reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Szkoda, że w DE nie chcą zrobić Ci monitoringu, bo w PL od tego zaczyna się diagnostyke niepłodności i szukanie przyczyn. Jeśli okazuje się, że cykle są np. bezowulacyjne wtedy lekarz szuka przyczyny i przepisuje odpowiednie leki. Wg mnie u Ciebie może być problem z owulacja, bo cykle prawie 40 dniowe nie są jednak naturalne, a bardzo pozna owulacja nawet jeśli wystepuje jest hmmm.. mniej ,,wartościowa,, bo np. endometrium może być już za stare na przyjęcie zapłodnienionej k. jajowej. I koło się zamyka. [emoji1745] Jeśli nawet komórki jajowej nie chcą pracować np. poprzez cukrzycę (to też jest zaburzenie hormonalne) to poza oczywiście leczeniem jej możliwe, że zadzialalaby stymulacja cyklu, aby jajniki wyprodukowaly pecherzyk dominujący. No ale to już w Twoich rękach, aby do tego dążyć i znaleźć lekarza, który by Cię przez to poprowadził [emoji6]
Dziękuję kochana za odpowiedź. Ale jak mieszkałam w Pl to każdy gin mnie zlal z monitoringiem ponieważ powiedzieli mi że nie ma podstaw to takich kroków bo ja zachodzilam w ciążę tylko żadnej ciąży nie utrzymałam. Ale tutaj czekam na wyniki mój m zrobi badania nasienia tak na wszelki wypadek i z tymi wszystkimi wynikami pójdę do całkiem innego ginekologa który może do mnie podejdzie poważnie. Najgorsze jest to że nie chcą mi przepisać tabletek na cukry ale mam sposób jak je tu wydusic od lekarza. Ale najpierw muszę czekać na wszystkie wyniki od Endo które mają przyjść poczta do mnie.

Jeśli chodzi o owu to nie mam pewności czy ja mam. Dlatego póki nie dostanę się do innego gin i nie będę miała wyników to od nowego cyklu zaczynam używać testów owu mierzenie temp zażywać castagnusa i mój m już od kilku dni zazywa witaminy fertile man. Ja dodatkowo zażywam jeszcze kwas foliowy.

A co do cukrzycy to trzymam dietę ale dieta narazie spowodowała zatrzymanie wagi że nie rośnie.
 
reklama
Mogło oznaczać np. Owulacje
Czasami tak miewam też podczas owulki/dni płodnych
Też tak właśnie się zastanawiałam że to mogło oznacdac owu. Testy robiłam od 19dc-23dc i wszystkie wyszły negatywne więc jeśli miałabym się sugerować tymi testami to okres nie powinien przyjść ani na 34dc ani na 38dc tylko najpóźniej 30dc A najwcześniej 28dc. Bo przy cyklu 34dc owu mniej więcej jest między 19-21dc A przy cyklach przy 38dc to owu powinna być mniej więcej między 23-25 dc A test 23dc wyszedł mi bladzich straszny. Więc czekam na @ i w końcu musi przyjść.
 
A chodzilas prywatnie czy na NFZ? Bo z jednej strony w ciążę zachodzilas, ale może to była ciaza tak jak pisałam z jakiejś późnej owulacji, która zdarzała się raz na jakiś czas. No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, może w DE uda Ci się gdzieś załapac na monitoring. Co do testów owu gdzieś czytałam, że przy cyklach bezowulacyjnych też potrafią wychodzic pozytywne, bo ten poziom czegoś tam (nie używałam nigdy to nie wiem jak sie fachowo nazywa ten odczynniki, który się podnosi po owu) też może właśnie być podniesiony i wygląda jakby owu była, a w rzeczywistości niestety nie.
Dziękuję kochana za odpowiedź. Ale jak mieszkałam w Pl to każdy gin mnie zlal z monitoringiem ponieważ powiedzieli mi że nie ma podstaw to takich kroków bo ja zachodzilam w ciążę tylko żadnej ciąży nie utrzymałam. Ale tutaj czekam na wyniki mój m zrobi badania nasienia tak na wszelki wypadek i z tymi wszystkimi wynikami pójdę do całkiem innego ginekologa który może do mnie podejdzie poważnie. Najgorsze jest to że nie chcą mi przepisać tabletek na cukry ale mam sposób jak je tu wydusic od lekarza. Ale najpierw muszę czekać na wszystkie wyniki od Endo które mają przyjść poczta do mnie.

Jeśli chodzi o owu to nie mam pewności czy ja mam. Dlatego póki nie dostanę się do innego gin i nie będę miała wyników to od nowego cyklu zaczynam używać testów owu mierzenie temp zażywać castagnusa i mój m już od kilku dni zazywa witaminy fertile man. Ja dodatkowo zażywam jeszcze kwas foliowy.

A co do cukrzycy to trzymam dietę ale dieta narazie spowodowała zatrzymanie wagi że nie rośnie.
 
reklama
i byłam u lekarza i niby nie wpływa, to na płodność, ale mogą pojawić się zaburzenia hormonalne, prowadzące do problemów z laktację:/ale mam się nie stresować i po prostu nie nakręcać się:)a jak pojawią się problemy, to mam pić herbatki laktacyjne, prolaktan i przystawiać dziecko do piersi, chyba, że chcę już zakończyć karmienie piersią:)
 
Do góry