reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Planujemy dopiero w przyszłym roku przeprowadzkę do męża (po urodzeniu drugiego dziecka) ponieważ tutaj jestem na zwolnieniu lekarskim, pierwsza córa skończy w styczniu 5 lat. Ja bede z dzieckiem w domu, maz bedzie pracowal i srednio zarabia okolo 450euro tyg, prosze napiszcie o jakie zasilki moge sie starac i ile one wynosza.Czy urlop macierzynski musze caly przesiedziec w Polsce?
 
Planujemy dopiero w przyszłym roku przeprowadzkę do męża (po urodzeniu drugiego dziecka) ponieważ tutaj jestem na zwolnieniu lekarskim, pierwsza córa skończy w styczniu 5 lat. Ja bede z dzieckiem w domu, maz bedzie pracowal i srednio zarabia okolo 450euro tyg, prosze napiszcie o jakie zasilki moge sie starac i ile one wynosza.Czy urlop macierzynski musze caly przesiedziec w Polsce?
To chyba zależy od stażu pracy męża.
Na pewno możecie składac papiery na Child Benefit.
A reszta zależy od wielu czynników takich jak np.ile Twój mąż ma uzbieranych składek PRSI,ile będzie wynosił czynsz,w jakich rejonach będziecie mieszkac.
A czy macierzyńskie musisz przesiedziec w Polsce? Nie sądzę,bo przecież wpłacają na konto i możesz wybierac sobie w bankomacie w Irlandii.Tak mi się wydaje.
 
Julia to chodzi chyba o ten nr referencyjny który powinnaś dostać po wypełnieniu aplikacji.
szczerze mówiąc to nie mam pojecia o co tu chodzi wchodzw wpisuje pps i wykakuje nr pin ,,,moze ja nie tam wchodze gdzie powinnam juz sama nie wiem ,jak wpisalam wszytskie dane i pps to wyskakuje pin https://www.sspcrs.ie/portal/medapp/
KAMCIA a ty jak przedłuzałas swoje karty ??
 
julia mi sie konczy karta medycznta ostatniego listopada ale juz we wrzesniu przyslali mi sami forme do wypisania o przedluzenie. i tam na tej formie bylo napisane ze mozesz ja wypelnic i odeslac lub wypelnic online, i chyba na tej formie byl pin napisany bo ja raz probowalam wypelnic online i wpislama pps i pin i weszlam dalej ale cos mi tam nie pasowalo wiec odeslalam wypelnioná forme poczta. I wlasnie w tym tygodniu do mnie przyszly odnowione karty.
 
no tak ale jak sie zwolnie sama to co dalej,cos mi przysluguje bo to co teraz zarobie bede musiala oddac dla niani jesli wogole takowa znajde.niewiem co mam robic a musze juz wrocic za 2 tygodnie.ktos moze mi poradzic cos.
dziekuje
 
Marta-możesz spróbować z zasilkiem dla bezrobotnych. Swego czasu dawali,jesli sie dobrze uzasadnilo,choc ciezko jest,gdy sama sie zwalniasz. Moze szef mógłby Cie zwolnić? Pogadaj,powiedz jak wygląda sytuacja. Niektórzy idą na rękę.
Jesli nie,możecie składać o FIS tzn. Twój mąż,bo składa osoba pracująca. Z tym ze dość długo czeka sie na decyzję. To wszystko co wiem. Sama byłam w takiej sytuacji,ale nie rejestrowałam sie w socjalu.
Moze ktoś inny wie jakie sa szanse z zasilkiem przy zwolnieniu sie z pracy
 
julia mi sie konczy karta medycznta ostatniego listopada ale juz we wrzesniu przyslali mi sami forme do wypisania o przedluzenie. i tam na tej formie bylo napisane ze mozesz ja wypelnic i odeslac lub wypelnic online, i chyba na tej formie byl pin napisany bo ja raz probowalam wypelnic online i wpislama pps i pin i weszlam dalej ale cos mi tam nie pasowalo wiec odeslalam wypelnioná forme poczta. I wlasnie w tym tygodniu do mnie przyszly odnowione karty.
nam sie koncza 11.11 i cisza nic narazie nie przychodzi:-(cholera moze to przyszlo gdzie indziej!!!na moj stary adres
 
Ostatnia edycja:
reklama
nie wiem czy to prawda,ale podobno teraz jest tak, ze jesli samemu sie zwalnia to zasilek nie przysluguje..:sorry2:ale na 100% to pewna nie jestem...mozna w SW sie spytac albo w citizenie
 
Do góry