedyskretnym pytaniem :) jak to u Was jest kiedy macie owulację? kochacie się z partnerem raz dziennie przez kilka dni, czy więcej, np rano i wieczorem? Czy jakość nasienia przy kilku stosunkach dziennie spada czy to nie ma wpływu? Gdzieś spotkałam się z opinią, że optymalnie jest uprawiać seks co drugi dzień ale to chyba jakiś mit ;)
 
reklama
Dziewczyny, a ja z takim niedyskretnym pytaniem :) jak to u Was jest kiedy macie owulację? kochacie się z partnerem raz dziennie przez kilka dni, czy więcej, np rano i wieczorem? Czy jakość nasienia przy kilku stosunkach dziennie spada czy to nie ma wpływu? Gdzieś spotkałam się z opinią, że optymalnie jest uprawiać seks co drugi dzień ale to chyba jakiś mit ;)
też wszędzie słyszałam, że co 2 dni, ale jakoś niedawno natknęłam się na artykuł, gdzie zostało wyjaśnione, że przy zdrowej spermie można i w sumie nalepiej jest w okresie okołoowulacyjnym kochać się codziennie, albo ile wlezie :p tak więc teraz w tym cyklu od 13dc przez 4dni robiliśmy to codziennie bo tak wychodziło i było fajnie :)
jeżeli chodzi o pytania to ja mam te z serii głupich :D Czy robicie to po owulacji bez zabezpieczenia? w sensie chodzi mi o to czy skoro hipotetycznie zapłodniona komórka potrzebuje od 6do12 dni aby dotrzec i zagniezdzic sie w odpowiednim miejscu w macicy to że kolejne stosunki po zaplodnieniu utrudnią lub uniemozliwią zagniezdzenie bo lepkie macki spermy zabiorą ze sobą "na dół" komórkę? 😸 😸 śmieję się jak to piszę, ale naszło mnie takie przemyślenie :D
 
też wszędzie słyszałam, że co 2 dni, ale jakoś niedawno natknęłam się na artykuł, gdzie zostało wyjaśnione, że przy zdrowej spermie można i w sumie nalepiej jest w okresie okołoowulacyjnym kochać się codziennie, albo ile wlezie :p tak więc teraz w tym cyklu od 13dc przez 4dni robiliśmy to codziennie bo tak wychodziło i było fajnie :)
jeżeli chodzi o pytania to ja mam te z serii głupich :D Czy robicie to po owulacji bez zabezpieczenia? w sensie chodzi mi o to czy skoro hipotetycznie zapłodniona komórka potrzebuje od 6do12 dni aby dotrzec i zagniezdzic sie w odpowiednim miejscu w macicy to że kolejne stosunki po zaplodnieniu utrudnią lub uniemozliwią zagniezdzenie bo lepkie macki spermy zabiorą ze sobą "na dół" komórkę? 😸 😸 śmieję się jak to piszę, ale naszło mnie takie przemyślenie :D
"lepkie macki spermy" 😂 w sumie nigdy o tym tak nie myślałam, my kochamy się bez zabezpieczenia normalnie po owu, kiedy mamy ochotę, zazwyczaj coraz mniej im bliżej do terminu @ bo czuję zawsze duży dyskomfort przez bolące piersi 🥴 ale nie wiem czy są jakieś medyczne argumenty, żeby poprzeć Twoją tezę 🤔
 
My odstawiliśmy zabezpieczenia jak tylko przestałam brać leki uszkadzające ewentualny zarodek :) nienawidzę prezerwatyw, przypomina mi to jedzenie cukierka w folii 😂 niby coś tam jest ale w sumie bez efektu 😂
 
Dziewczyny, a ja z takim niedyskretnym pytaniem :) jak to u Was jest kiedy macie owulację? kochacie się z partnerem raz dziennie przez kilka dni, czy więcej, np rano i wieczorem? Czy jakość nasienia przy kilku stosunkach dziennie spada czy to nie ma wpływu? Gdzieś spotkałam się z opinią, że optymalnie jest uprawiać seks co drugi dzień ale to chyba jakiś mit ;)
My się kochamy kiedy chcemy i ile chcemy. Nie patrzę kiedy owu kiedy nie 🙂
 
Hej ostatnio pisałam tutaj, że beta wyszla mi 15 dostalam plamień i niestety spadla do 13.
Plamienia trwaly 25.03 - 31.03.
We wtorek bylam u giengologa powiedział że wszystko się oczysciło endometrium 2mm.
Dziś zaczęłam od nowa krwawic myślicie ze @ mogła już przyjść? Czy raczej jest coś nie tak?
 
Hej ostatnio pisałam tutaj, że beta wyszla mi 15 dostalam plamień i niestety spadla do 13.
Plamienia trwaly 25.03 - 31.03.
We wtorek bylam u giengologa powiedział że wszystko się oczysciło endometrium 2mm.
Dziś zaczęłam od nowa krwawic myślicie ze @ mogła już przyjść? Czy raczej jest coś nie tak?
Trochę za szybko to krwawienie na @ może zadzwoń do lekarza
 
reklama
Hej, chciałam sie przywitać i spytać jakie badania robilyscie na poczatku drogi? Staramy sie ponad rok, w tamtym roku w listopadzie robilam hormony (tsh, fsh itd) były w porządku.
W tym miesiącu (do tej pory biore ovarin i wit. D) zaczęłam pić zioła o. Sroki a mężowi dalam Mace oprócz juz zestawu witamin na płodność. W maju zapisalam sie na wizyte u nowej ginekolozki, podobno bardziej zajmuje sie nieplodnoscia. Robić jakies badania przed wizytą ?
 
Do góry